Popsas tampa garsesnis
Audio-Video
Šeštadienis, 18 Rugpjūtis 2012 23:50

Žuanas Seras su kolegomis iš Barselonos Dirbtinio intelekto mokslų tyrimo instituto pasinaudojo „Milijono dainų“ duomenų baze. Ją sudaro 280 GB failas, kuriame pateikta informacija apie beveik 45 tūkstančių atlikėjų dainas. Beveik pusė milijono bazės dainų buvo įrašytos 1955-2010 metais. Jos ir domino mokslininkus.

Specialistai atkreipė dėmesį į tris aspektus: tembrą, tonaciją ir garsumą. Paaiškėjo, jog po piko, pasiekto 1960-aisiais, tembrų įvairovė vis mažėjo. Tai įvyko dėl muzikinės paletės homogenizacijos ir garso įrašų standartizacijos. Ta pati istorija ir su tonacija: muzikinis žodynas praktiškai nepakito, tačiau sintaksė tapo labiau apribota. Dažniausiai kompozitoriai naudoja tuos natų ir akordų derinius, kuriuos jau išbandė pirmtakai.


Tačiau pop muzika tapo garsesnė (jūsų močiutė neklydo). Čia kalba eina ne apie tai, į kokią pusę jūs sukate garso rankenėlę. Garso signalas svyruoja tarp +1 ir -1. Garso signalas su ribinėmis reikšmėmis +0,6 ir -0,6 yra garsesnis už +0,2 ir -0,2 žymas.

Tyrėjai padarė išvadą, jog muzikos garsumas auga maždaug vienu decibelu kas aštuonerius metus. Dainos tampa ne tik garsios, o monotoniškai garsios, jose nėra jokių akcentų.

Reikia pažymėti, jog specialistų pasirinkta duomenų bazė nėra tobula. 1955-1959 metų periodą apima tik 2650 dainos, o 2005-2009 metus net 177808 kompozicijos. Tarp 1955-1959 metų dainų pateko tik tos, kurios buvo daugiau ar mažiau populiarios ir buvo suskaitmenintos. Kitaip tariant, iš šios duomenų bazės negalima spręsti, kokia muzika buvo išties populiari amžiaus viduryje.

Jei tyrėjų atskleistos tendencijas laikyti blogu ženklu, tai galima daryti prielaidą, jog iš bendros masės išsiskiriančios dainos turi tapti hitais. O idealiais hitais šia prasme galėtų tapti... senosios kompozicijos. Tačiau jų mažai kas klausosi.

Štai keli epochų hitai, atsidūrę topų viršūnėse: Elvis Presley – Hound Dog (1956), The Beatles – I Want To Hold Your Hand (1964), Carl Douglas – Kung Fu Fighting (1974), Band Aid – Do They Know Its Christmas? (1984), Elton John – Candle in the Wind (1997), Ashanti – Foolish (2002), Adele – Rolling in the Deep (2010)...

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

 • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

  2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed