Kaip valyti kompiuterio ar televizoriaus ekraną?
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 26 Gegužė 2021 09:01

Tamsus kompiuterio ar televizoriaus ekranas turi savybę kaupti dulkes, todėl būtina pasirūpinti tinkama priežiūra. Šių įrenginių ekranai yra labai jautrūs, todėl svarbu, kad ekranas būtų valomas kiek įmanoma švelniau. Žemiau rasite kelis naudingus patarimus, kurie ekrano valymą pavers kur kas efektyvesniu, ir jums nereikės nuogąstauti, kad dėl neatsargumo galite pažeisti įrenginį.

Valykite tik išjungtą prietaisą

Kai kompiuteris ar televizorius yra išjungtas, nešvarumai ant jo ekrano matomi kur kas geriau, todėl jūs turite galimybę kur kas efektyviau nuvalyti dulkes. Jei valydami ekraną naudosite sausą šluostę, išjungti įrenginį tikrai nebus būtina, tačiau kas kita, jei į pagalbą nuspręsite pasitelkti skysčius: tokiu atveju išjungto įrenginio valymas bus gerokai saugesnis.

Rinkitės švelnų audinį

Televizoriaus ar kompiuterio ekrano valymui rinkitės švelnų, kokybišką audinį (pavyzdžiui, mikropluošto šluostę), nes tokiu atveju ekrano valymas bus ne tik saugus, bet taip pat ir efektyvus. Jei naudosite gana grubios tekstūros šluostę, ilgainiui ant įrenginio ekrano tikrai atsiras subraižymų. Svarbu žinoti, kad popieriniai rankšluosčiai tikrai nėra pati geriausia ekrano valymo priemonė – ją verčiau naudokite spintelių ar šaldytuvo švaros palaikymui.

Ekraną valykite švelniais judesiais

Nors kartais manoma, kad smarkiau paspaudus šluostę ekrano valymas bus efektyvesnis, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Jei valydami ekraną naudosite jėgą, paprasčiausiai rizikuosite pažeisti ekraną, o to tikrai norėtųsi išvengti. Pernelyg stiprūs paspaudimai gali sunaikinti ekrano pikselius, be to, likę ryškūs įspaudai ekrane gali smarkiai pakenkti vaizdo kokybei. To, žinoma, visada norėtųsi išvengti, taigi, būkite atsargūs.

Venkite cheminių valymo priemonių

Pernelyg agresyvi valiklių sudėtis taip pat gali pakenkti ekranui, todėl vertėtų atsižvelgti ir į tai, iš kokių medžiagų yra pagamintas valiklis. Geriausia rinktis tokias priemones, kurių sudėtyje nėra alkoholio, acetono ar amoniako, nes šios medžiagos gali pažeisti ekrano paviršių. Jei neturite ekranų valymui tinkamų priemonių, jas galite pasigaminti patys: pavyzdžiui, puikiai tiks baltojo acto ir distiliuoto vandens mišinys.

Nepurkškite priemonių tiesiai ant ekrano

Nors esame pratę įvairias valymo priemones purkšti tiesiai ant įvairių paviršių, tačiau valant prietaisų ekranus to reikėtų vengti. Užpurkštas skystis gali nutekėti į prietaiso vidų, ir tai gali lemti labai sudėtingus ar net nepataisomus gedimus. Kad taip nenutiktų, naudojamas valymo priemones purkškite ant šluostės, ir tik tuomet valykite ekraną. Pernelyg didelis drėgmės kiekis prietaisams tikrai ne į naudą, taigi, vertėtų būti atsargiems.

Svarstote apie naujo įrenginio įsigijimą?

Nors susibraižęs ekranas retai tampa pagrindine priežastimi, dėl kurios nusprendžiama įsigyti naują kompiuterį ar televizorių, tačiau anksčiau ar vėliau ateina laikas šiuos įrenginius pakeisti naujais. Prekybos vietų, kuriose siūloma tokia produkcija, yra tikrai nemažai, tačiau pirkėjams dažniausiai yra svarbu, kad prekių kaina būtų kuo mažesnė. Būtent todėl

nešiojami kompiuteriai iš bigbox.lt gali būti tikrai palankiu pasirinkimu: čia parduodami įrenginiai visuomet kainuoja mažiau nei kitur, o pigūs televizoriai ir kompiuteriai džiugina aukšta kokybe bei funkcionalumu. Profesionalūs konsultantai visuomet yra pasiruošę atsakyti į visus jums kylančius klausimus, taigi, nesidrovėkite ir kreipkitės dėl konsultacijos.

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed