Kaip sukurti mobiliąją aplikaciją?
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 09 Balandis 2012 16:17

Mobiliosios aplikacijos greitai nebebus smulkaus verslo privalumas – jos taps būtinybe. Tyrimų bendrovė „comScore“ teigia, jog apie 40 proc. JAV mobiliųjų telefonų vartotojų per mėnesį parsisiunčia nors vieną aplikaciją.

Tuo tarpu žiniasklaidos bendrovė „MTV Networks“ atliko tyrimą, kurio dėka paaiškėjo, jog 83 proc. aplikacijų vartotojų mano esantys „priklausomi“ nuo jų.

Žinoma, Lietuvoje statistika būtų šiek tiek skirtinga, bet tendencija aiški – nuo aplikacijų „nepabėgsime“. Tuolab, kad ir bėgti neverta – jos verslui gali duoti daug naudos.

Mobiliųjų aplikacijų nauda

Tikėtina, jog savo verslą reprezentuojate internetinėje erdvėje. Turėdami savo internetinę svetainę jūs galite lengvai užmegzti ryšius su potencialiais klientais ar partneriais, perteikiate svarbią informaciją apie savo vykdomą veiklą.

Mobiliosios aplikacijos yra dar vienas patogus komunikacijos kanalas. Žinoma, galite pristatyti savo produktus bei paslaugas, pateikti tikslias savo koordinates, tačiau aplikacijų nauda yra daug didesnė nei vien tik rinkodara.

Turėdami savo mobiliają aplikaciją, jos aplinkoje galite leisti vartotojui vykdyti piniginius pirkimo pervedimus, siūlyti dalyvauti lojalumo programose bei kaupti taškus, įsitraukti į socialinę mediją plačiąja prasme. Mūsų nuomone, galimybės neribotos.

Geriausia tai, jog konkurencija šioje erdvėje išties maža. Savo aplikacijas dažniausiai siūlo tik stambios bendrovės, pavyzdžiui, bankai. Prieš 15 metų ir interneto svetainę turėti buvo išskirtinumas. Lygiai tas pats dabar yra su mobiliosiomis aplikacijomis.

Vienas geriausių pavyzdžių yra vos vakar pasirodžiusi kavinių tinklo „Coffee Inn“ aplikacija (nuoroda). Savaitės kavos anonsas, pagalba neišsirenkantiems kavos, naujienos, renginių kalendorius, specialūs pasiūlymai. Aplikacija iš karto sulaukė susidomėjimo.

Penki patarimai aplikacijų kūrėjams

Tačiau šio straipsnio tikslas yra paskatinti jus sukurti savo mobiliają aplikaciją, nes teikiama nauda yra akivaizdi. Yra daugybė mokamos ir nemokamos programinės įrangos programėlių kūrimui, tačiau prieš kūrimą reikia išmokti keletą svarbių pamokų.

Žinokite, kokią žinutę norite pasiųsti. „Prieš kuriant aplikaciją, žinokite ką parduodate, aiškiai „išgryninkite“ būsimas vizualizacijas, kaip logotipas, šriftas ir pan.“, – teigia užsienio mobiliųjų aplikacijų ekspertas, Maiklas Šnaideris (Michael Schneider). Taip pat būtina žinoti, koks turinys bus talpinamas. Galima integruoti esamą turinį iš svetainęs, o galbūt turimą „YouTube“ kanalą. Galima kurti naują turinį.

Pažinkite savo auditoriją. Turite suprasti, kokia jūsų klientų auditorija bus suinteresuota aplikacija. Tikėtina, kad tai ankstyvieji naudotojai (angl. early adopters), t.y. inovatyvūs ir plačių pažiūrių žmonės. Nupieškite šių vartotojų portretą. Ką jie norėtų rasti jūsų aplikacijoje?

Nustatykite pageidaujamus rezultatus. Aplikacijos sėkmingumą būtina matuoti, tačiau to neįmanoma padaryti neapibrėžus tikslų. Ar svarbiausia yra tai, kiek žmonių parsisiųs aplikaciją? O galbūt naujų prenumeratorių elelktroniniu paštu skaičius?

Pamirškite „BlackBerry“ ir „Windows Phone“. Prieš pusę metų „Android“ užėmė 40 proc. JAV išmaniųjų telefonų rinkos, o „Apple iOS“ – 26,6 proc. Abiejų žaidėjų rinkos dalis auga. Tuo tarpu minėti konkurentai ir toliau smunka. Tai ypač akivaizdu Lietuvoje. Tad rekomenduojame susikoncentruoti ties tuo, kas perspektyvu.

Ženkite pirmąjį žingsnį. Apmaudu, kaip greitai puikios idėjos yra nustumiamos į šoną. Nenorime, jog tai ištiktų ir jus, tad pateikiame keletą programinės įrangos pavadinimų, praversiančių kuriant mobiliąsias aplikacijas: „AppMakr“ (nuoroda), „Genwi“ (nuoroda), „MobBase“ (nuoroda).

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed