Išpopuliarėjo smūgiams atsparūs telefonai
Technologijos
Trečiadienis, 22 Liepa 2015 13:31

Lietuvos gyventojai šią vasarą pradėjo pirkti smūgiams atsparius telefonus. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ šią vasarą jų pardavė šešis kartus daugiau, nei per tą patį laiką pernai. Tokie telefonai pasižymi įspūdingu atsparumu – gali kristi iš kelių metrų aukščio ar nuo laiptų, veiks esant dideliam karščiui ar šalčiui, įkritus į vandenį, pervažiavus mašina ar ką nors ant jų užmetus. Lietuvoje smūgiams atsparūs telefonai parduodami jau keletą metų, tačiau jų proveržis rinkoje įvyko tik šiemet.
„Reikėjo laiko, kad žmonės susipažintų su naujove ir įsitikintų tokių telefonų reikalingumu. Daug žmonių jau susidūrė su dūžtančiais išmaniųjų telefonų ekranais ir nori jaustis apsaugoti nuo netikėtumų. Todėl matome ir atspariųjų telefonų, ir telefonų draudimo populiarėjimą“, – sakė Tomas Burovas, „Tele2“ marketingo vadovas.

„Tele2“ klientai dažniausiai renkasi smūgiams atsparius CAT, „Samsung“ ir Getnord“ gaminamus telefonus. Populiariausi CAT modeliai dabar yra S50 LTE, B100, B15Q, B30, „Getnord“ – CAT 2 ir WALRUS 2, o iš „Samsung“ siūlomų – „Xcover 3 LTE“.

Telefonų gedimų dėl aplinkos poveikio itin padaugėja įsibėgėjus vasarai. Dažniausiai jie genda dėl drėgmės, žalingo smėlio poveikio, karščio žalos ir kritimo ant kietų paviršių. Dėl ekranų dūžių ypač dažnai nukenčia išmanieji telefonai.

Atsparieji telefonai nuo ekrano dūžių nėra apsaugoti 100 proc., tačiau liks sveiki daugelyje situacijų, kuriose įprasto išmaniojo telefono ekranas ar korpusas suskiltų.

Telefonų atsparumą smūgiams telefonų gamintojai testuoja pagal metodą MIL-STD-810 F. Testavimo metu telefonas yra apkraunamas nedidelio dažnio smūgiais. Jie dirbtinai sukeliami, bandant atkurti tipines naudojimo sąlygas ir galimus incidentus.

Smūgiams atsparių telefonų pardavimų augimą skatina ir bendra tendencija, kad mobiliojo ryšio vartotojai renkasi vis geresnius telefonus – dabar daugiausia nuperkama vidutinės ir premium kategorijų telefonų.

Antrąjį šių metų ketvirtį 72 proc. visų „Tele2“ parduotų telefonų buvo išmanieji. 56 proc. parduotų išmaniųjų palaiko 4G ryšį.

Vis daugiau telefonų pirkėjų renkasi ir įrenginių draudimą. „Tele2“ mobiliųjų telefonų draudimas draudžia nuo užliejimo (pvz., mobilusis telefonas buvo aplietas kava), nuo sugadinimo (pvz., nukritus nuo stalo telefonui, sudužo ekranas), dėl ugnies ir dėl vagysčių su apiplėšimu ar įsibrovimu.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed