Kaip įrengti erdvę vaizdo žaidimų gerbėjui?
Pirmadienis, 30 Sausis 2023 18:00

Žaidimų kambarys yra tarsi žaidimų personažų bazė. Žaidėjas, kaip ir mėgstamų kompiuterinių vaizdo žaidimų herojai, turi turėti vietą, per kurią pateks ir sugrįš iš visų virtualių kelionių. Taigi, kaip tinkamai ir funkcionaliai įsirengti kompiuterinių vaizdo žaidimų žaidėjo kambarį?

Kas yra žaidimų kambarys?

Žaidėjo kambarys yra vieta, kuri, be jokios abejonės, išsiskiria iš visų kitų kambarių, esančių namuose. Peržengiant slenkstį vienu metu patenkame į daugybę skirtingų virtualių pasaulių. Žinoma, svarbiausias objektas, kurį ten rasime, yra kompiuters ir daugybė įvairiausios įrangos, pradedant šviečiančia klaviatūra, baigiant aukštos klasės profesionaliomis ausinėmis. Tačiau, be portalo į žaidimų pasaulį, žaidėjo kambarys dažniausiai atrodo ir kaip žaidimų šventykla. Vietoj dievybių statulų ar ornamentų rasime mėgstamų herojų figūrėles, plakatus ir svarbiausių kūrinių kolekcinius leidinius.

Trumpiau tariant, žaidimų kambarys – tai vieta, kur žmogus gali dingti daugeliui valandų, pasinerdamas į virtualų pasaulį ir pamiršdamas visos dienos ar net savaitės rūpesčius.

Ką atsiminti įrengiant kambarį žaidėjui?

Žaidėjų kambario dizainas turėtų būti planuojamas atsižvelgiant į jo funkcionalumą. Reikia atsiminti, kad pagrindinė jo užduotis – leisti patogiai žaisti keletą nepertraukiamų valandų. Tokie veiksniai kaip atstumas nuo monitoriaus ar net kambario apšvietimas turi įtakos patogumui keliauti po virtualius pasaulius. Optimalus atstumas tarp sėdynės ir ekrano, priklausomai nuo įrenginio raiškos, gali būti iki 344 cm! Negana to, žaidėjams, mėgstantiems virtualios realybės akiniais persikelti į kitą pasaulį, reikėtų paruošti bent 4 m2 laisvos erdvės.

O apšvietimas priklauso nuo žaidėjo pageidavimų. Vieni nori visiškos tamsos, kitiems tai ne taip svarbu. Tačiau reikėtų atminti, kad jei žaidimų kambarys turi langus, vasarą gali spiginti saulė, neleidžianti matyti kompiuterio ekrano. Tokiu atveju reikėtų pasirūpinti roletais ar žaliuzėmis. Roletai valdomi iš apačios į viršų gali būti patogus pasirinkimas dėl itin lengvo jų valdymo. Be to, jei ketinate roletus naudoti tik vasarą, kada šviesa intensyviausia, roletų audinys bus saugiai suvyniotas kasetėje, kuri likusį metų laiką ji audinį saugos nuo dulkių ir kitų nešvarumų.

Kompiuterinių vaizdo žaidimų kambarys

Ryšys ir elektros laidai yra vieni svarbiausių elementų tokio kambario įrengime. Interneto ryšys turi būti iki geras, o geriausia, kad tai būtų laidinis internetas, atvestas tiesiai į jūsų pagrindinę kompiuterinę įrangą. O elektros lizdų klausimas turi būti sprendžiamas dar pačioje pradžioje, kuomet kambarys dar tuščias.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas apšvietimui. Šviesa, tiek natūrali, tiek dirbtinė, niekada neturėtų šviesti tiesiai į monitoriaus ekraną. Galite naudoti tokius sprendimus kaip vertikalios žaliuzės, kuriomis galite nesunkiai reguliuoti šviesos patekimą į kambarį priklausomai nuo dienos meto. Vertikalių žaliuzių kaina palyginti nėra didelė, tačiau ji kambariui suteiks realios naudos. Ypatingai kai kalbame apie saulėtą vasaros sezoną.

Be to, žaidimų kambaryje kiekvienas paviršius turi būti pritaikytas tinkamai. Jau nekalbame apie gero stalo ir ergonomiškos kėdės pasirinkimą. O kur dar profesionalios ausinės ir mikrofonas bei daugelis kitų priedų. Viskas turėtų būti apgalvota, funkcionalu ir patogu.

Socialiniuose tinkluose taip pat galite ieškoti įkvėpimo žaidėjo kambariui įrengti, jei stinga savų.

 
Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed