Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle
Įvairenybės
Trečiadienis, 04 Gegužė 2022 09:41

Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?

 

Netinkama draskyklės vieta

Kačių draskyklės turėtų būti pakankamai ramioje, netriukšmingoje vietoje, kurioje katė galėtų netrukdoma galąsti nagus. Nemažai draskyklių taip pat turi įrengtus guolius, todėl katės poilsio kampelyje neturėtų būti pernelyg triukšmingų buitinių prietaisų. Dauguma kačių mėgsta stebėti, kas vyksta už lango, todėl į tai atsižvelgdami galėsite parinkti tinkamą draskyklės vietą.

Katei nepatinka draskyklės tipas

Kartais prireikia išbandyti ne vieną draskyklę, kol galiausiai pavyksta rasti pačią tinkamiausią. Vienos katės tiesiog dievina vertikalius draskymo kuolus, o kitos mieliau renkasi horizontalias kartonines draskykles. Naudinga turėti ne vieną, bet dvi ar kelias skirtingų tipų draskykles, kurias bus galima pastatyti skirtingose namų vietose: tikėtina, kad augintinė pati išsirinks mėgstamiausią nagų galandimo kampelį.

Nemalonus draskyklės kvapas

Jei draskykle anksčiau naudojosi kita katė, tikėtina, kad jūsų augintinei bus nemalonu į tokią draskyklę galąsti nagus. Būtent todėl geriausia rinktis naują draskyklę, kuri katę tikrai vilios, jei ją įtrinsite katžole. Džiovintos katžolės ar specialių katžolės purškalų galėsite įsigyti specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse: tai yra ganėtinai nebrangus, tačiau tikrai efektyvus produktas.

Draskyklė nėra pakankamai stabili

Jei katei yra tekę susidurti su nemalonia nagų galandimo patirtimi, tikėtina, kad ji nebenorės naudotis draskykle. Pavyzdžiui, jei galandant nagus draskyklė sujudėjo, ir tai išgąsdino katę, natūralu, kad kitą kartą ji mieliau rinksis kitą draskymo vietą. Būtent todėl svarbu pasirūpinti, kad draskyklė laikytųsi pakankamai stabiliai (pavyzdžiui, jei naudosite draskyklę su stovu, ją rekomenduojama tvirtinti prie grindų ar baldų, o nusprendus naudoti kartoninę horizontalią draskyklę, įsitikinkite, kad jos dydis yra pakankamas).

Įsisenėję įpročiai

Jei katė nėra pratusi naudotis draskykle, pripratinti prie naujovių gali būti gana sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma. Jei pastebite, kad katė ima galąsti nagus į fotelį ar į sofą, nutraukite tokį elgesį ir nuneškite katę prie jos draskyklės. Galite švelniai suimti katės letenėlę ir imituoti nagų galandimą į draskyklės stovą ar horizontalų paviršių. Tikėtina, kad vos po kelių tokių „seansų“ katė jau žinos, kad nagus vertėtų galąsti tam skirtoje vietoje. Jei užfiksuosite tinkamą katės elgesį, negailėkite skanėstų ir pagyrimų!

Sofos kampas vis tiek atrodo mielesnis...

Kartais katės išsirenka tokias nagų galandimo vietas, kurių nenori keisti į nieką kitą, todėl tokiu atveju šeimininkams tenka pasitelkti visą savo sumanumą. Jei siekiate apsaugoti brangius baldus, galite naudoti įvairius specialius purškalus, kurie atgraso kates galąsti nagus tam netinkamoje vietoje. Principas yra labai paprastas: atbaidančią priemonę naudokite baldams, o draskymo įrangai – priemones su katžole. Jūsų katė tikrai priims tinkamą sprendimą!

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed