Kiek kainuoja naudojimasis kasdieniais elektros prietaisais?
Įvairenybės
Antradienis, 22 Gruodis 2020 19:51

Daugelio žmonių gyvenimas yra neįsivaizduojamas be elektros energijos. Aiškiai matoma, kad vartotojų įpročiai sparčiai kinta. Elektros energijos suvartojimas auga ne tik dėl pandemijos sukeltų padarinių, bet ir dėl plataus naujų technologijų naudojimo. Įsigaliojus nuotoliniam darbui ir studijoms, daugelis Lietuvos gyventojų buvo nemaloniai nustebę išaugusiomis sąskaitomis už elektros energiją. Tapo ypač aktualu suprasti iš ko susideda elektros kaina siekiant sumažinti savo išlaidas. Taigi, daugeliui kyla klausimas, kokie buityje plačiai naudojami elektros prietaisai eikvoja daugiausiai elektros energijos? Kaip galima sumažinti elektros suvartojimą?

 

Kokie elektros prietaisai daugiausiai eikvoja elektros energijos?

Kiekvienas elektros prietaisas, priklausomai nuo jo naudojimo dažnio ir techninių savybių sunaudoja skirtingą kiekį energijos. Vienas iš daugiausiai elektros sunaudojančių prietaisų, kurį savo namuose turi kiekvienas gyventojas yra šaldytuvas. Daugelis net nesusimąsto, kad seno modelio šaldytuvai, ypač, jeigu nėra tinkamai prižiūrimi, eikvoja daug energijos. Patariama šaldytuvus reguliariai atšildyti, nes šaldymo kamerose susikaupęs ledas didina elektros energijos sunaudojimą. Naujos klasės šaldytuvai pasižymi inovatyviais technologiniais sprendimais, kurie leidžia jiems veikti daug taupiau.

Skalbimo mašinos taip pat eikvoja didelį kiekį energijos. Būtent dėl to vertėtų pagalvoti apie naujos klasės skalbyklės įsigijimą. Svarbu nepamiršti, kad verta planuoti skalbimus užtikrinant, kad skalbimo mašina būtų naudojama tik tada, kai prisikaupė didelis kiekis nešvarių skalbinių.

Atėjus žiemos sezonui, daugelis gyventojų skuba papildomai šildyti savo būstą. Šiam tikslui dažnai naudojami įvairaus tipo šildytuvai, kurie naudodami elektros energiją, į aplinką pučią karštą orą. Daugelis žmonių namų šildymo prietaisus palieka įjungtus net ir išeidami iš namų, o tai ne tik kelia pavojų dėl galimų gedimų, bet ir papildomai eikvoja elektros energiją. Vienas iš pačių inovatyviausių būdų, padedančių taupyti elektrą yra išmaniųjų namų sistemos. Jų dėka energijos sunaudojimas namuose gali stipriai sumažėti, nes specialios sistemos gali padėti valdyti namų apšvietimo intensyvumą, oro ar vandens temperatūrą ir pan. Tai puiki investicija, kuri padeda sutaupyti elektros suvartojimą.

Slaptieji elektros energijos eikvotojai

Dažnai net nesusimąstome, kad savo namuose turime prietaisų, kurie slapčia eikvoja nemažą kiekį elektros. Būtina prisiminti jog didžioji dalis prietaisų, kurie yra neišjungti iš elektros lizdo, naudoja energiją. Vis dar gajus mitas, kad telefono įkroviklis eikvoja energiją tik tuo metu, kai jis krauna telefoną. Dėl šios priežasties, net ir atjungus išmanų įrengi iš elektros lizdo, įkroviklis ir toliau gali naudoti energiją. Gyventojams patariama atjungti visus įrenginius, kurie nėra naudojami, nes taip galima sutaupyti nemažą kiekį elektros.

Taigi, augant elektros kainai, derėtų atsigręžti į savo vartojimo įpročius ir įvertinti, kurie prietaisai eikvoja daugiausiai energijos. Šiuo metu rinkoje gausu būdų, kurie padės ne tik taupyti elektros energiją, bet ir pradėti gyventi tvaresnį gyvenimą.

norint daugiau sužinoti apie elektros kainas ir iš ko jos susideda, kviečiame apsilankyti: https://elektrakaina.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed