Balkonas ir terasa viename - nepakartojama poilsio zona
Įvairenybės
Trečiadienis, 25 Sausis 2023 11:13

Jei gyvenate bute ir turite tik balkoną - jums taip pat pasisekė. Ši erdvė gali būti paversta į nepriekaištingą poilsio vietą - lauko terasą - tingiems sekmadienio pusryčiams, jaukiai lėtai popietei su knyga ar vakariniam pasisėdėjimui su draugais.

Jei kasdienės jūsų pareigos darbe neleidžia išvykti iš namų ilgesniam laikui, balkonas - terasa gali tapti pakaitalu poilsio ir laisvalaikio zonai, kurioje galime keletui akimirkų sustoti, pamiršti dienos sunkumus ir pailsėti vieni arba šeimos ar draugų apsuptyje.

Balkonas ir terasa daugiausia skiriasi dydžiu. Balkonas yra pastato išorėje ir iš trijų pusių yra apjuostas baliustrada, paprastai kur kas mažesnio ploto. Lauko terasos yra horizontalūs paviršiai pastato išorėje, kur kas didesni savo plotu ir suteikiantys daugiau laisvės jas projektuojant ir įrenginėjant.

Balkonas - terasa gali pakeisti modernų sodą ir sėkmingai tarnauti kaip vasaros svetainė. Štai kodėl verta jas įrengti apgalvotai, pradedant nuo gerai parinkto pamato ir statybinių medžiagų iki tinkamų baldų pasirinkimo, dekoracijų ir aksesuarų. Papuošdami sienas, apsupdami save minkštomis, patogiomis pagalvėmis, žaluma, spalvingomis gėlėmis ir žibintais, šiek tiek atsiskirsime nuo aplinkos, sukursime intymią atmosferą ir jaukų, mažesnį ar didesnį kampelį poilsiui.

Kasdieniame skubėjime svarbu rasti atokvėpio akimirką ir turėti savo mažą rojų, ypač kai neturime perspektyvų iškeliauti pailsėti ir pakeisti aplinką ilgesniam laikui. Net jei gyvenate bute ir turite tik balkoną, jis taip pat gali virsti puikia lauko terasa jūsų šeimai. Sunku realizuoti svajonę? Apsilankykite čia: https://terasustatyba.lt/balkono-terasos/ ir pasisemkite įkvėpimo.

Grindys: lentos ar žolė?

Prieš pasirenkant grindų pagrindą balkonui ar terasai, pagrindinis klausimas yra, kokią erdvę siekiate sukurti. Puikus pasirinkimas čia bus kompozitinės grindys terasinių lentų, kurios paprastai yra daug kartų atsparesnės drėgmei nei lyginant su paprastos medienos lentomis.

Subtilaus, tamsaus atspalvio gaminys puikiai derės prie šviesių sodo baldų ar dekoracijų. Neabejotinas kompozitinių lentų privalumas – atsparumas drėgmei (sugeria daugiau nei 10 kartų mažiau vandens nei paprastos lentos), yra atsparios įvairaus plauko kenkėjams, puikiai atlaiko kasdienį naudojimą ir atšiaurias oro sąlygas, staigius temperatūrų svyravimus. Tokios lentos yra saugus pasirinkimas, nes iš abiejų pusių yra grioveliais, kurie užtikrina grindų neslidumą, o tai ypatingai svarbu žiemą ir šeimoms, turinčioms vaikų. Dar geriau yra tai, kad šio tipo lentų montavimas ir priežiūra – itin paprasti procesai. Šių lentų nereikia atnaujinti, šlifuoti ar tepti impregnantais, kad jos būtų puikios būklės. Jas galima valyti įprasta šluota ar šluoste, taip pat galite naudoti aukšto slėgio plovimo įrenginius.

Dirbtinė žolė bus geriausias pasirinkimas, jei balkonas yra stipriai apgadintas prabėgusio laiko ar išdaužus senas plyteles atsirado nelygus betonas, o pasidaryti naują išlyginamąjį sluoksnį nebegalime arba neįmanoma dėl techninių priežasčių, nes konstrukcijos negalima apkrauti. Dirbtinės žolės danga turi tik privalumus: yra lengva, atrodo gana natūraliai, ją lengva kloti ir palaikyti švarą. Ją galima šluoti, siurbti, nebijo nei stipraus lietaus, nei kaitrios saulės, jos nepuola kenkėjai, ji nevysta, nuolat žaliuoja, nereikia jos trumpinti. Ji džiugina akis ištisus metus.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed