Kiek kainuoja naudojimasis kasdieniais elektros prietaisais?
Įvairenybės
Antradienis, 22 Gruodis 2020 19:51

Daugelio žmonių gyvenimas yra neįsivaizduojamas be elektros energijos. Aiškiai matoma, kad vartotojų įpročiai sparčiai kinta. Elektros energijos suvartojimas auga ne tik dėl pandemijos sukeltų padarinių, bet ir dėl plataus naujų technologijų naudojimo. Įsigaliojus nuotoliniam darbui ir studijoms, daugelis Lietuvos gyventojų buvo nemaloniai nustebę išaugusiomis sąskaitomis už elektros energiją. Tapo ypač aktualu suprasti iš ko susideda elektros kaina siekiant sumažinti savo išlaidas. Taigi, daugeliui kyla klausimas, kokie buityje plačiai naudojami elektros prietaisai eikvoja daugiausiai elektros energijos? Kaip galima sumažinti elektros suvartojimą?

 

Kokie elektros prietaisai daugiausiai eikvoja elektros energijos?

Kiekvienas elektros prietaisas, priklausomai nuo jo naudojimo dažnio ir techninių savybių sunaudoja skirtingą kiekį energijos. Vienas iš daugiausiai elektros sunaudojančių prietaisų, kurį savo namuose turi kiekvienas gyventojas yra šaldytuvas. Daugelis net nesusimąsto, kad seno modelio šaldytuvai, ypač, jeigu nėra tinkamai prižiūrimi, eikvoja daug energijos. Patariama šaldytuvus reguliariai atšildyti, nes šaldymo kamerose susikaupęs ledas didina elektros energijos sunaudojimą. Naujos klasės šaldytuvai pasižymi inovatyviais technologiniais sprendimais, kurie leidžia jiems veikti daug taupiau.

Skalbimo mašinos taip pat eikvoja didelį kiekį energijos. Būtent dėl to vertėtų pagalvoti apie naujos klasės skalbyklės įsigijimą. Svarbu nepamiršti, kad verta planuoti skalbimus užtikrinant, kad skalbimo mašina būtų naudojama tik tada, kai prisikaupė didelis kiekis nešvarių skalbinių.

Atėjus žiemos sezonui, daugelis gyventojų skuba papildomai šildyti savo būstą. Šiam tikslui dažnai naudojami įvairaus tipo šildytuvai, kurie naudodami elektros energiją, į aplinką pučią karštą orą. Daugelis žmonių namų šildymo prietaisus palieka įjungtus net ir išeidami iš namų, o tai ne tik kelia pavojų dėl galimų gedimų, bet ir papildomai eikvoja elektros energiją. Vienas iš pačių inovatyviausių būdų, padedančių taupyti elektrą yra išmaniųjų namų sistemos. Jų dėka energijos sunaudojimas namuose gali stipriai sumažėti, nes specialios sistemos gali padėti valdyti namų apšvietimo intensyvumą, oro ar vandens temperatūrą ir pan. Tai puiki investicija, kuri padeda sutaupyti elektros suvartojimą.

Slaptieji elektros energijos eikvotojai

Dažnai net nesusimąstome, kad savo namuose turime prietaisų, kurie slapčia eikvoja nemažą kiekį elektros. Būtina prisiminti jog didžioji dalis prietaisų, kurie yra neišjungti iš elektros lizdo, naudoja energiją. Vis dar gajus mitas, kad telefono įkroviklis eikvoja energiją tik tuo metu, kai jis krauna telefoną. Dėl šios priežasties, net ir atjungus išmanų įrengi iš elektros lizdo, įkroviklis ir toliau gali naudoti energiją. Gyventojams patariama atjungti visus įrenginius, kurie nėra naudojami, nes taip galima sutaupyti nemažą kiekį elektros.

Taigi, augant elektros kainai, derėtų atsigręžti į savo vartojimo įpročius ir įvertinti, kurie prietaisai eikvoja daugiausiai energijos. Šiuo metu rinkoje gausu būdų, kurie padės ne tik taupyti elektros energiją, bet ir pradėti gyventi tvaresnį gyvenimą.

norint daugiau sužinoti apie elektros kainas ir iš ko jos susideda, kviečiame apsilankyti: https://elektrakaina.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed