ES pasirašė kontroversišką kovos su piratavimu internete sutartį ACTA
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 26 Sausis 2012 16:18

Dauguma Europos Sąjungos (ES) valstybių, tarp jų ir Lietuva, ketvirtadienį Tokijuje pasirašė tarptautinę kovos su piratavimu internete sutartį „Anti-Counterfeiting Trade Agreement“ (ACTA).

Autorių teisių turėtojų remiamą sutartį anksčiau jau buvo pasirašiusios JAV, Australija, Kanada, Japonija, Pietų Korėja, Marokas, Naujoji Zelandija ir Singapūras. Dabar prie jų prisijungė dar 22 ES šalys narės, tarp jų ir Lietuva, skelbia Wired.co.uk.

Likusios penkios ES narės – Kipras, Vokietija, Estija, Olandija ir Slovakija – ACTA turėtų pasirašyti artimiausiu metu.

ACTA kritikai pastebi, kad nors ji yra vadinama prekybos sutartimi, iš tiesų tai yra dar vienas antipiratinis įstatymas, skirtas apsaugoti autorių teises. Be to, sutartis panaikina teisinius skirtumus tarp piratavimo ir klastočių gaminimo, o autorių teisių pažeidimai traktuojami kaip kriminaliniai nusikaltimai, nors šalių įstatymuose už šią veiklą jau yra numatyta administracinė atsakomybė.

ES delegacijos vadovas Hansas Dietmaras Schweisgutas teigė, kad ACTA patobulins kovos su autorių teisių pažeidimais mechanizmus.

Tačiau už interneto laisvę pasisakantys aktyvistai sutartyje įžvelgia žmonių teisių ribojimų. ES piliečiai raginami kreiptis į savo šalies europarlamentarus ir išsakyti savo nepritarimą ACTA iki balsavimo Europos Parlamente birželį.

„Prieš kelias dienas internete vyko didžiuliai protestai prieš antipiratinius JAV įstatymus – SOPA ir PIPA. Šiandienos ACTA pasirašymo ceremonija yra demokratinių gudrybių simbolis, kuriomis siekiama įteisinti ribojimus bendravimo laisvei ir inovacijoms pasauliniu mastu. Tačiau šis simbolinis veiksmas dar nėra kelio pabaiga“, – rašoma Prancūzijos organizacijos „La Quadrature du Net“, pasisakančios už interneto ir jo vartotojų laisvę, pranešime.

„Europos piliečiai turi apginti demokratiją prieš kenksmingus korporacijų interesus. Kaskart prieš debatus ir balsavimus Europos Parlamento komitetuose ir prieš galutinį balsavimą šią vasarą, žmonės turi išsakyti nuomonę savo išrinktiems atstovams“, – sakė organizacijos atstovas Jérémie Zimmermannas.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kas yra ACTA (anglų k.):Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed