„Init“ ir „Vinita“ išjungė LNK grupės kanalus
Audio-Video
Pirmadienis, 04 Liepa 2011 00:22
Liepos mėnesis kai kurių kabelinių televizijų žiūrovams prasidėjo ne itin maloniai. Nuo pirmosios mėnesio dienos įsigaliojus Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimams, retransliuotajai nebeprivalo nemokamai rodyti visų lietuviškų nacionalinių kanalų.

Dėl to kai kurių kabelinių televizijų žiūrovai nuo penktadienio nebemato LNK ir kitų šiai televizijai priklausančių kanalų.

Teigiama, kad tokių abonementų, kurie naudojasi „Vinita“ ir „Init“, gali būti apie 100 tūkst. Šioms įmonėms nepavyko susitarti su LNK dėl mokesčių už kanalų LNK, TV1, Liuks ir Info TV retransliavimą.

LNK: tai ne mūsų sprendimas

LNK pareiškė, kad televizija patiria kabelinių televizijų grupės UAB „Vinita“ ir UAB „Init“ spaudimą, žiūrovai yra klaidinami dėl lietuviškų televizijos programų retransliavimo.

Pasak LNK, visų jos kanalų retransliavimas kainuoja ne daugiau kaip 20 centų, todėl žiūrovų skundai dėl neadekvataus mokesčio yra pagrįsti. O esama situacija susiklostė dėl kabelinių televizijų sprendimo nemokėti už lietuviškų kanalų retransliavimą, nors už užsienietiškų programų retransliavimą buvo ir yra mokama nuolat.

„Pabrėžiame, kad tokių nesutarimų neiškilo su kitais analogiškas paslaugas teikiančiais operatoriais. Visus lietuviškus kanalus žiūrovai gali ir toliau matyti pasirinkę kitą operatorių“, – teigė LNK direktorė Zita Sarakienė.

TV3: nukentėjo žiūrovai

„Init“ sprendimą netransliuoti visų LNK grupės kanalų vertiname kaip skubotą ir neverslų, teigia TV3 išplatintame pranešime spaudai.

„Dėl šio sprendimo nukentėjo žiūrovas – jam šiuo metu nerodomi net keturi lietuviški kanalai, dėl jų pašalinimo sistemoje pasikeitė ir kitų TV kanalų numeracija. Jau sulaukėme daugybės skundų iš savo žiūrovų, kad šiuo metu jie neranda TV3 ir TV6 kanalų. Neabejojame, kad abi suinteresuotos pusės šį konfliktą išpręs greitai, o skubotas sprendimas stabdyti retransliaciją nėra spaudimas kitoms komercinėms šalies televizijoms“, – teigia TV3 televizijos generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Remiantis prieš metus atliktų tyrimų apie kabelines televizijas Lietuvoje duomenimis, mokamas televizijas žiūrovai dažniausiai renkasi dėl juose esančių lietuviškų kanalų. Net 75 proc. ir 71 proc. respondentų nurodė dažniausiai žiūrintys TV3 ir LNK kanalus, populiariausių televizijų sąraše net šeši lietuviški kanalai.

Alfa.lt primena, kad tai ne vienintelis pasikeitimas, susijęs su kabelinių televizijų transliacijomis. Ne per seniausiai kitas operatorius „Cgates“ paskelbė apie sprendimą nutraukti nemokamą skaitmeninių kanalų transliaciją, o vienus populiariausių kanalų perkelti transliuoti tik skaitmeniniu formatu. Dėl to vietoje kanalo „Viasat Sport Baltic“ ir kitų operatoriaus tinklelyje atsirado ne tokie populiarūs kanalai kaip „Seimas tiesiogiai“.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed