Lietuvos išmaniems mokytojams – pasaulinis įvertinimas
Įvairenybės
Trečiadienis, 13 Gegužė 2015 17:01

Dvi Lietuvos mokytojos su kitais 300 mokytojų iš viso pasaulio buvo pakviestos dalyvauti kasmetiniame „Microsoft“ mokytojų novatorių forume, kuris šiais metais vyko „Microsoft“ centrinėje būstinėje Redmonde (JAV).

Pasauliniame tris dienas trukusiame forume susirinkę mokytojai, studentai ir švietimo specialistai iš viso pasaulio susipažino su kolegų darbais ir patys vertino vieni kitų pasiekimus rengiant jaunimą gyvenimui 21 amžiuje. Susirinkę 300 novatoriškiausių pasaulio pedagogų pasinaudojo unikalia galimybe kartu kurti ir čia pat su visais pasidalinti savo patirtimi kaip mokymo procese integruoti technologiją ir pedagogiką.
Lietuvą atstovavo lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ražauskienė ir informacinių technologijų mokytoja Giedrė Prialgauskienė. Abi jos savo moksleivius inovatyviai moko toje pačioje mokykloje – Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje-daugiafunkciniame centre. Joms „Microsoft“ mokytojo novatoriaus-eksperto vardas buvo suteiktas 2014 m. rudenį už pastangas pritaikyti išmanias technologijas moksleivių ugdyme klasėje bei mokant 21 amžiui reikalingų įgūdžių.

Pateko į nugalėtojų komandą

Renginį užbaigė labiausiai pasižymėjusių mokytojų apdovanojimai, kuriose apdovanojimą už geriausią projekto pristatymą gavo G. Prialgauskienės komanda. Renginio metu visi mokytojai buvo suskirstyti į tarptautines grupes, kurios turėjo parengti naują, inovatyvų mokymo projektą.

Atrankos komisija pagal įvairius kriterijus vertino, kaip mokytojai, pasitelkę technologinius sprendimus, sprendžia klasėje kylančius iššūkius, kaip jie tobulina mokymo metodus ir padeda moksleiviams lengviau ir efektyviau įsisavinti naujas žinias. Šiai vertinimo komisijai priklausė ir mokytoja iš Lietuvos – Tatjana Kriliuvienė, Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja-ekspertė. Ji buvo pirmoji mokytoja šalyje, prisijungusi prie pasaulinės „Microsoft“ Partneriai mokyme (Partners in Learning) programos, o šiandien ji yra „Microsoft“ mokytoja novatorė-vyresnioji ekspertė, mokanti savo kolegas dirbti inovatyviai.

Klasėse pasitelkia net „Lego“ robotus

„Technologijos nuolat ir sparčiai kinta. Labai įdomu jas išbandyti, o kai kurias pritaikyti ir pamokoje bei skatinti mokinius eksperimentuoti, ieškoti sau tinkančios ir išbandyti patiems. Savo kasdieniu darbu stengiuosi ruošti vaikus tikram, ateities gyvenimui. Klasėje naudojame ne tik „Office 365“ paketą, bet pasitelkiame ir „Lego“ robotus. Taip vaikai mokosi algoritminio, loginio mąstymo, kuris itin svarbus šiuolaikiniame pasaulyje, nes daug kur tenka remtis instrukcijomis, nuosekliu ir lygiagrečiu jų vykdymu“, – sako G. Prialgauskienė.

Jai antrina ir A. Ražauskienė, kartu su savo moksleiviais jau parengusi skaitmeninę knygą, nuolat kurianti skaitmeninius laikraščius, pasakas: „Labai svarbu, kad technologijos leidžia moksleiviams įsivertinti savo progresą. Jie gali atlikti interaktyvų mokytojo testą ir iškart, matydami savo klaidas, suprasti, kur jiems dar reikėtų pasistengti. Taip galime pritaikyti namų darbus kiekvienam mokiniui bei nebereikia mechaniškai tikrinti didelio kiekio atliktų užduočių. Sutaupytą laiką galime skirti analizuodami, kur kiekvienam mokiniui dar reikėtų pasitempti. Tiek mokiniai, tiek tėvai, tiek mokytojai vienbalsiai sutinka, kad modernios technologijos – patraukli šiuolaikinė ugdymosi priemonė, padedanti mokiniui operatyviai surasti informaciją, mokytis įdomiau, sparčiau ir sėkmingiau.“

„Smagu, kad mūsų mokytojai aktyviai ieško naujų būdų, kaip išnaudoti savo darbe išmaniąsias technologijas. Tikimės, kad šis įvertinimas juos paskatins ir toliau savo moksleivius mokyti inovatyviai bei gerąja patirtimi dalintis ir su savo kolegomis“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

„Microsoft“ kiekvienais metais identifikuoja ir įvertina mokytojus novatorius iš viso pasaulio. Šiuo metu Lietuvoje žinias skleidžia 5 „Microsoft“ mokytojai novatoriai-ekspertai ir vienas „Microsoft“ mokytojas novatorius-vyresnysis ekspertas. Nuo 2003 metų „Microsoft“ per įvairias švietimo iniciatyvas su inovatyviais mokymo būdais supažindino daugiau nei 10 mln. švietėjų.

Apie „Microsoft“:
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed