Nokia gavo 250 mln. dolerių už Windows Phone platformos palaikymą ir gaus dar daugiau
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 06 Vasaris 2012 01:06

Internete ilgą laiką sklandė įvairios spekuliacijos, kiek gi galėtų būti vertas „Microsoft“ ir „Nokia“ sandoris, po kurio „Windows Phone“ tapo pagrindine suomių bendrovės įrenginiuose naudojama operacine sistema. Pasirodo spėjimai, jog suma gali siekti „milijardus dolerių“ nebuvo laužti iš piršto – būtent tai neseniai patvirtino pati „Nokia“.

Bendrovės paviešintoje 2011-ųjų metų ketvirtojo ketvirčio finansinių rezultatų ataskaitoje, teigiama, jog per šį laikotarpį iš „Microsoft“ buvo gauta 250 mln. JAV dolerių siekiantis „platformos palaikymo mokestis“. Žinoma už „Windows Phone“ naudojimo licenciją susimokėti turi ir „Nokia“, taigi pinigai keliauja dvejomis kryptimis.

Nors nėra žinoma kiek tiksliai „Nokia“ kainuoja „Windows Phone“ naudojimo licencija, SlashGear.com spėja, kad šis mokestis yra kur kas mažesnis, nei tas, kurį moka kiti mobiliųjų įrenginių gamintojai, tokie kaip „Samsung“ ar HTC. Tiesa, tvirtesnio pagrindo šiam spėjimui portalas nepateikia. Aišku viena – abipusiai pinigų srautai per visą sutarties laikotarpį sudarys milijardus dolerių siekiantį skaičių.

Nepaisant pakankamai gerų „Lumia“ serijos išmaniųjų telefonų pardavimų mažmenine prekyba užsiimančioms įmonėms, „Nokia“ praeitų metų ketvirtąjį ketvirtį patyrė 1,4 mlrd. dolerių nuostolio. Konkuruoti su „Apple“ bendrovei per šį laikotarpį sekėsi taip pat prastai – jei „Lumia“ įrenginių pardavimai sudarė apie 1 milijoną vienetų, tai „iPhone“ telefonų buvo parduota 37 milijonai, rašoma „Bloomberg Businessweek“. Vis dėlto šis skaičius pranoko daugelio analitikų prognozes, o tai lėmė, kad „Nokia“ akcijų kaina po rezultatų paskelbimo pakilo 4,9%.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.ltMūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed