Lietuvos išmaniems mokytojams – pasaulinis įvertinimas
Įvairenybės
Trečiadienis, 13 Gegužė 2015 17:01

Dvi Lietuvos mokytojos su kitais 300 mokytojų iš viso pasaulio buvo pakviestos dalyvauti kasmetiniame „Microsoft“ mokytojų novatorių forume, kuris šiais metais vyko „Microsoft“ centrinėje būstinėje Redmonde (JAV).

Pasauliniame tris dienas trukusiame forume susirinkę mokytojai, studentai ir švietimo specialistai iš viso pasaulio susipažino su kolegų darbais ir patys vertino vieni kitų pasiekimus rengiant jaunimą gyvenimui 21 amžiuje. Susirinkę 300 novatoriškiausių pasaulio pedagogų pasinaudojo unikalia galimybe kartu kurti ir čia pat su visais pasidalinti savo patirtimi kaip mokymo procese integruoti technologiją ir pedagogiką.
Lietuvą atstovavo lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ražauskienė ir informacinių technologijų mokytoja Giedrė Prialgauskienė. Abi jos savo moksleivius inovatyviai moko toje pačioje mokykloje – Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje-daugiafunkciniame centre. Joms „Microsoft“ mokytojo novatoriaus-eksperto vardas buvo suteiktas 2014 m. rudenį už pastangas pritaikyti išmanias technologijas moksleivių ugdyme klasėje bei mokant 21 amžiui reikalingų įgūdžių.

Pateko į nugalėtojų komandą

Renginį užbaigė labiausiai pasižymėjusių mokytojų apdovanojimai, kuriose apdovanojimą už geriausią projekto pristatymą gavo G. Prialgauskienės komanda. Renginio metu visi mokytojai buvo suskirstyti į tarptautines grupes, kurios turėjo parengti naują, inovatyvų mokymo projektą.

Atrankos komisija pagal įvairius kriterijus vertino, kaip mokytojai, pasitelkę technologinius sprendimus, sprendžia klasėje kylančius iššūkius, kaip jie tobulina mokymo metodus ir padeda moksleiviams lengviau ir efektyviau įsisavinti naujas žinias. Šiai vertinimo komisijai priklausė ir mokytoja iš Lietuvos – Tatjana Kriliuvienė, Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja-ekspertė. Ji buvo pirmoji mokytoja šalyje, prisijungusi prie pasaulinės „Microsoft“ Partneriai mokyme (Partners in Learning) programos, o šiandien ji yra „Microsoft“ mokytoja novatorė-vyresnioji ekspertė, mokanti savo kolegas dirbti inovatyviai.

Klasėse pasitelkia net „Lego“ robotus

„Technologijos nuolat ir sparčiai kinta. Labai įdomu jas išbandyti, o kai kurias pritaikyti ir pamokoje bei skatinti mokinius eksperimentuoti, ieškoti sau tinkančios ir išbandyti patiems. Savo kasdieniu darbu stengiuosi ruošti vaikus tikram, ateities gyvenimui. Klasėje naudojame ne tik „Office 365“ paketą, bet pasitelkiame ir „Lego“ robotus. Taip vaikai mokosi algoritminio, loginio mąstymo, kuris itin svarbus šiuolaikiniame pasaulyje, nes daug kur tenka remtis instrukcijomis, nuosekliu ir lygiagrečiu jų vykdymu“, – sako G. Prialgauskienė.

Jai antrina ir A. Ražauskienė, kartu su savo moksleiviais jau parengusi skaitmeninę knygą, nuolat kurianti skaitmeninius laikraščius, pasakas: „Labai svarbu, kad technologijos leidžia moksleiviams įsivertinti savo progresą. Jie gali atlikti interaktyvų mokytojo testą ir iškart, matydami savo klaidas, suprasti, kur jiems dar reikėtų pasistengti. Taip galime pritaikyti namų darbus kiekvienam mokiniui bei nebereikia mechaniškai tikrinti didelio kiekio atliktų užduočių. Sutaupytą laiką galime skirti analizuodami, kur kiekvienam mokiniui dar reikėtų pasitempti. Tiek mokiniai, tiek tėvai, tiek mokytojai vienbalsiai sutinka, kad modernios technologijos – patraukli šiuolaikinė ugdymosi priemonė, padedanti mokiniui operatyviai surasti informaciją, mokytis įdomiau, sparčiau ir sėkmingiau.“

„Smagu, kad mūsų mokytojai aktyviai ieško naujų būdų, kaip išnaudoti savo darbe išmaniąsias technologijas. Tikimės, kad šis įvertinimas juos paskatins ir toliau savo moksleivius mokyti inovatyviai bei gerąja patirtimi dalintis ir su savo kolegomis“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

„Microsoft“ kiekvienais metais identifikuoja ir įvertina mokytojus novatorius iš viso pasaulio. Šiuo metu Lietuvoje žinias skleidžia 5 „Microsoft“ mokytojai novatoriai-ekspertai ir vienas „Microsoft“ mokytojas novatorius-vyresnysis ekspertas. Nuo 2003 metų „Microsoft“ per įvairias švietimo iniciatyvas su inovatyviais mokymo būdais supažindino daugiau nei 10 mln. švietėjų.

Apie „Microsoft“:
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas išmanėja: dabar galite kreiptis į skyrybų advokatą ir internetu (2020-03-25)

  Skyrybų centras21 amžiuje tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje skyrybos nėra labai didelė naujiena. Žmonės kuria šeimas, tačiau maždaug kas antra griūva dėl pačių įvairiausių priežasčių. Skyrybos pačios jau iš savęs yra nemalonus procesas, kurio nenori niekas, bet jeigu taip gyvenime nutinka, kad jis yra būtinas, tai tokiu atveju geriausias sprendimas yra kreiptis į skyrybų advokatus ir neskaudinti savęs dar labiau tęsiant santuoką su žmogumi, su kuriuo jaučiamasi nelaimingu.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?

 • Viskas, ką turite žinoti apie IPTV (2018-11-02)

  Internetas daugeliui žmonių reikalingas kaip kasdieninis maistas. Televizija – kaip skanėstai. Be interneto daugelis negali įsivaizduoti savo kasdienybės, tačiau papildomam pagardinimui namuose naudojamasi ir televizijos paslaugomis, kurios įvardijamos kaip vienas patraukliausių laisvalaikio leidimo būdų. Jeigu ir Jums tiek televizija, tiek internetas yra būtina namų sąlyga, tokiu atveju IPTV yra puikus pasirinkimas.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed