Pagerintos TV programų priėmimo sąlygos Šalčininkuose ir Šilutės rajone
Audio-Video
Trečiadienis, 04 Sausis 2012 16:40

Skaitmeninės antžeminės televizijos siuntimo paslaugų lyderis AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) praneša apie pagerintas TV programų priėmimo sąlygas Šalčininkuose ir Šilutės rajone. Šalčininkų ir Švėkšnos siuntimo stotyse bendrovė įrengė ir nuo šių metų pradėjo eksploatuoti dvigubai galingesnius nei iki šiol skaitmeninės antžeminės televizijos siųstuvus.„Patikimai sklindant naujųjų siųstuvų signalams, aplinkinių regionų gyventojai gali daugumai įprastu būdu – TV antenomis priimti skaitmeninės televizijos programas“, – sako Telecentro eksploatacijos skyriaus viršininkas Algis Šalkauskas.

Specialistas primena, kad antžeminiu būdu siunčiamas skaitmeninės televizijos programas galima žiūrėti televizoriuose, kuriuose yra integruoti MPEG-4 imtuvai. Jeigu to nėra, galima įsigyti išorinį DVB-T imtuvą (priedėlį) – jį prijungus prie televizoriaus ir prie decimetrinės TV antenos, skaitmeninės televizijos programos taip pat bus prieinamos.

„Mūsų misija – užtikrinti Lietuvos gyventojams galimybę ir po 2012 m. spalio 29-osios priimti TV programas iš antžeminių tinklų TV antenomis. Atsisakius analoginės televizijos, tai bus vienintelis būdas skaitmeninės televizijos programas matyti nemokamai“, – komentuoja Algis Šalkauskas.

Iš Šalčininkų siuntimo stoties 57-uoju, o iš Švėkšnos siuntimo stoties 60-uoju kanalu Telecentras šiuo metu siunčia 9 nekoduotas (nemokamas) skaitmeninės televizijos programas: BTV, „Info TV“, „Liuks!“, LNK, LTV, LTV2, TV1, TV3, TV6. Šalčininkų gyventojai nemokamai gali žiūrėti ir 64-uoju kanalu siunčiamą „BBC World“ TV programą.

Antžeminiu būdu galima priimti ir įvairias koduotas (mokamas) skaitmeninės televizijos programas, tik reikia iš mokamų paslaugų teikėjų įsigyti tų programų atkodavimo kortelę. Daugumoje televizorių yra numatyta vieta tokiai kortelei įstatyti.

Išoriniai DVB-T imtuvai taip pat būna dviejų tipų – su įrengta vieta TV programų atkodavimo kortelei įstatyti (priims ir nemokamas, ir mokamas TV programas) arba be jos (priims tik nemokamas TV programas).

Telecentro antžeminiais tinklais skaitmeninė televizija pasiekia jau daugiau nei 90 proc. šalies gyventojų. 2011 metais bendrovė dvigubai padidino Vilniaus ir Druskininkų siuntimo stočių galias, įrengė naujas siuntimo stotis Joniškyje (Radikiuose), Molėtuose ir Lazdijuose (Kukliuose). Planuojama ir toliau plėsti skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus ir naudoti juos ne tik siunčiamų TV programų didesnei sklaidai, bet ir naujų bei geresnės kokybės (didelės raiškos) TV programų siuntimui.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed