Parduotuvėse pasirodė populiariausio lietuviško filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ DVD ir „Blu-ray“ (video)
Audio-Video
Trečiadienis, 22 Vasaris 2012 15:35

Daugiausiai – per 3,73 mln. pajamų surinkęs ir daugiau kaip 300 tūkst. žiūrovų į kino teatrus sutraukęs istorinis nuotykių filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ atkeliauja į kino mėgėjų namus. Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad nuo šiol visus nepriklausomos Lietuvos kino rekordus pagerinusią lietuvišką kino juostą, kuriai sukurti prireikė apie 3,45 mln. Lt, galima įsigyti DVD ir „Blu-ray“ diskuose, filmo kūrėjai taip pat paruošė kino mėgėjams specialių staigmenų.

„Išleidžiame iš karto tris filmo įrašo versijas. DVD diską, kuriame bus tik filmas (kainuos apie 19,99 Lt), specialiąją DVD „kolekcionieriaus“ versiją (apie 29,99 Lt) ir „Blu-ray“ (BR) diską (apie 44,99 Lt). Beje, „Tadas Blinda. Pradžia“ bus pirmasis lietuviškas meninis filmas išleistas „Blu-ray“ formatu. Specialioji DVD versija susideda iš dviejų diskų, juose žiūrovai ras filmą originalo kalba bei versijas su anglų, latvių ir estų titrais bei ypatingą dovaną – filmą apie filmo kūrimą. Užsienyje tokia medžiaga vadinama „Making of“. Taip pat diske bus ir filmo anonsas bei vaizdo klipas. Visą šį rinkinį gerbėjai ras ir BR versijoje“, – pasakojo „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseris Žilvinas Naujokas. Specialusis DVD ir BR diskas platinami dailioje kartoninėje pakuotėje.

Žiūrovams atskleis juokingiausias akimirkas iš kino virtuvės

Įrašų gamyba kiek užtruko, kol pakliuvo į parduotuvių lentynas. DVD išleistas tik dabar, nes filmas rekordiškai ilgai buvo rodomas kino teatruose ir nenustodamas rinko pilnas sale žmonių, užtruko ir medžiagos iš filmo kūrimo paruošimas.

„Turime ilgą, net 46 minučių trukmės papildomą medžiagą iš filmavimo aikštelės, užkulisių. Kiek žinome, Lietuvoje dar niekas to nėra daręs, o mes norėjome parodyti filmo kūrimo virtuvę, nes turėjome per 40 valandų filmuotos medžiagos. Gerbėjai pamatys visiškai naują medžiagą – leidome sau sudėti blogus dublius. Tikime, kad filmo aktoriai nesupyks, o drauge pasijuoks. Nepavykę kadrai visuomet juokingi“, – sakė filmo režisierius Donatas Ulvydas.

Ragina įsigyti legaliai

Kai kurių įsigysiančių DVD lauks dar viena staigmena – nors visos pakuotės atrodys vienodai, dalis įrašų parduodama su kūrybinės grupės: pagrindinį vaidmenį atlikusio Manto Jankavičiaus, režisieriaus D.Ulvydo ir kitų, prisidėjusių prie filmo gimimo, parašais. Į prekybą pirmuoju filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ tiražu paleidžiamas rekordinis Lietuvai skaičius – 15 tūkstančių diskų.

Kovo mėnesį filmą planuojama platinti ir internetu – GALA TV videonuomoje bei kitų skaitmeninių televizijų videonuomoje. „Tadas Blinda. Pradžia“ kūrėjai tiki žiūrovų sąmoningumu ir viliasi palaikymo lietuviškam kinui, tikėdamiesi, kad kino juosta nebus platinama „torrent“ tinklais ar „piratiniais“ tinklalapiais.

„Sudarysime tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantiems tautiečiams sąlygas įsigyti šį filmą teisėtais kanalais, tad tikimės žiūrovų paramos kino kūrėjams ir Lietuvos kino ateičiai. Suprantame, kad mūsų šalyje stipriai įsišaknijusi „piratinė“ kultūra, daug žmonių filmus žiūri nelegaliai. Mes to nesustabdysime, bet tikimės tų žmonių sąmoningumo. Galbūt jie pasižiūrėję filmą nelegaliai įsigis ir teisėtą jo kopiją“, – teigė filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas

Planuojama, kad vėliau filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ bus platinamas ir per „iTunes“ parduotuvę, vėliau filmo DVD bus prekiaujama ir Latvijoje bei Estijoje.

Filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ anonsas:Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.ltMūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed