„Tadas Blinda. Pradžia“ parsisiuntę asmenys jau policijos akiratyje
Interneto Gidas
Antradienis, 28 Vasaris 2012 23:23

Prieš savaitę pristatyto filmo DVD „Tadas Blinda. Pradžia“ platintojai tikino, kad ypač seks, jog kultiniu tapęs lietuviškas filmas nepakliūtų į interneto piratų rankas. Tačiau vos praėjus kelioms dienoms po disko atsiradimo prekybos vietose lietuviškuose ir užsienio failų dalijimosi puslapiuose vartotojai galėjo parsisiųsti taip saugomą filmo kopiją.

Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas teigė, kad jam žinoma, jog filmas jau platinamas nelegaliai interneto erdvėje.  Pašnekovas sakė suprantantis, kad internautus pažaboti yra labai sunku ir filmo atsiradimas failų dalijimosi tinklalapiuose buvo neišvengiamas. „Klausimas tik toks, kiek daug filmas yra nelegaliai platinamas“, - sakė Ž.Naujokas. Prodiuseris teigė, kad filmo kūrėjams nelegalaus filmo platinimo nuostolius nustatyti yra sunku: „Yra tokia nuostata, kad tie, kurie parsisiunčia filmą, niekada neperka DVD ar neina į kinus, todėl sudėtinga spręsti, ar jie galėtų ir naudą kokią atnešti. Jie tiesiog pažiūri, ką gauna nemokamai ir ištrina. Manau, kad čia mentaliteto problema“.

Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) pirmininkas Vytas Simanavičius pripažino, kad kovoti su nelegaliai filmą „Tadas Blinda. Pradžia“ talpinančiais internautais tenka dažnai. Pašnekovas pasakojo, kad per savaitę filmą internetinėje erdvėje bandyta talpinti daug kartų. Lietuvišką filmą bandyta platinti talpinant ne tik lietuviškuose torentų tinklalapiuose, bet ir užsienio ftp serveriuose. Kaip teigė V.Simanavičius, žiūrimiausias lietuviškas filmas buvo patekęs net į vieną populiariausių pasaulio torentų svetainių.

Kol kas pasidalyti filmu nusprendę interneto vartotojai nepersekiojami, tačiau failų dalybomis užsiimančioms internetinėms svetainėms teisininkai siunčia įspėjimus, kad šie pašalintų nelegaliai patalpintą filmą. „Šiaip visi, į kuriuos buvo kreiptasi, failą pašalino, išskyrus vieną lietuvišką tinklalapį. Manau, kad prieš jo administratorius imsimės rimtesnių veiksmų“, - sakė V.Simanavičius. Tinklalapio administratoriams už nelegalaus turinio platinimą gresia bauda nuo 2000 litų. Kūrinio teisių turėtojai gali pareikšti platintojams dar ir atskirą ieškinį.

LANVA pirmininkas prasitarė, kad policija yra surinkusi apie 30 asmenų duomenis, kurie parsisiuntė filmą „Tadas Blinda. Pradžia“: „Nežinome, kiek policijai pavyks iškelti administracinių bylų, tačiau jų turėtų būti“.

V.Simanavičius sakė, kad DVD technologijos yra pakankamai išvystytos, kad būtų galima užtikrinti duomenų saugumą ir uždrausti jų perrašymą. Tačiau pagal šiandieninius įstatymus laikmenos turėtojas gali legaliai įsirašyti vieną kūrinio kopiją. Todėl filmams labai lengva patekti į nelegalius failų dalijimosi internetinius tinklalapius. LANVA atstovas teigė, kad piratavimo būdu filmus parsisiuntę asmenys daug nelaimi: filmai į kompiuterį dažniausiai perrašomi daug prastesnės kokybės nei yra DVD diskuose. Nuo to labai nukenčia filmo kokybė, todėl piratinio filmo žiūrovai negali džiaugtis visu filmo grožiu.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed