Kino kodas: „Socialinis tinklalapis“
Audio-Video
Pirmadienis, 25 Spalis 2010 13:17
Nepaisant bankrotų, ištikusių nemažai investuotojų į informacinių technologijų kompanijas, kai kurios idėjos jų autoriams atnešė šimtus milijonų JAV dolerių ir pasaulinį pripažinimą.

Amazon.com, You Tube, Skype, Twitter... Šiuos terminus žino dauguma planetos gyventojų.Filmo „Socialinis tinklalapis“ autoriai nusprendė papasakoti savąją Facebook tinklalapio atsiradimo istoriją ir pristatyti jo architektus. Harvardo studentai Markas (Jesse Eisenbergas) ir Eduardo (Andrew Garfieldas) darniai imasi įgyvendinti idėją, tačiau spartus augimas reikalauja netradicinių ir drąsių ėjimų.

Nenuostabu, kad laikui bėgant, silpnesni iškrenta iš žaidimo. Dideli pinigai ir ambicijos draugus paverčia priešais, o sėkmės šmėkla privilioja maitvanagių. Dėl to kaltas ir pats Markas, pernelyg paniręs į kompiuterių pasaulį. Nors gal genijai neteisiami?

Reziumė

Filmų „Septynetas“ ir „Zodiakas“ režisierius Davidas Fincheris dar kartą patvirtina, kad jis ne mažiau talentingas už šio filmo herojų. Nežinia, kiek tiesos ir autobiografinių motyvų yra istorijoje, bet puiki aktoriaus J.Eisenbergo vaidyba ir maniakiška energija priverčia patikėti ir priimti jo Marko Zuckerbergo versiją kaip gyvą, tikrą žmogų. Nepaisant įvykių ir personažų karuselės, pagrindinė intriga – Marko nesėkmingas mėginimas susidraugauti su mergina. Tai iš tiesų reiškia meilę, bet įgūdžių bendrauti su žmonėmis jam trūksta.

Lemtinga klaida filmo pradžioje gali niekais paversti Marko pastangas. Nors… kas žino? Yra filme ir pora epizodų, kurie įeis į kino istoriją. Pavyzdžiui, valčių lenktynės Anglijoje. Arba fantastiškas sprendimas pokalbį klube nufilmuoti, padidinus garsinį muzikinį foną. Technologijos šiuo metu itin sparčiai keičia žmones, verslą ir menininkų išraiškos priemones. Jeigu norite pamatyti šio gimstančio pasaulio vaizdą „turbo“ režimu, geresnio pavyzdžio už D.Fincherio filmą kol kas turbūt nerasite.

Faktai

„Socialinis tinklalapis“ („Social Network“) JAV, 2010 m., 120 min.
Režisierius Davidas Fincheris.
Vaidina: Jesse Eisenbergas, Andrew Garfieldas, Justinas Timberlake’as.
ĮVERTINIMAS 4/4

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed