Ką daryti, jei neveikia internetas?
Kompiuterių pasaulis
Pirmadienis, 12 Rugsėjis 2022 14:21

Gyvename laikais, kai be interneto kasdienybė sunkiai įsivaizduojama. Naudodami internetą dirbame darbus, siunčiamės prekes, registruojamės pas gydytojus, bendraujame su draugais ar šeimos nariais, ilsimės po dienos darbų. Atrodo, kad nustojus veikti internetui galima patirti tiek streso: darbai sustoja, žinutės nepasiekia adresatų ir pan. Tuo metu apima jausmas, kad viskas slysta iš rankų. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, ką daryti, kai nustoja veikti internetas.

 

Pakartotinai paleiskite ryšio įrangą

Jeigu nustojo veikti internetas, patariama pirmiausia pakartotinai paleisti ryšio įrangą. Jei namie turite maršrutizatorių, modemą, nešiojamą internetą ar tinklo skirstytuvą, visų pirma, turite išjungti prietaisą iš elektros lizdo, o tada paleisti jį iš naujo. Išjungę neskubėkite įrangos įjungti iš naujo – luktelėkite, kol įranga atvės.

Įsitikinkite, kad laidai sujungti teisingai

Jei namuose internetas nustojo veikti, reikia patikrinti, ar tinklo kabelis įjungtas į kompiuterį, o modemo laidas – tinkamai prijungtas prie įrenginio ir elektros lizdo. Tinklo kabelio jungimosi vietos gali skirtis, priklausomai naudojamo kompiuterio (nešiojamasis ar stacionarus). Kartais laidai netyčia atjungiami valant dulkes, tvarkantis ar tiesiog juos pajudinus, tad nereikėtų skubėti skambinti paslaugos teikėjo atstovams. Jei laidai sujungti teisingai, o internetas neveikia, patikrinkite, ar nepažeistas tinklo kabelis.

Patikrinkite, ar visuose įrenginiuose neveikia interneto ryšys

Ar veikia interneto ryšys, būtinai reikia patikrinti visuose įrenginiuose. Jeigu interneto nėra tik viename įrenginyje, gedimo priežastis slypės to įrenginio vietiniame tinkle. Tokiu atveju, jeigu pats nesate interneto specialistas, rekomenduojama kviesti kvalifikuotą specialistą ir taip išspręsti su interneto ryšiu kilusią problemą. Specialisto atvykimas gali kainuoti, bet būsite ramūs, kad paslauga bus atlikta kokybiškai ir vėl galėsite naudotis internetu.

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed