Kiek kainuoja naudojimasis kasdieniais elektros prietaisais?
Įvairenybės
Antradienis, 22 Gruodis 2020 19:51

Daugelio žmonių gyvenimas yra neįsivaizduojamas be elektros energijos. Aiškiai matoma, kad vartotojų įpročiai sparčiai kinta. Elektros energijos suvartojimas auga ne tik dėl pandemijos sukeltų padarinių, bet ir dėl plataus naujų technologijų naudojimo. Įsigaliojus nuotoliniam darbui ir studijoms, daugelis Lietuvos gyventojų buvo nemaloniai nustebę išaugusiomis sąskaitomis už elektros energiją. Tapo ypač aktualu suprasti iš ko susideda elektros kaina siekiant sumažinti savo išlaidas. Taigi, daugeliui kyla klausimas, kokie buityje plačiai naudojami elektros prietaisai eikvoja daugiausiai elektros energijos? Kaip galima sumažinti elektros suvartojimą?

 

Kokie elektros prietaisai daugiausiai eikvoja elektros energijos?

Kiekvienas elektros prietaisas, priklausomai nuo jo naudojimo dažnio ir techninių savybių sunaudoja skirtingą kiekį energijos. Vienas iš daugiausiai elektros sunaudojančių prietaisų, kurį savo namuose turi kiekvienas gyventojas yra šaldytuvas. Daugelis net nesusimąsto, kad seno modelio šaldytuvai, ypač, jeigu nėra tinkamai prižiūrimi, eikvoja daug energijos. Patariama šaldytuvus reguliariai atšildyti, nes šaldymo kamerose susikaupęs ledas didina elektros energijos sunaudojimą. Naujos klasės šaldytuvai pasižymi inovatyviais technologiniais sprendimais, kurie leidžia jiems veikti daug taupiau.

Skalbimo mašinos taip pat eikvoja didelį kiekį energijos. Būtent dėl to vertėtų pagalvoti apie naujos klasės skalbyklės įsigijimą. Svarbu nepamiršti, kad verta planuoti skalbimus užtikrinant, kad skalbimo mašina būtų naudojama tik tada, kai prisikaupė didelis kiekis nešvarių skalbinių.

Atėjus žiemos sezonui, daugelis gyventojų skuba papildomai šildyti savo būstą. Šiam tikslui dažnai naudojami įvairaus tipo šildytuvai, kurie naudodami elektros energiją, į aplinką pučią karštą orą. Daugelis žmonių namų šildymo prietaisus palieka įjungtus net ir išeidami iš namų, o tai ne tik kelia pavojų dėl galimų gedimų, bet ir papildomai eikvoja elektros energiją. Vienas iš pačių inovatyviausių būdų, padedančių taupyti elektrą yra išmaniųjų namų sistemos. Jų dėka energijos sunaudojimas namuose gali stipriai sumažėti, nes specialios sistemos gali padėti valdyti namų apšvietimo intensyvumą, oro ar vandens temperatūrą ir pan. Tai puiki investicija, kuri padeda sutaupyti elektros suvartojimą.

Slaptieji elektros energijos eikvotojai

Dažnai net nesusimąstome, kad savo namuose turime prietaisų, kurie slapčia eikvoja nemažą kiekį elektros. Būtina prisiminti jog didžioji dalis prietaisų, kurie yra neišjungti iš elektros lizdo, naudoja energiją. Vis dar gajus mitas, kad telefono įkroviklis eikvoja energiją tik tuo metu, kai jis krauna telefoną. Dėl šios priežasties, net ir atjungus išmanų įrengi iš elektros lizdo, įkroviklis ir toliau gali naudoti energiją. Gyventojams patariama atjungti visus įrenginius, kurie nėra naudojami, nes taip galima sutaupyti nemažą kiekį elektros.

Taigi, augant elektros kainai, derėtų atsigręžti į savo vartojimo įpročius ir įvertinti, kurie prietaisai eikvoja daugiausiai energijos. Šiuo metu rinkoje gausu būdų, kurie padės ne tik taupyti elektros energiją, bet ir pradėti gyventi tvaresnį gyvenimą.

norint daugiau sužinoti apie elektros kainas ir iš ko jos susideda, kviečiame apsilankyti: https://elektrakaina.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip nustebinti vaikus, artėjančių švenčių proga, kad dovanos būtų tinkamos ir atitiktų šeimos biudžetą? (2021-10-26)

  Tėvams tikrai nereikia įtikti savo vaikams net ir per didžiąsias metų šventes. Anot specialistų, tėvai turi duoti savo atžaloms tuomet, kai tai leidžia finansinės sąlygos, ir apie dovanas, jų kilmę turi kalbėti anksčiau, o ne tik atėjus šventėms. Nors dovanos vaikams dažniausiai aktualios kokių nors švenčių metu, tačiau mes siūlome tiek savus, tiek kitus mylimus vaikus nustebinti kasdien, be jokios priežasties. Juk gyvenimas – nuostabus, tad reikia juo džiaugtis kuo labiau!

 • Kaip planuojant namų remontą „nenuskausminti“ savo piniginės? (2021-07-29)

  Galima sakyti, kad namų remontas yra sudėtinga užduotis, kuriai reikalingi valdymo įgūdžiai, ir kiekvienas, norintis atnaujinti nekilnojamąjį turtą, turi jausti šį vaidmenį. Viena vertus, tai tampa džiaugsmingu ir kūrybingu procesu, kita vertus, reikia pereiti kryžiaus kelią ir galiausiai palikti statybvietę po ilgos priežiūros. Atsakingai rinkitės remontininkus, prižiūrėkite projektą, atlikite sąmatas-visa tai turi būti suderinta ir tikslinga, kad tikrai išvengtumėte tokio remonto, kuris reikalauja ... pakartotinio remonto.

 • Įdomūs dalykai, kuriuos galima veikti lietingą dieną namuose (2021-07-29)

  Orų prognozė negarantuoja gerų žinių: lietus ir vėsus oras mūsų nepaliks dar kurį laiką.  O ką tokiu oru veikti, nei nesinori kojos kelti iš namų? Yra daugybė veiklų, kuriomis galima užsiimti, tačiau kartais pritrūksta idėju, ypač jei blogas oras tęsiasi ištisas savaites.

 • Vyriškas diržas - kaip išsirinkti stilingą aksesuarą? (2021-05-06)

  Diržas - yra vienas iš pagrindinių aksesuarų, leidžiančių kiekvienam vyrui paįvairinti savo išvaizdą, todėl tokį stiliaus elementą reikėtų išsirinkti kruopščiai. Laimei, šiais laikais vyriškų diržų pasirinkimas tikrai yra didelis ir už prieinamą daugeliui kainą. Džinsai, klasikinės kelnės, ar bet kokios kitos kelnės gali vizualiai pasikeisti su šiuo aksesuaru, svarbiausia atkreipti dėmesį į diržo detales. Reikėtų nepamiršti, kad vyriška mada yra konservatyvesnė nei moterų, vyrų spinta atnaujinama rečiau, kiekvienas daiktas parenkamas skrupulingai, įsivaizduojant kur ir kada bus naudojamas.

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed