Moderniausios svetainių dizaino tendencijos
Kompiuterių pasaulis
Antradienis, 27 Rugsėjis 2016 15:55

Interneto puslapių dizainas kiekvienais metais vis tobulėja ir atneša į interneto platybes naujų vėjų bei originalių svetainių dizaino inovacijų. Nesunku pastebėti, koks didelis skirtumas yra tarp seniai atnaujintų ar net apleistų senovinio dizaino svetainių ir šiandien į populiarumo viršūnes iššokusių startuolių tinklapių bei pagal moderniausius principus sukurtų el. parduotuvių.

Pastaruosius porą metų interneto svetainių kūrėjai ištobulino nemažai tinklapių dizaino elementų, kurie šiandien lengvai pastebimi daugelyje populiarių ir mėgstamų interneto svetainių - pradedant moderniais, minimalistiniais šriftais, baigiant sulėtintu puslapių slinkimu (angl. scroll), įdomesniu puslapio kategorijų išdėstymu ir dar daugybe kitų naujų funkcijų. Siūlome susipažinti su šiais svetainių dizaino elementais:

„Sumuštinio“ tipo meniu. Kai norisi, kad svetainės puslapiai atrodytų erdviau ir minimalistiškiau, išsiskleidžianti meniu ikona su viena virš kitos išsidėsčiusiomis tinklapio kategorijomis yra pats populiariausias pasirinkimas.

Ilgas puslapių slinkimas („long scroll“) – tai funkcija, leidžianti per visus svetainės puslapius keliauti vienu ilgu judesiu žemyn. Šį svetainių atributą programuotojai nukopijavo nuo išmaniųjų telefonų, kuriais naršant būtent slinkimo būdas yra pats patogiausias.

Elementų išdėstymas „kortomis“. Socialinė platforma „Pinterest“ išpopuliarino puslapio elementų išdėstymo būdą „kortomis“ - tai lyg atsivėrusi mozaika iš daugybės kvadratinių ikonų, kurios gali būti bet kas – tiek puslapiai į atskirus straipsnius, tiek įvairių prekių puslapių fragmentai.

Aukštos raiškos nuotraukos kaip svetainės fonas. Didžiausią įspūdį lankytojams palieka svetainės, kurios yra ne tik patogios naudoti, bet ir estetiškai patraukiančios dėmesį. Šiandien vienos populiariausių – tai portfolio tipo svetainės, kurių viduryje – minimalistinis pavadinimas, o fone itin aukštos kokybės peizažas ar kita fotografija.

Aukštos kokybės skaidrės. Jeigu vos apsilankius svetainėje lankytoją pasitinka automatinė skaidrių juosta iš aukščiausios raiškos nuotraukų, tai rodo gerą svetainės savininko ir kūrėjų skonį. Tai yra bene reprezentatyviausias būdas pateikti savo svetainės idėją ir vertybes.

„Materialus“ puslapio elementų dizainas. Tai Google naujovė, kuria siūloma idėja, jog puslapių dizainas tampa daug patrauklesnis vartotojui, jeigu įvairūs grafiniai elementai yra pateikiami naudojant švelnų šešėlio efektą, gylius ir kitus tikrovę imituojančius efektus.

Prisitaikantis svetainių dizainas. Šiandien itin svarbu, kad svetainė būtų pritaikyta ne tik kompiuterių naršyklėms, bet ir planšetėms bei mobiliesiems telefonams. Juk niekad nežinai, kada gali prireikti apsilankyti konkrečiame tinklapyje. Jeigu jis nebus pritaikytas naršymui mobiliuoju telefonu, lankytojo požiūris į svetainę labai greitai iš teigiamo gali pavirsti neigiamu.

Tai yra tik keletas iš daugybės naujovių, šiandien diegiamų interneto svetainėse. Verta savo svetainę atnaujinti būtent pagal šiuos principus, nes populiariausių interneto svetainių statistika rodo, jog modernus, minimalistinis ir aiškus svetainės dizainas kelia vartotojų pasitikėjimą įmonės produktu ir teikiamomis paslaugomis. Inovatyvus svetainių dizainas šiandien eina koja kojon su verslo sėkme.

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed