Ką „Facebook“ žino apie savo vartotojus?
Interneto Gidas
Pirmadienis, 16 Balandis 2012 00:16

Duomenų nutekėjimas iš Bostono policijos visuomenei leido sužinoti, kaip atrodo „Facebook“ naudotojo informacija, JAV teisėsaugos organų reikalavimu pateikiama policijai.

Kompanija „Facebook“ prokuroro reikalavimu atsiuntė dokumentus apie vartotoją Philipą Markoffą. Žinoma, ši informacija konfidenciali ir neturėjo tapti visiems prieinamą, tačiau įvyko būtent taip.

23 metų medicinos studento dosjė sudaro 71 puslapis. Pavyzdžiui, 11-13 puslapiuose pateikti asmeniniai vartotojo pranešimai, 19-52 puslapiuose yra nuotraukos, kuriose kiti vartotojai pažymėjo Markoffą, vėliau pateikiama informacija apie vartotojo prisijungimus (data, laikas, IP adresas).

Įdomu tai, jog tai toli gražu ne visa apie Markoffą surinkta informacija, o tik ta, kurios prašė prokuroras.

Daugiau informacijos apie save pavyko gauti Maxui Schremsui. Šis teisės fakulteto studentas sukūrė interneto svetainę „Europe versus Facebook“ („Europa prieš „Facebook“). Gerai žinodamas ES įstatymus, Schremsas nusiuntė „Facebook“ padaliniui Europoje užklausą, prašydamas atsiųsti visų asmeninių duomenų, kuriuos socialinis tinklas sukaupė apie jį per 3 metus, kopiją.

Pagal ES įstatymus, bet kuri Europos kompanija privalo pateikti tokią informaciją per 40 dienų. Maxui Schremsui paštu buvo atsiųstas kompaktinis diskas su PDF failu, užimančiu kelis šimtus megabaitų ir kuriame yra 1200 puslapių. Visa informacija suskirstyta į 57 kategorijas (darbas, draugai, politinės pažiūros, nuotraukos ir t. t.). Buvo pateikta ir ta informacija, kuri yra laikoma pašalinta. Savo interneto svetainėje Schremsas pateikia instrukciją, kaip gauti iš „Facebook“ savo dosjė.

Neseniai atsirado galimybė atsisiųsti visus savo duomenis iš „Facebook“. Nustatymuose tereikia pasirinkti „Download a copy of your Facebook data“ punktą.

Philipo Markoffo „Facebook“ informacija.

Parengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed