ES pasirašė kontroversišką kovos su piratavimu internete sutartį ACTA
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 26 Sausis 2012 16:18

Dauguma Europos Sąjungos (ES) valstybių, tarp jų ir Lietuva, ketvirtadienį Tokijuje pasirašė tarptautinę kovos su piratavimu internete sutartį „Anti-Counterfeiting Trade Agreement“ (ACTA).

Autorių teisių turėtojų remiamą sutartį anksčiau jau buvo pasirašiusios JAV, Australija, Kanada, Japonija, Pietų Korėja, Marokas, Naujoji Zelandija ir Singapūras. Dabar prie jų prisijungė dar 22 ES šalys narės, tarp jų ir Lietuva, skelbia Wired.co.uk.

Likusios penkios ES narės – Kipras, Vokietija, Estija, Olandija ir Slovakija – ACTA turėtų pasirašyti artimiausiu metu.

ACTA kritikai pastebi, kad nors ji yra vadinama prekybos sutartimi, iš tiesų tai yra dar vienas antipiratinis įstatymas, skirtas apsaugoti autorių teises. Be to, sutartis panaikina teisinius skirtumus tarp piratavimo ir klastočių gaminimo, o autorių teisių pažeidimai traktuojami kaip kriminaliniai nusikaltimai, nors šalių įstatymuose už šią veiklą jau yra numatyta administracinė atsakomybė.

ES delegacijos vadovas Hansas Dietmaras Schweisgutas teigė, kad ACTA patobulins kovos su autorių teisių pažeidimais mechanizmus.

Tačiau už interneto laisvę pasisakantys aktyvistai sutartyje įžvelgia žmonių teisių ribojimų. ES piliečiai raginami kreiptis į savo šalies europarlamentarus ir išsakyti savo nepritarimą ACTA iki balsavimo Europos Parlamente birželį.

„Prieš kelias dienas internete vyko didžiuliai protestai prieš antipiratinius JAV įstatymus – SOPA ir PIPA. Šiandienos ACTA pasirašymo ceremonija yra demokratinių gudrybių simbolis, kuriomis siekiama įteisinti ribojimus bendravimo laisvei ir inovacijoms pasauliniu mastu. Tačiau šis simbolinis veiksmas dar nėra kelio pabaiga“, – rašoma Prancūzijos organizacijos „La Quadrature du Net“, pasisakančios už interneto ir jo vartotojų laisvę, pranešime.

„Europos piliečiai turi apginti demokratiją prieš kenksmingus korporacijų interesus. Kaskart prieš debatus ir balsavimus Europos Parlamento komitetuose ir prieš galutinį balsavimą šią vasarą, žmonės turi išsakyti nuomonę savo išrinktiems atstovams“, – sakė organizacijos atstovas Jérémie Zimmermannas.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kas yra ACTA (anglų k.):Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed