Ar galima fotografuoti žmogų be jo sutikimo?
Audio-Video
Pirmadienis, 02 Spalis 2023 12:44

Ne paslaptis, kad dauguma žmonių pripažįsta, jog gyvenimas bėga labai greitai. Taigi, nieko keista, kad ypač įvairias būdais badome bent jau įamžinti tam tikras jo akimirkas, na, o fotografijos yra vienas iš būdų tai padaryti. Visgi, svarbu akcentuoti ir tai, kad kalbant apie jas, reikėtų įvertinti ir tam tikrus dalykus. Dar daugiau, taip pat reikia ir žinoti daug svarbių detalių. Ne išimtis yra iš žmonių fotografavimas – verta pastebėti, kad reikia žinoti ir tam tikras subtilybes. Vienas klausimų, į kurį atsakymą reikia žinoti visiems, skamba štai taip: ar galima fotografuoti žmones be jų sutikimo?

Taigi, atsakant į šį svarbų klausimą, verta pabrėžti, kad žmogaus be sutikimo fotografuoti negalima. Tačiau ir tai – dar ne viskas, tas pats pasakytina ir apie filmavimą – tai daryti galite tik tuo atveju, jei žmogus davė sutikimą jums tai daryti. Bet ir tai – dar ne viskas: yra dar vienas dalykas, ką privalu žinoti: net, jei ir tuo atveju, jei žmogus jums davė sutikimą jį fotografuoti arba filmuoti, tai dar nereiškia, kad jo atvaizdą ar filmuotą medžiagą galite naudoti bet kur ir bet kada – jei visa tai planuojate kur kas nors panaudoti, tokiu atveju, irgi turite gauti sutikimą.

Taigi, kaip matyti, ne viskas paprasta – jeigu norite, kad fotografavimo procesas būtų puikus, sklandus ir kokybiškas, jūs turite ne tik gerai išmanyti fotografavimo meną, įsigyti tinkamą įrangą, bet ir taip pat turite gauti sutikimus tų žmonių, kuriuos norite įamžinti.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai svarbu mokytis fotografavimo meno, tik tuo atveju jūsų lauks iš tiesų puikus rezultatas. Na, o dar daugiau informacijos galite rasti https://interjeras24.lt/category/paslaugos/.

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed