Staigmena: naujasis „iPad“ – nešiojamasis šildytuvas (video)
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 21 kovas 2012 14:07

Pardavimų rekordą pasiekęs naujasis „Apple“ planšetinis kompiuteris „iPad“ pateikė nemalonią staigmeną: kai kurie jį įsigiję amerikiečiai skundžiasi, kad jis veikia tarsi šildytuvas.

Bendrovės „Apple“ atstovams atskleidus, kad per tris pirmąsias prekybos naujuoju „iPad“ dienas 10 pasaulio šalių buvo parduota daugiau nei 3 milijonai šių planšetinių kompiuterių, JAV vartotojų teises ginanti organizacija „Consumer Reports“ patvirtino nagrinėjanti internete paskelbtus šią planšetę įsigijusių žmonių skundus, kad „iPad“ pernelyg kaista.

Pavyzdžiui, vienas naujojo „iPad“ savininkas pareiškė grąžinęs kompiuterį į „Apple“ parduotuvę, nes vos po 10 minučių veikimo „iPad“ įkaito iki 47 laipsnių pagal Celsijų temperatūros, skelbia dailymail.co.uk. Internete vartotojai skundžiasi, kad „iPad“ dirbdamas taip įkaista, kad jo nebeįmanoma išlaikyti rankose, dažniausiai taip nutinka žaidžiant žaidimus. Dėl tokių skundų gausos „Consumer Reports“ net nusprendė atlikti tyrimą pasitelkiant šiluminės energijos kiekį fiksuojančias termines nuotraukas.

Šis tyrimas atskleidė, kad naujasis „iPad“ tapo žymiai karštesnis kurį laiką pažaidus populiarų žaidimą „Infinity Blade II“. Užfiksuota, kad priekinėje ir užpakalinėje „iPad“ korpuso dalyje temperatūra buvo pakilusi iki 47 laipsnių pagal Celsijų. Tačiau  „Consumer Reports“ tyrėjai konstatavo, kad  „iPad“ nebuvo pernelyg nepatogus naudoti, jei tik buvo laikomas rankose trumpą laiką.

JAV vartotojų skundus dėl labai kaistančio „iPad“ patvirtino ir Olandijos IT svetainė „Tweakers.net“, konstatavusi, kad naujasis „iPad“ dirbdamas įkaista 5 laipsniais daugiau, nei ankstesnis modelis „iPad 2“.

Vienas vartotojas „Apple“ pagalbos klientams tinklalapyje pareiškė žinantis, ką reikia daryti –  tiesiog grąžinti naująjį „iPad“ pardavėjams, sakoma pranešime. „Apple“ atstovas spaudai pranešė, kad naujojo „iPad“ veikimas atitinka bendrovės šilumines specifikacijas, pridūręs, kad dėl šios problemos vartotojai turėtų susisiekti su bendrovės atstovais.

„Tweakers“ svetainėje buvo paskelbtos naujojo „iPad“ šiluminės nuotraukos, kurios liudija, kad naujausias šio planšetinio kompiuterio modelis ir ankstesnysis „iPad 2“ veikdami kaista nevienodai. Pavyzdžiui, tas pačias užduotis vykdantis naujasis „iPad“ įšildavo iki 33,6 laipsnių pagal Celsijų, o „iPad 2“ – iki 28,3 , tai yra, skirtumas sudarė 5,3 laipsnių. Pasak olandų, tokie rezultatai atitinka faktinę situaciją, kuri minima JAV vartotojų skunduose internete.

Iki 33,6 laipsnių įšilęs „iPad“ nėra per karštas, kad nebūtų galima prisiliesti, tačiau kad korpusas žymiai šiltesnis, visiškai akivaizdu, sakoma pranešime. Kai kuriuose tinklaraščiuose naujojo „iPad“ savininkai rašo, kad planšetė persijungdavo į aušinimo režimą ir „sustingdavo“, kol pasiekdavo stabilią temperatūrą. Pranešama, kad dažnai „iPad“ įkaisdavo vos po 30 minučių darbo, o to niekad nebūdavo naudojant „iPad 2“.

Taip pat skelbiama, jog šiluminėse „iPad“ nuotraukose gerai matyti pagrindinis šilumos šaltinis – procesoriaus buvimo vieta. Naujajame  „iPad“ naudojamas patobulintas „Apple“ pagrindinis 2 branduolių procesorius A5X su integruotu 4 branduolių vaizdo procesoriumi.

Šiame vaizdo siužete –  naujojo „iPad“ ir „iPad 2“ šiluminėsnuotraukos.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed