Kaip kurti logotipus?
Interneto Gidas
Penktadienis, 03 Gruodis 2021 09:51

Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

Ir labai svarbu į tai atkreipti dėmesį, nes kruopščiai atrinktas ir sukurtas logotipas potencialiems klientams iš pirmo žvilgsnio gali palikti pasitikintį ir profesionalų įspūdį, o nepavykęs logotipas iš karto sukels blogas asociacijas. Būtent todėl logotipo kūrimas reikalauja ne tik kūrybiškumo, bet ir atsakomybės. Skaitykite daugiau apie tai, kaip sukurti logotipą vėliau šiame straipsnyje.

Detalus planavimas:

Idealiu atveju tas pats logotipas bus naudojamas per visą jūsų verslo gyvavimo ciklą, todėl svarbu, kad logotipas atspindėtų pagrindinę jūsų prekės ženklo filosofiją. Jį galite rodyti su įvairiomis detalėmis – spalvomis, simboliais, prekių pavadinimais, teksto šriftais, logotipų formomis. Geriausi logotipai yra tie, kurie kelia aiškias asociacijas, todėl pagalvokite, su kuo gali būti susiję jūsų klientai, paslaugos ar produktai?

Jei pažvelgsite į garsiausius pasaulio prekės ženklus, pastebėsite, kad jie visi pasižymi šiomis savybėmis:

 • Logotipas turi būti įsimenamas, todėl svarbu ne per daug detalizuoti. Juk „Nike“, „McDonalds“, „Apple“ logotipai susideda tik iš kelių elementų, tačiau jie pripažinti geriausiais pavyzdžiais pasaulyje. Įsitikinkite, kad jūsų logotipe yra iki 5 atskirų elementų – klientai tiesiog pamirš išsamesnį logotipą.
 • Unikalus. Naudinga analizuoti sėkmės požymius, tačiau niekada nekopijuokite mėgstamų pavyzdžių. Taip pat venkite klišinių logotipų idėjų, nes logotipas dažniausiai įterpiamas į kvadratinį rėmelį.
 • Logotipas atspindi Jūsų verslo pobūdį, todėl jį pamačius iš karto privalu pagalvoti ir pagalvoti, kokias paslaugas ar prekes parduodate. Dėl unikalių (bet ne per daug specifinių ir per mažų) detalių pasirūpinkite, kad logotipą atpažintų visi klientai net iš tolo.
 • Lankstumas. Kuriant logotipą reikia vadovautis šalta galva – ne viskas, kas labai gražu, tinka verslui. Atminkite, kad jūsų logotipas bus spausdinamas ir naudojamas ant įvairių paviršių ir fonų, todėl jis turėtų gerai atrodyti juodai baltame fone, didžiuliuose reklaminiuose skyduose ir miniatiūriniuose komerciniuose suvenyruose.

Logotipo tipas

Vieno teisingo atsakymo į klausimą, kokį logotipą geriausia pasirinkti, nėra, todėl viskas priklauso nuo verslo srities, tikslinės auditorijos ir pagrindinės idėjos. Ženklai paprastai skirstomi į tris tipus:

 • Įrodykite prekės ženklo pavadinimo racionalumą. Tokie logotipai susideda iš vieno ar kelių žodžių, kartais net iš raidžių derinio. Ši parinktis tinka įmonėms, kurios turi tinkamą pavadinimą arba unikalų žodžių / raidžių rinkinį. Kuriant tekstinį logotipą, svarbiausia pasirinkti tinkamą šriftą, nes variantų yra daug.
 • Remiantis simboliais. Šiuos logotipus lengviau įsiminti nei žodinius ženklus, tačiau dažnai sunku sukurti iškalbingą simbolį, tiksliai apibūdinantį verslą.
 • Kombinuotas logotipas. Šis žodžių ir simbolių jungimas į logotipą yra populiariausias. Kurdami kombinuotą logotipą galite maksimaliai parodyti savo verslą, tačiau atminkite, kad sėkmė slypi paprastume – nepersistenkite su detalėmis.
Pats laikas logotipo idėją perkelti į kompiuterio ekraną

Geros žinios yra tai, kad yra daug įvairių programų, kurios leidžia nemokamai kurti logotipus internete. Pažvelkime į kai kuriuos iš jų.

 • Canva .Jis bus naudojamas ne tik kuriant logotipus, bet ir kuriant kitus socialinius tinklus, reklamines brošiūras. Šioje programoje galite sukurti logotipą pagal įvairius pateiktus elementus ir importuoti savo duomenis.
 • Logojoy. Jeigu nenorite bendrauti su realiu grafikos dizaineriu, štai jums virtualus asistentas – programa automatiškai sukurs jums logotipą iš pradžių paklaususi įvairių klausimų apie jūsų prekės ženklą. Beliks pasirinkti jums patinkantį variantą!

 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.

 • Vienkartinės pirštinės internetu: kaip atrasti geriausias? (2017-05-09)

  Internetas atveria galimybes ne tik greičiau atrasti tai ieškote, tačiau dažniausiai ir kur kas mažesnėmis kainomis. Vienkartinės pirštinės internetu yra viena iš tų produkcijų, kuria domisi ne tik farmacininkai bei medikai, tačiau ir paprasčiausi asmenys, kurie nori namuose atlikti įprastus darbus su patogiomis pirštinėmis.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed