Tyrimas: žaidimų elementai perkeliami į realų pasaulį
Žaidimai
Pirmadienis, 26 Rugsėjis 2011 00:39

Naujausias Nottingham Trent University ir Stockholm University tyrimas atskleidė naują psichologinį fenomeną, kai užkietėję žaidėjai nesąmoningai perkelia kai kuriuos kompiuterinių žaidimų elementus į realų pasaulį.Tyrimo metu vienas respondentas prisipažino pradėjęs matyti gyvybių stulpelius virš kitų žmonių galvų, kitas apklaustasis teigė kartais matantis kompiuterinių žaidimų stiliaus išskleidžiamuosius meniu, trečias nesąmoningai spaudinėje mygtukus, net kai kalba mobiliuoju telefonu arba rankoje laiko televizoriaus pultelį.

Mokslininkai apklausė 42 užkietėjusius žaidėjus, kurių amžius nuo 15 iki 21 metų. Pastariesiems pasireiškia žaidimo perkėlimo fenomenas (ang. GTP), kai kompiuteriniai žaidimai veikia žmogaus veiksmus, pojūčius ir mintis net realiame gyvenime. Tokių žmonių refleksai yra pakitę, jie dažnai mato optines iliuzijas, prisiima imitacinius elgesio modelius (vaidmenis).

Žaidėjai prisipažino, kad šis fenomenas ima nykti tada, kai mažiau žaidžiama. Visi apklaustieji patvirtino puikiai suvokiantys skirtumą tarp realaus ir virtualaus pasaulio, tačiau nei vienas nesugebėjo sukontroliuoti savo nesąmoningų veiksmų žaidimo perkėlimo metu. Pusė respondentų teigė dažnai naudojantys kompiuterinių žaidimų elementus sprendžiant realaus gyvenimo problemas.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

  Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

 • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

  Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

 • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

  Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

 • Vilniuje svečiuojasi žaidimų kūrėjai iš Seulo (2015-05-13)

  Šią savaitę į Vilnių atvyko svečiai iš Pietų Korėjos. Žaidimų kūrėjų kompanijos NOLGONG atstovai keliauja po Europą pristatydami naujausią premjerą – interaktyvų žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“, kurio scenarijus paremtas klasikiniu vokiečių literatūros kūriniu „Faustas“.

  Kompanija NOLGONG, kuriai vadovauja Peteris Lee, įkurta 2010 m. Jos tikslas – kurti žaidimus kasdienei mokyklų ir verslo aplinkai. Be komercinių projektų, sukurtų tarptautinių koncernų užsakymu, kompanijos NOLGONG veikla apima ir tokių literatūros kūrinių kaip „1984“, „Romeo ir Džiuljeta“ ar „Ana Karenina“ adaptacijas.

 • Nauja Epic Games studija Sietle dirbs su Unreal Engine 4 (2012-09-10)

  Gears of War kūrėjai, Epic Games, plečia savo veiklos sritį. Nauja, Sietle (JAV) atidaroma studija orientuosis tik į darbą, naudojant žaidimų varikliuką Unreal Engine 4. Taip pat kompanija savo naujai studijai ieško gabių IT specialistų.

  „Sietle įsikūrę daug pasaulinio lygio talentų, dėl to šį vieta yra labai patraukli mums vystyti Epic Games Vakarinio Kranto operacijas.“ sako Epic Games prezidentas Dr. Michael Capps. Pasak jo, senesnis studijos žaidimų varikliukas, Unreal Engine 3, nuo 2006-ųjų iki šiol veikia 9 žaidimų platformose, jo pagrindu sukurta daugiau nei 300 žaidimų. Tuo tarpu žinios apie Unreal Engine 4 pirmą kartą pasirodė šių metų pradžioje, tačiau pirmasis žaidimas, pilnai sukurtas naudojant šį varikliuką bus kitąmet pasirodysiantis Fortnite (viršuje nuotrauka iš žaidimo).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed