Kaip išsirinkti tinkamą kompiuterį darbui, laisvalaikiui, žaidimams?
Kompiuterių pasaulis
Penktadienis, 23 Rugsėjis 2016 10:28

Šiuo metu visa kompiuterinė technika yra neatsiejama gyvenimo dalis. Atsiradus internetui kompiuteris tapo ne tik įrenginiu žaidimams žaisti, bet ir priemonė darbams atlikti. Dabar be šio prietaiso sunku net atlikti įvairius kasdieninius darbus: sumokėti už komunalinius mokesčius, klausytis naujos muzikos, žinoti kas dedasi aplinkui pasaulyje, o ypač bendrauti su draugais. Kadangi gyvename informacinių technologijų amžiuje daugelis mūsų savo namuose turime ne po vieną, o po kelis ar net daugiau nešiojamų kompiuterių.

Žinoma, šis prietaisais, kaip ir kiti dažnai naudojami, greitai genda, todėl jį reikia remontuoti arba keisti kitu. Bet kaip to išvengti? Reikia įsigyti kokybišką ir galingą kompiuterį, kuris tarnautų ilgiau. Todėl šiame straipsnyje, kaip tik ir apžvelgsime tuos kriterijus, pagal kuriuos reiktų pasirinkti nešiojamą kompiuterį.

Pirma, turite žinoti, kam bus tiksliai naudojamas kompiuteris. Intensyviam darbui ar pramogoms, o gal abiem. Kodėl reikia tai žinoti? Svarbu, kad įrenginio techninės galimybės būtų tinkamos Jūsų darbo pobūdžiui. Šiuo metu rinkoje populiariausi nešiojami kompiuteriai tiek darbui, tiek pramogoms yra ACER, ASUS, LENOVO, APPLE. Jie visi skiriasi ne tik parametrais, bet ir kaina. Bet tai nereiškia, kad jei kompiuteris brangesnis, jis yra geresnis už kitos firmos kompiuterį ar modelį. Kompiuterinės technikos ekspertai pataria:  „Jei planuojate įsigyti nešiojamą kompiuterį, visų pirma atkreipkite dėmesį į jo svorį, dydį ir baterijos talpą (pageidautina, kad kompiuteris atjungtas nuo tiesioginio energijos šaltinio veiktų bent 4 valandas)“. Tačiau neturite jokių techninių žinių ar bet jau pagrindo, tuomet išsirinkti kompiuterį bus išties sunku. Bet jei turite pažįstamų, kurie nusimano technikos klausimais, tuomet kreipkitės į juos pagalbos.

Toliau kalbame apie kompiuterius verslui bei darbui. Taigi, verslininkams ar dirbantiems intensyvų darbą su kompiuteriais siūloma įsigyti ultrabook tipo nešiojama kompiuterį. Kodėl? Toks kompiuteris yra ne tik lengvas, kompaktiškas bei greitas, bet tuo pačiu stilingas, o jo baterija veikia daug ilgiau. Ultrabook kompiuterius gamina žymiausi prekės ženklai ACER, SONY, SAMSUNG, LENOVO, bet patys populiariausi yra APPLE firmos. Žinoma, jie nėra ir patys pigiausi, tačiau puikiai tinka tiems, kurie dažnai keliauja ir realiai dirba visur, kur tik įmanoma. Patariama pirkti tokį kompiuterį, kuriame yra INTEL i5 arba i7 procesorius, o atmintis gali būti nuo 4 iki 8 GB, bet kuo daugiau — tuo geriau.

Dabar pereikime prie kompiuterių skirtų žaidėjams. Taip, tokie kompiuteriai išties yra brangūs, tačiau rinkoje juos mėgsta ir net ne žaidimų fanatikai. Kuo jie tokie geri? Išties jie tiesiog techniškai galingesni, bet jų baterija yra silpnesnė. Tokie kompiuteriai yra skirti žaidimams dėl greitos grafinės plokštės ir labai didelės ekrano raiškos. Šie žaidimų kompiuteriai gaminami tik tam tikrų kompanijų ir retai matomi buitinės bei elektronikos parduotuvėse.

Taigi, iš esmės aptarėme pagrindinius nešiojamųjų kompiuterių tipus bei kriterijus. Bet kaip žinome, kiekvienas žmogus yra individualus. Vieni nekreipia dėmesio į kompiuterio parametrus, o kiti be ilgos konsultacijos bei paieškų negali jo pirkti. Todėl prieš perkant gerą kompiuterį, visuomet pasitarkite su savo pažįstamais arba konsultantais.

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed