Pirmosios pagalbos kursai: kodėl tai svarbu?
Įvairenybės
Antradienis, 03 Gegužė 2022 21:38

Pagalba yra geriausias dalykas, kuris gali nutikti, jei patenkama į avariją ar susižeidžiama, dėl to žmonės, kurie vairuoja ar dirba darbus, kuriuose reikalinga suteikti pagalbą, turi išmanyti pirmąją pagalbą. Žinoma, kaip pasirūpinti nukentėjusiuoju geriausiai žino medikai, tačiau jei tinkamai sureaguosite  jūs, galite padėti išgelbėti gyvybę.

 

Pirmos pagalbos kursų pažymėjimas privalomas vykstant į VĮ „Regitra“ laikyti bet kurios kategorijos teorijos ir praktikos egzaminus! Pirmosios pagalbos kursai Šiauliuose, dėl to paskubėkite užsirašyti, nes vietų kiekis visuomet būna ribotas.

Kada reikia pirmos pagalbos kursų pažymėjimo?

Dauguma žino, kas yra pirmosios pagalbos kursų pažymėjimas, tačiau vis dažniau žmonės nežino, kuomet tie kursai yra reikalingi. AM, A1, A2, A, B1, B, BE kategorijų Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP015) galioja neterminuotai. Išduoti seniau galioja iki nurodytos pažymoje datos, arba neterminuotai, jeigu taip nurodyta pažymėjime.

1. Pagrindinis ir žinomiausias būdas, kuomet reikalingi šie kursai yra vairuotojams: visų rūšių ir kategorijų (A, B, C, D, T) transporto priemonių vairuotojams pirmosios pagalbos kurso baigimo pažymėjimo reikia einant laikyti vairavimo egzamino į Regitrą.

2. Transporto darbuotojams: geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones valdantiems ir keleivius juose aptarnaujantiems darbuotojams.

3. Paslaugų darbuotojams: grožio, švietimo, kultūros, sporto, apgyvendinimo bei sveikatingumo paslaugas teikiantiems darbuotojams.

4. Darbuotojams, dirbantiems pavojingą darbą: pavojingų veiksnių aplinkoje ir pavojingus darbus, geležinkelio, oro ir vandens transporto, ryšių objektų, kelių priežiūros darbuotojams, darbo saugos ir sveikatos tarnybų specialistams.

Kas mokoma per pirmos pagalbos kursus?

Pirmoji pagalba yra eismo dalyvių veiksmas prieš atvykstant medicininei pagalbai. Jie priklauso nuo sužeistųjų būklės. Todėl pirmosios pagalbos kursuose specialiai organizuojami mokymai įvertinti sužeistųjų situaciją ir tolesnius veiksmus.

Jei sužeistieji nekvėpuoja, būtina juos gaivinti, atlikti dirbtinį kvėpavimą. Tai taip pat mokoma pirmos pagalbos kursų metu. Tam paprastai pasitelkiami specialūs mokymo manekenai.

Taip pat labai svarbu žinoti, esant kokiems nors sužeidimams, geriau nieko nedaryti, o tiesiog laukti profesionalų pagalbos.

Kaip gauti Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą? Kiek trunka kursai?

Užsiregistruokite pasirinkę jums tinkamą miestą ir vietą. Kursai paprastai organizuojami kurią nors savaitės dieną (jei reikia tą pačią dieną, atkreipkite dėmesį - kai kurios klinikos pažymi, kad galima užsakyti skubiai). Pažyma išduodama iškart po kurso. Šiuos kursus gerai pereiti ir dėl savęs, kad žinotumėte, kaip elgtis pavojingose situacijose, jei jums ar artimam žmogui atsitiktų nelaimingas nutikimas.

Nepamirškite kursuose išgirstos medžiagos ir mėgaukitės naujai išmokta informacija apie saugumą.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed