Kaip išsirinkti tinkamiausią asmeninį kompiuterį
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 10 kovas 2021 12:05

Naujas kompiuteris – tai naujas gyvenimo etapas, o kad naujame etape viskas sektųsi gerai, naujas kompiuteris turi būti toks, apie kokį svajojote. Daugeliui iš mūsų svarbu, kad kompiuteris būtų naujo modelio, jame būtų naujausia programinė įranga. Taip pat svarbu, kad jo techniniai parametrai atitiktų mūsų poreikius, kad jis būtų stilingas ir patogus. Toliau straipsnyje pateikiame trumpą kompiuterio pirkimo gidą – į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant naują asmeninį kompiuterį.

Kompiuterio tipas

Prieš pirkdami asmeninį kompiuterį turite apsispręsti, kokį kompiuterio tipą pasirinkti. Šiuo metu yra daugybė asmeniniam naudojimui skirtų kompiuterių tipų, tačiau visus juos galima suskirstyti į tris pagrindines grupes. Tai nešiojami kompiuteriai, stacionarūs ir planšetiniai kompiuteriai.

Planuodami įsigyti naują kompiuterį turite atsakyti sau į klausimą, kokiam tikslui ir kur jį naudosite. Jeigu kompiuteris bus skirtas darbui, o jūsų darbo vieta yra statiška, geriausia apsistoti ties stacionariu kompiuteriu. Dauguma jų pasižymi geru kainos ir techninės charakteristikos santykiu. Prie stacionaraus kompiuterio yra galimybė prijungti patogią klaviatūrą ir išsirinkti monitorių, kurio aukštį galima reguliuoti. Šie elementai sukuria komforto jausmą ir dirbant mažiau vargina.

Jeigu kompiuteris bus skirtas tiek darbui, tiek laisvalaikiui, bet darbo vieta nėra pastovi, tokiu atveju jums reikėtų įsigyti nešiojamą kompiuterį. Šie kompiuteriai pasižymi geromis techninėmis savybėmis, lengvu svoriu, patogumu bei galimybe kurį laiką juo naudotis atsijungus nuo elektros tinklo.

Jeigu kompiuteris jums yra reikalingas naršymui internete ar vaizdo įrašų žiūrėjimui bei jūsų gyvenimas yra dinamiškas, geriausia pasirinkti planšetinį kompiuterį. Su juo yra pakankamai patogu naršyti internete, žiūrėti vaizdo įrašus, jo baterija kelis kartus didesnės talpos nei paprasto išmanaus telefono bei jis yra itin lengvas.

Techniniai duomenys

Visi patikimoje parduotuvėje parduodami nauji kompiuteriai yra vieni iš naujausių modelių rinkoje. Tai reiškia, kad net sąlyginai nebrangūs kompiuteriai atitinka vidutinius techninius duomenis. Jeigu jūsų asmeninis kompiuteris bus skirtas naudotis įprastomis programomis, naršymui internete ar vaizdo įrašų žiūrėjimui, kompiuterį galite pasirinkti su sąlyginai neaukštais techniniais parametrais. Tačiau, jeigu kompiuteris bus skirtas grafinių žaidimų žaidimui, jo techniniai parametrai turi būti aukštesni – galingesnis procesorius, didesnė atmintis bei patikima vaizdo plokštė.

Programinė įranga

Jeigu pageidaujate, kad nusipirkus kompiuterį iškart būtų galima juo naudotis, pirkite tokį kompiuterį, kuriame būtų įdiegta naujausia operacinės sistemos versija bei populiariausios programos. Jeigu esate pasirengę operacinės sistemos ir programų įrašymu pasirūpinti asmeniškai, galite pirkti kompiuterį be programinės įrangos, tokiu atveju dar ir sutaupysite.

Už kokią kainą ir kur pirkti

Kompiuterio kaina priklauso nuo kompiuterio tipo, modelio naujumo, techninių parametrų ir jame įdiegtos programinės įrangos. Kuo kompiuterio modelis naujesnis ir kuo jo techniniai duomenys geresni, tuo jis yra brangesnis. Nešiojamas kompiuteris yra brangesnis už stacionarų, kaip ir su programine įranga yra brangesnis už be programinės įrangos.

Prieš pirkdami kompiuterį atidžiai perskaitykite prekės aprašymą bei pasikonsultuokite su parduotuvės konsultantu. Kompiuterį galima įsigyti tiek fizinėje, tiek el. parduotuvėje. Ieškant kur kompiuterį įsigyti pigiau, gali padėti ir akcijų leidiniai.

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed