Lietuva užsibrėžė tikslą sparčiai didinti interneto vartotojų skaičių
Įvairenybės
Penktadienis, 10 Rugsėjis 2010 12:17
Lietuva sieks, kad internetu po ketverių metų nuolat naudotųsi trys ketvirtadaliai šalies gyventojų. Praėjusiais metais tai darė tik kiek daugiau kaip pusė Lietuvos žmonių. Prognozuojama, kad 75 proc. lygis 2015 m. atitiks visų Europos Sąjungos šalių vidurkį.

Mokančių dirbti kompiuteriu po ketverių metų Lietuvoje turi būti bent 79 proc. (pernai 57 proc.).

Tokie ambicingi planai numatyti Susisiekimo ministerijos parengtoje Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2010–2015 m. strategijoje.

„Daugeliui miestų gyventojų kompiuterio ir interneto naudojimas jau seniai tapo kasdieniu reiškiniu, tačiau šalyje dar yra daugybė žmonių, kuriems informacinės technologijos svetimos. Tai daugiausia kaimo gyventojai, pensininkai, neįgalieji bei mažas pajamas gaunantys žmonės“, – teigė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Mieste kompiuterius turi ir internetu naudojasi daugiau kaip 60 proc., o kaime – apie 40 proc. namų ūkių.

„Interneto naudotojų skaičius galėtų padidėti, jei valstybė padėtų įsivesti internetą ir kurį laiką padengtų dalį abonentinio mokesčio sunkiai gyvenantiems žmonėms. Tačiau šiuo metu Vyriausybės galimybės labai ribotos“, – sakė ministras.

E.Masiulis mano, kad interneto naudotojų skaičius greičiau augtų, jei daugėtų valdžios ir privačių įmonių teikiamų elektroninių paslaugų, aktyvėtų prekyba internetu.

Todėl Susisiekimo ministerija siūlo įpareigoti kitas valdžios institucijas, kad po ketverių metų į elektroninę erdvę būtų perkelta devyni dešimtadaliai pagrindinių viešųjų paslaugų (dabar 60 proc.).

Šiuo metu plačiajuosčiu internetu gali naudotis apie 80 proc. Lietuvos gyventojų. Valstybė ruošiasi ir toliau finansuoti plačiajuosčio interneto tinklo plėtrą kaimiškuose rajonuose, kad 2015 m. spartusis internetas būtų pasiekiamas 98 proc. gyventojų.

Šiuo metu Lietuvos gyventojams išduota apie 300 tūkst. asmens tapatybės kortelių, tačiau jos faktiškai nenaudojamos norint nustatyti žmogaus tapatybę elektroninėje erdvėje. Susisiekimo ministerija planuoja, kad po kelerių metų tokia galimybe galėtų naudotis kas šeštas šalies gyventojas.

Susisiekimo ministerijos parengtą Informacinės visuomenės plėtros strategiją turės patvirtinti Vyriausybė. Taip pat ketinama parengti konkrečių priemonių planą, kaip pasiekti užsibrėžtus rodiklius.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed