Dar vienas būdas prarasti „Android“ vartotojų pinigus: „Kaspersky Lab“ rado „Trojos“ virusą, besimaskuojantį kaip „Google Wallet“
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 13 Gegužė 2015 17:06

„Kaspersky Lab“ specialistai aptiko naują finansinę grėsmę operacinei sistemai „Android“. Rastas „Trojos“ virusas įmantriai maskuojasi ir kaip oficiali programėlių parduotuvė „Google Play“, ir kaip mokėjimo sistemos programėlė „Google Wallet“, atkakliai viliodamas iš vartotojų jų banko kortelės rekvizitus.
Kenkėjiškų programų maskuotė kaip sistemos paslaugos – paplitęs sukčių būdas. „Android“ atveju kenkėjišką programinę įrangą dažnai bandoma pateikti kaip gamyklines sistemines programėles, tokias kaip „Nustatymai“ ir „Žibintuvėlis“, tačiau naujo viruso autoriai žengė toliau, imituodami ne tik sistemos „Google Wallet“ vaizdą, bet ir daugelio naudojamos teisėtos sąsajos tarp internetinių paslaugų ir banko kortelės.

„Trojos“ virusas plinta kaip SMS šlamštalaiškiai su pasiūlymu įdiegti „Google Play“ atnaujinimą, o paleistas iš karto užklausia administratoriaus teisių, blokuodamas darbo su įrenginiu galimybes, kol jas gauna. Gavusi teises kenkėjiška programa atvaizduoja langą su reikalavimu įrašyti banko kortelės rekvizitus tariamam autorizavimui „Google Wallet“ sistemoje.

Vartotojo įrašyta kortelės informacija tikrinama, kad atitiktų BIN (Bank Identification Number) formatą ir priklausytų pakankamai dideliam mokėjimo sistemos sąrašui. Tik gavęs teisingus duomenis, „Trojos“ virusas užverčia langus ir surinktus duomenis išsiunčia į sukčių serverį. Tačiau tai ne pabaiga – išoriškai nematoma kenkėjiška programa tęsia darbą mobiliajame įrenginyje ir renka informaciją apie jo savininką, o pirmąjį darbo etapą gautos įrenginio administratoriaus teisės leidžia virusui įsišaknyti sistemoje.

„Ypatingas viruso pavojus tas, kad jo autoriai taiko gana įtikinamą socialinės inžinerijos būdą – užklausia banko kortelės rekvizitų, žadėdami sulaikyti nedidelę sumą sąskaitai patikrinti. Ant šio kabliuko gali pakibti net patyrę vartotojai – jie žino nemažai teisėtų internetinių paslaugų, taikančių panašius mechanizmus asmenybei patvirtinti. Atpažinti „Trojos“ virusą galima pagal spaudimą, su kuriuo jis reikalauja finansinių rekvizitų, o dar paprasčiau – pagal apsaugos sprendimo „Internet Security“ klasės pranešimą, kuris atmeta viruso paleidimo galimybę ir iš sistemos pašalina kenkėjišką programą“, – komentuoja Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis regiono ekspertas Didžiojoje Britanijoje.

Apie „Kaspersky Lab“:
„Kaspersky Lab“ – didžiausia pasaulyje privati bendrovė, kurianti IT saugumo užtikrinimo programinius sprendimus. Bendrovė yra viena iš keturių geriausių „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistemų kūrėjų. Jau daugiau nei šešiolika metų „Kaspersky Lab“ kuria efektyvius apsaugos sprendimus korporacijoms, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovėms bei privatiems naudotojams. Didžiojoje Britanijoje registruotos „Kaspersky Lab“ technologijos ir sprendimai apsaugo daugiau nei 400 milijonų naudotojų beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed