"Anonymous" žada kitą mėnesį išjungti internetą
Interneto Gidas
Penktadienis, 17 Vasaris 2012 16:22

Programišių grupuotė "Anonymous" užsibrėžė toli siekiantį tikslą - jos atstovai pareiškė, jog protesto prieš interneto laisvės apribojimus vardan kovo 31 dieną jie visą internetą tiesiog išjungs.

Jei šis grupuotės tikslas pavyks, tai bus išties rimtas žingsnis kovoje tiek su autorinių teisių gynėjais, tiek su JAV valdžios institucijomis. Savo pareiškime programišių grupė grasina išjungti internetą ir tai įvardija kaip protestą prieš "SOPA, Volstrytą, mūsų neatsakingus lyderius ir mylimus bankininkus, kurie visą pasaulį verčia badauti, siekdami patenkinti savo savanaudiškus poreikius, vedami vien tik sadistinių tikslų". Jei internetas kovo 31 dieną tikrai bus išjungtas, visam pasauliui teks bent kurį laiką pagyventi be galimybės prisijungti prie globaliojo informacijos tinklo.

Taigi kaip "Anonymous" planuoja įvykdyti šią ambicingą užduotį? Atsakymas paprastas - tam reikės įveikti 13 "šakninių" (angl. root) DNS serverių. Taip bus deaktyvuotas HTTP protokolo palaikymas, kadangi niekas negalės atlikti interneto vardų susiejimo su IP adresais. Daugelis, įvesdami konkrečius interneto svetainių adresus, pvz. 'http://www.google.com' ar bet kokį kitą, gaus pranešimą apie klaidą, tad tai vers manyti, jog internetas išjungtas. Grupuotė savo pranešime priduria, jog tai nebus tikras interneto išjungimas, bet daugeliui atrodys, jog taip ir yra.

"Anonymous" teigia, jog tai tik protestas ir jų tikslas nėra "nužudyti" internetą. Vietoj to sutrikimas turėtų būti laikinas, ir turėtų pasireikšti ten, "kur labiausiai skauda".  

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed