Ar Google prarado savo magiją?
E-verslas
Šeštadienis, 17 kovas 2012 12:18

Google imperija puolama Facebook‘o. Socialinių visuomenės informavimo priemonių dėka, galingi Google ginklai, tokie kaip - paieška, AdWords ir AdSense nebe tokie populiarūs kaip kadaise. Tai labai gąsdina Google. Facebook’as tapo lankomiausiu tinklapiu ir sparčiai tampa tinklo varikliuku. Jis net kelia grėsmę kertiniam Google verslui, reklamai. Jei Facebook’as kada nors išleistų socialinę AdSense versiją, tai nuviliotų reklamuotojus ir atimtų didelę Google pinigų maišo dalį. Kita vertus, Google aktyviai reaguoja į Facebook’o keliamas grėsmes. Todėl praeitais metais Laris Peidžas (en. Larry Page) perėmė kompanijos prezidento pareigas, kad joje padarytų apsivalymą. Nuo tada Google išleido begalę produktų, tame tarpe Aardvark, Google Health ir Picnik.
Dar svarbiau, Google sukūrė savo paties socialinį tinklą – Google+. Kompanija lažinasi iš savo pinigų maišo, kad šis ginklas visus kitus produktus padarys populiaresniais ir naudingesniais socialinėje eroje. Taip pat buvo sukurti: mygtukas +1, Google+ Hangouts ir Search plus Your World (Google mėginimas socializuoti paieškos rezultatus).

Iš pradžių atrodė, kad Google+ sulaukė stulbinančio pasisekimo. Vos per septynis mėnesius užsiregistravo 90 milijonų naudotojų, o pats tinklapis spaudoje susilaukė teigiamų apžvalgų ir liaupsinimų. Bet pastaraisiais mėnesiais spauda ir kiti šaltiniai atsisuko prieš Google socialinę strategiją ir pažėrė daug kritikuojančių atsiliepimų.

„Manau, kad problema ta, jog Google nesuprato tapusi tik dar viena didele kompanija.“ Neseniai pasirodžiusiame straipsnyje pasisakė „Marketing land“ ir „Cnet“  Denis Salivanas (en. Danny Sulivan). Tačiau spauda nėra pagrindinė grėsmė. Šiek tiek ankščiau, buvęs Google projektuotojas Džeimsas Vitakeris (en. James Whittaker) savo internetiniame dienoraštyje parašė kandų ir griežtą, savo buvusio darbdavio atžvilgiu, straipsnį: „Google, kuria aš žavėjausi buvo technologijų kompanija skatinusi savo darbuotojus kurti inovacijas. Google, kurią aš palikau, buvo reklamos kompanija susikoncentravusi viena kryptimi.“


Jis kritikuoja Google mėginimą varžytis su Facebook‘u. Svarbu pažymėti tai, kad Vitakeris šiuo metu dirba Microsoft‘ui. „Vienos savo paieškos metu, vieno Google+ pranešimo dėka supratau, kad Google tarsi žinojo, jog ketinu atskleisti jo blogąją pusę. Esu nusivylęs Google. Paieškos gigantė neturėjo jokio kito pasirinkimo, kaip tik tapti socializuotis ir sukurti Google+. Ji neturėjo jokių šansų laimėti kovoje prieš Facebook‘ą ir paprasčiausiai nublanko. Tačiau atsakas turėjo būti, net jei tai iš pat pradžių buvo pralaimėta kova. Tokia kovinga Google dvasia nesižavėti negalima. Bet aš tiesiog nerandu argumentų, kad Google+ mano patirtį su Google padarė malonesne. Žinoma, Gmail ar Google Maps dalinimosi funkcija smagus dalykas, bet mano draugų paprasčiausiai nėra Google+ erdvėje. Jie yra Facebook‘e. Ir aš absoliučiai negaliu pakęsti Search plus Your World, nes mano paieškos tapo mažiau tikslios ir mažiau naudingos. Bendrai, tai pasibaisėtina mano, kaip naudotojo, patirtis.“

Kai pasikeičia vadovai arba atliekama restruktūrizacija, atsiranda nepatenkintų darbuotojų ir kyla išėjimų iš darbo banga. Dažnai, tai būtina auka norint kompaniją pasukti kita linkme ar apsaugoti ją nuo stagnacijos. Bendrai, darbuotojai su kuriais kalbėjau yra labai patenkinti, kad Peidžas (en. Page) vėl kapitono pozicijoje ir atsikrato nereikalingo balasto, dėl kurio Google reakcija į socialinių tinklų fenomeną tapo lėta.

Vis dėl to, atrodo, kad magiški Gmail, Chrome, News, Translate ir Docs pradingo Google+ tuštumoje. Bijau, kad Google tapo apsėsta Facebook‘o sėkmės vaikymosi, kai tuo tarpu jos resursai galėtų būti skirti kūrimui ir išleidimui, tokių inovacijų kurios iš tikrųjų pakeistų mūsų naršymo tinkle ypatybes, į tą magiją, kuri padarė Google viena iš nuostabiausių kompanijų pasaulyje. Be jos, Google tik dar viena nuobodi, mėginanti apsaugoti savo griūnančia imperiją, kompanija.

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed