"Anonymous" žada kitą mėnesį išjungti internetą
Interneto Gidas
Penktadienis, 17 Vasaris 2012 16:22

Programišių grupuotė "Anonymous" užsibrėžė toli siekiantį tikslą - jos atstovai pareiškė, jog protesto prieš interneto laisvės apribojimus vardan kovo 31 dieną jie visą internetą tiesiog išjungs.

Jei šis grupuotės tikslas pavyks, tai bus išties rimtas žingsnis kovoje tiek su autorinių teisių gynėjais, tiek su JAV valdžios institucijomis. Savo pareiškime programišių grupė grasina išjungti internetą ir tai įvardija kaip protestą prieš "SOPA, Volstrytą, mūsų neatsakingus lyderius ir mylimus bankininkus, kurie visą pasaulį verčia badauti, siekdami patenkinti savo savanaudiškus poreikius, vedami vien tik sadistinių tikslų". Jei internetas kovo 31 dieną tikrai bus išjungtas, visam pasauliui teks bent kurį laiką pagyventi be galimybės prisijungti prie globaliojo informacijos tinklo.

Taigi kaip "Anonymous" planuoja įvykdyti šią ambicingą užduotį? Atsakymas paprastas - tam reikės įveikti 13 "šakninių" (angl. root) DNS serverių. Taip bus deaktyvuotas HTTP protokolo palaikymas, kadangi niekas negalės atlikti interneto vardų susiejimo su IP adresais. Daugelis, įvesdami konkrečius interneto svetainių adresus, pvz. 'http://www.google.com' ar bet kokį kitą, gaus pranešimą apie klaidą, tad tai vers manyti, jog internetas išjungtas. Grupuotė savo pranešime priduria, jog tai nebus tikras interneto išjungimas, bet daugeliui atrodys, jog taip ir yra.

"Anonymous" teigia, jog tai tik protestas ir jų tikslas nėra "nužudyti" internetą. Vietoj to sutrikimas turėtų būti laikinas, ir turėtų pasireikšti ten, "kur labiausiai skauda".  

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed