Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle
Įvairenybės
Trečiadienis, 04 Gegužė 2022 09:41

Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?

 

Netinkama draskyklės vieta

Kačių draskyklės turėtų būti pakankamai ramioje, netriukšmingoje vietoje, kurioje katė galėtų netrukdoma galąsti nagus. Nemažai draskyklių taip pat turi įrengtus guolius, todėl katės poilsio kampelyje neturėtų būti pernelyg triukšmingų buitinių prietaisų. Dauguma kačių mėgsta stebėti, kas vyksta už lango, todėl į tai atsižvelgdami galėsite parinkti tinkamą draskyklės vietą.

Katei nepatinka draskyklės tipas

Kartais prireikia išbandyti ne vieną draskyklę, kol galiausiai pavyksta rasti pačią tinkamiausią. Vienos katės tiesiog dievina vertikalius draskymo kuolus, o kitos mieliau renkasi horizontalias kartonines draskykles. Naudinga turėti ne vieną, bet dvi ar kelias skirtingų tipų draskykles, kurias bus galima pastatyti skirtingose namų vietose: tikėtina, kad augintinė pati išsirinks mėgstamiausią nagų galandimo kampelį.

Nemalonus draskyklės kvapas

Jei draskykle anksčiau naudojosi kita katė, tikėtina, kad jūsų augintinei bus nemalonu į tokią draskyklę galąsti nagus. Būtent todėl geriausia rinktis naują draskyklę, kuri katę tikrai vilios, jei ją įtrinsite katžole. Džiovintos katžolės ar specialių katžolės purškalų galėsite įsigyti specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse: tai yra ganėtinai nebrangus, tačiau tikrai efektyvus produktas.

Draskyklė nėra pakankamai stabili

Jei katei yra tekę susidurti su nemalonia nagų galandimo patirtimi, tikėtina, kad ji nebenorės naudotis draskykle. Pavyzdžiui, jei galandant nagus draskyklė sujudėjo, ir tai išgąsdino katę, natūralu, kad kitą kartą ji mieliau rinksis kitą draskymo vietą. Būtent todėl svarbu pasirūpinti, kad draskyklė laikytųsi pakankamai stabiliai (pavyzdžiui, jei naudosite draskyklę su stovu, ją rekomenduojama tvirtinti prie grindų ar baldų, o nusprendus naudoti kartoninę horizontalią draskyklę, įsitikinkite, kad jos dydis yra pakankamas).

Įsisenėję įpročiai

Jei katė nėra pratusi naudotis draskykle, pripratinti prie naujovių gali būti gana sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma. Jei pastebite, kad katė ima galąsti nagus į fotelį ar į sofą, nutraukite tokį elgesį ir nuneškite katę prie jos draskyklės. Galite švelniai suimti katės letenėlę ir imituoti nagų galandimą į draskyklės stovą ar horizontalų paviršių. Tikėtina, kad vos po kelių tokių „seansų“ katė jau žinos, kad nagus vertėtų galąsti tam skirtoje vietoje. Jei užfiksuosite tinkamą katės elgesį, negailėkite skanėstų ir pagyrimų!

Sofos kampas vis tiek atrodo mielesnis...

Kartais katės išsirenka tokias nagų galandimo vietas, kurių nenori keisti į nieką kitą, todėl tokiu atveju šeimininkams tenka pasitelkti visą savo sumanumą. Jei siekiate apsaugoti brangius baldus, galite naudoti įvairius specialius purškalus, kurie atgraso kates galąsti nagus tam netinkamoje vietoje. Principas yra labai paprastas: atbaidančią priemonę naudokite baldams, o draskymo įrangai – priemones su katžole. Jūsų katė tikrai priims tinkamą sprendimą!

 


Susijusios naujienos:

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pirmosios pagalbos kursai: kodėl tai svarbu? (2022-05-03)

  Pagalba yra geriausias dalykas, kuris gali nutikti, jei patenkama į avariją ar susižeidžiama, dėl to žmonės, kurie vairuoja ar dirba darbus, kuriuose reikalinga suteikti pagalbą, turi išmanyti pirmąją pagalbą. Žinoma, kaip pasirūpinti nukentėjusiuoju geriausiai žino medikai, tačiau jei tinkamai sureaguosite  jūs, galite padėti išgelbėti gyvybę.

 • Kaip planuojant remontą „nenuskausminti“ savo piniginės? (2022-05-03)

  Galima sakyti, kad namų remontas yra sudėtinga užduotis, kuriai reikalingi valdymo įgūdžiai, ir kiekvienas, norintis atnaujinti nekilnojamąjį turtą, turi jausti šį vaidmenį. Viena vertus, tai tampa džiaugsmingu ir kūrybingu procesu, kita vertus, reikia pereiti kryžiaus kelią ir galiausiai palikti statybvietę po ilgos priežiūros. Atsakingai rinkitės remontininkus, prižiūrėkite projektą, atlikite sąmatas-visa tai turi būti suderinta ir tikslinga, kad tikrai išvengtumėte tokio remonto, kuris reikalauja ... pakartotinio remonto.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed