Namų superkompiuteris jau visai arti
Technologijos
Ketvirtadienis, 26 kovas 2009 02:43
Sekančių trijų metų bėgyje dauguma kompiuterių savininkų pamatys kaip jų aparatai virsta personaliniais superkompiuteriais. Tai taps realybe procesorių su daugybe branduolių dėka.
„ATI“ ir „NVIDIA“ jau siūlo programuojamus branduolius savo brangesnių modelių grafinėse plokštėse. Šie branduoliai gali būti užprogramuoti daugybei lygiagrečių uždavinių atlikimui, kas žymiai padidina išvedamo į ekraną signalo kokybę. Bet šios platformos yra brangios ir naudoja daug energijos, tai daro netikslingu jų naudojimą portatyvinėje technikoje.
Jau atlikti paruošiamieji darbai, kad šie sprendimai galėtų būti naudojami praktiškai kiekviename aparate. Gamintojai linksta prie integruotų, daugiabranduolinių (64 ar daugiau) platformų kūrimo, kurios gali būti naudojamos su jau rinkoje esančiais įvairiais daug branduolių turinčiais procesoriais. 32, o vėliau ir 22 nm technologijų naudojimas leis pasiekti neregėto apskaičiavimo greičio.
Uždavinius, kurie dabar atliekami galingų serverių, ateityje gali atlikti padidintų galimybių namų kompiuteriai.
„Intel“ kompanija yra šio technologinio vystimosi priešakyje. Kuriama „Larabee“ platforma ekonomiškai efektyvi ir integruota į „Intel“ procesorių branduolių architektūrą. „AMD“ kompanija taip pat kuria daygiabranduolinius įrenginius, bet jai bus sunku prilygti „Intel“ technologiniam lygiui. Laukiama, kad „AMD“ pasiūlys konkurencingą kainos atžvilgiu produktą, skirtą ne ypač brangioms sistemoms.
Analitikai mano, kad labiausiai dėl šių rinkos pokyčių nukentės „NVIDIA“. Ji sukūrė puikias grafines sistemas, bet visiško suderinamumo su procesoriais nebuvimas savo grafikos integracijai gali pastatyti ją į keblią padėtį, kas gresia išstūmimu iš daugelio rinkos nišų. Laukiama, kad diskretinės grafikos rinkoje „NVIDIA“ užims tik 5-10%. “Intel” ir “AMD” kontroliuos likusią dalį, iš kurios 75-85% atiteks “Intel”.
Galiausiai, po kelių metų, programuojamų daugiabranduolinių procesorių paplitimas leis ženkliai pakeisti duomenų operacijas ir supratimą apie jas. Prireiks laiko, kol programinė įranga galės pasivyti kompiuterių galią, bet kai tai atsitiks, įvyks didelis vidutinio kompiuterio darbo našumo šuolis.

Parengė: redakcija
Šaltinis: pcworld.com
 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed