Tai, dėl ko naujasis „iPad“ pavadintas tiesiog „iPad“
Kompiuterių pasaulis
Penktadienis, 09 kovas 2012 13:00

„iPad HD“ ir „iPad 3“. Tai keli vardai, kuriais technologijų pasaulio atstovai spekuliavo iki pats kompanijos „Apple“ sukurtos naujausios planšetės „iPad“ pristatymo vakar. Tiesa, tą patį vakarą supratome, kad tie vardai nėra teisingi, o mes išvydome „naują „iPad“ ( angl. - the new „iPad“ ). Tačiau kodėl naujasis „iPad“ pavadintas tiesiog „iPad“? Kodėl planšetė nebuvo pavadinta tiesiog „iPad 3“ vardu, kas būtų logiškas žingsnis atsižvelgiant į naujosios planšetės pirmtakus?

Kaip šiandien skelbia įtakingas dienraštis „The Wall Street Journal“, „Apple“ viceprezidentas Phil Schiller, kuris yra atsakingas prekybą kompanijos sukurtais produktais visame pasaulyje, paklaustas, kodėl naujasis „iPad“ pavadintas būtent tokiu vardu, atsakė, jog kompanija tiesiog „nenori būti nuspėjama“.

Noras būti nenuspėjamiems yra visiškai pateisinamas ir suprantamas, tačiau vidinis balsas kužda, jog yra kažkas daugiau, nei vien tik noras būti žingsniu priekyje kitų.

Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kaip „Apple“ kaskart išleisdama naujus kompiuterius „iMac“ ir „MacBook Air“ bei muzikos grotuvus „iPod touch“ juos pavadina?

2009 metais, kai buvo išleistas atnaujintas „iMac“, kompiuteris vadinosi tiesiog „iMac“. Pernai niekas nepasikeitė - atnaujintas kompiuteris išleistas tokiu pačiu vardu. „MacBook Air“ taip pat kelintus metus leidžiamas tuo pačiu vardu, nepakeičiant nė vienos raidės. Tas pats ir su muzikos grotuvais „iPod touch“.

Tad kokia priežastis yra skaičiaus dingimas nuo „iPad“ vardo? Juk iki šiol jis buvo, o ankščiau pristatyti produktai rodo, jog permainų pavadinimuose „Apple“ netoleruoja.

Per ilgą laiką „Apple“ leido suprasti, kad jai nerūpi techniniai duomenys. Darbinė atmintis, vidinė talpa ar procesorių taktiniai dažniai kompanijai nereiškia labai daug, todėl ji stengiasi, jog vartotojams tai taip pat nerūpėtų. Juk tiesą sakant - mes tenorime, kad kompiuteriai mums veiktų be trikdžių.

Dabar, regis, „Apple“ nori, kad jums nerūpėtų kokios kartos „iPad“ modelį jūs turite. Vakarykščio renginio detalės rodo, kad jūs neturite „iPad 3“, jūs turite „iPad“. Galbūt jūs neturėsite „iPhone 5“, tačiau jūs turėsite „iPhone“. Ir visiškai nesvarbu, kad jūsų kaimynas turi naujesnės kartos „iPad“; svarbiausia, kad planšetinis kompiuteris veiktų be trikdžių ir kuo mažiau apkrautų jūsų smegenis. Prisiminkite kelių paskutinių „iPad“ pristatymų frazę: „iPad“ tiesiog veikia“.

Galbūt ateityje išvysime be numeracijos ne tik „iPhone“, bet ir mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versijas. Na, o iš esmės išvada peršasi tokia, jog „Apple“ tenori kuo mažiau apkrauti vartotojų mąstysena bei neprivesti jų į tokią kryžkelę, kuomet nebegali atskirti produktų vienų nuo kitų. O ar tai išeis į naudą - pamatysite ateityje. Galbūt netolimoje.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed