„Omnitel“ padės neregiams ir silpnaregiams išsirinkti išmaniuosius telefonus
Mobilusis pasaulis
Antradienis, 26 Gegužė 2015 08:54

Daugėjant išmaniųjų telefonų, žmonėms su regėjimo negalia juos išsirinkti tampa vis sudėtingiau. Todėl Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) atstovai kartu su „Omnitel“ įgyvendina projektą, kurio tikslas – išbandyti neregiams ir silpnaregiams pritaikytus išmaniuosius telefonus, įvertinti juos ir pateikti savo rekomendacijas LASS nariams bei telefonų gamintojams.
Pasak LASS informacinės aplinkos specialisto Arvydo Juchnos, susidomėjimas šiuo ilgalaikiu projektu organizacijoje išties didelis, nes išmaniuosiuose telefonuose įsigalintys technologiniai sprendimai ne visuomet tinkami akliesiems ir silpnaregiams. Pusseptinto tūkstančio narių turinčioje sąjungoje gausu išmaniosioms technologijoms imlių narių, todėl neabejojama, kad savanorių technologinę atskirtį mažinančio projekto įgyvendinimui netrūks.

Vien iki metų pabaigos planuojama išbandyti ir pateikti rekomendacijas kelioms dešimtims išmaniųjų telefonų. Jos bus prieinamos interneto svetainėje www.lass.lt, organizacijos „Facebook“ paskyroje, taip pat siunčiamos tiesiogiai telefonų gamintojams, su konkrečiais siūlymais, ką telefonuose būtų galima patobulinti.

„Paprastai technologijos padeda neįgaliesiems būti visaverčiais visuomenės nariais. Vis dėlto naujausiuose išmaniuosiuose telefonuose visas dėmesys skiriamas estetikai bei techninėms vingrybėms. Neregiams tai neretai tik pakiša koją, nes mums svarbiausia, kad telefonu būtų paprasta naudotis, korektiškai veiktų standartinė instaliacija“, – sakė A. Juchna.

Pagal LASS susitarimą su „Omnitel“, kas keletą savaičių išbandoma po du įvairių modelių „Android“ operacine sistema valdomus išmaniuosius telefonus. Juos aklieji ir silpnaregiai renkasi dėl gamintojų čia įdiegtos „Google Talkback“ ekrano skaitymo programos, leidžiančios žmonėms su regos negalia visavertiškai naudotis išmaniaisiais su jutikliniais ekranais.

„Išmanusis telefonas tapo neatskiriamu daugelio mūsų kasdieniu palydovu, tad jis turi būti vienodai prieinamas visoms visuomenės grupėms. Tikimės, jog iniciatyva padės išvengti situacijų, kai žmonės įsigyja ar gauna dovanų  aukštos kokybės, tačiau jų poreikių neatitinkantį telefoną. Juk neregiui ar silpnaregiui nelengva išsirinkti tinkamiausią telefoną neturint specifinės, tik jų poreikius atitinkančios informacijos. Rekomendacijomis naudotis galės ir, pavyzdžiui, senjorai, kurių rega bėgant laikui silpnėja“, – teigia „Omnitel“ Mažmenos valdymo skyriaus vadovas Sigitas Jonuševičius.

LASS rekomenduojami telefonai bus specialiai žymimi „Omnitel“ interneto svetainėje bei prekybos salonuose, jų sąrašas bus nuolat atnaujinamas. Bendrovės konsultantai informuoti apie rekomenduojamus modelius bei į ką atkreipti dėmesį padedant išsirinkti neregiui ar prastai matančiam žmogui tinkamą telefoną.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vienija apie 6,5 tūkst. narių, tačiau Statistikos departamento duomenimis, šalyje yra daugiau nei 15 tūkst. žmonių su regėjimo negalia. Taip pat egzistuoja tiesioginis ryšys tarp vyresnio amžiaus ir regos sutrikimų. Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje vis didesnę visuomenės dalį sudaro senjorai. Šiuo metu beveik penktadalis šalies gyventojų – vyresni nei 64-erių.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed