LOGIN 2014: „Y karta“ nenori nuolatinio darbo
Įvairenybės
Pirmadienis, 07 Balandis 2014 16:33

Tradicinę darbo sistemą, kurioje įprasta darbo diena trunka nuo 8 iki 17 val., nuo pjedestalo kelia naujas, laisvai samdomų darbuotojų, darbo modelis. Vadinamosios „Y kartos“ atstovus vis dažniau traukia galimybė patiems susikurti darbo sąlygas bendradarbiaujant su verslininkais iš viso pasaulio, kai darbo atlikimui užtenka tik kompiuterio bei interneto ryšio. Naujausias kitokios darbo rinkos prognozes progreso konferencijoje LOGIN apžvelgs internetinės darbo platformos „Elance“ viceprezidentas Kjetil‘as J. Olsen‘as.

 

„Taip kaip e-komercija pradėjo keisti apsipirkimo įpročius, taip ir internetas vis labiau keičia tradicinį darbuotojų samdymo modelį. Priežastys, kodėl šis modelis sparčiai populiarėja, yra įvairios: verslo atstovai turi progą atrasti talentus, kurie tenkintų tiek kainos, tiek kokybės prasme, bei nejausti kvalifikuotų specialisto trūkumo. Tuo tarpu darbo ieškančius specialistus toks veiklos būdas suvilioja galimybe nesunkiai siekti savo asmeninių ambicijų, kontroliuoti visą darbo procesą bei susikurti sau patinkančias sąlygas, t.y. dirbti kiek nori, su kuo nori, ir kada nori“, – sako dar 1999 m. sukurtos ir šiuo metu pasaulyje pirmaujančios internetinės darbo platformos „Elance“, kuria naudojasi jau daugiau nei 800 tūkst. verslo specialistų ir 3 mln. samdomų specialistų, atstovas K. J. Olsen‘as.

 

Naujausiais „Elance“ duomenimis, D. Britanijoje net 87 proc. aukštąjį išsilavinimą turinčių studentų užsakomuosius darbus laiko itin patraukliu darbo variantu. Juolab, kad specialistus vilioja ir finansinė motyvacija – 2013 m. D. Britanijoje specialistų, dirbančių pagal tokį darbo modelį, valandinis atlyginimas pakilo 6,7 proc. Tokie pokyčiai darbo rinkoje turėtų atkreipti ir valdininkų dėmesį – kylantis laisvai samdomų darbuotojų poreikis ir specialistų pasiūla ateityje turėtų gerokai pakoreguoti esančias nedarbo problemas. Specialistas atkreipia dėmesį, kad laisvai samdomų darbuotojų paklausa didėja tiek išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip JAV, tiek ir augančiose. „JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton yra pasakiusi – talentų yra visur, galimybių – ne. Progreso, technologijų amžiuje sėkmė jau nebepriklauso nuo to, kur gyvename, bet nuo to, ką ir kaip darome“, – sako K. J. Olsen‘as.

 

Šiuo metu laisvai samdomų specialistų poreikis didžiausias kūrybos ir programavimo sektoriuose, kuriuose atliekama beveik 80 proc. visų „Elance“ siūlomų darbų. Nors projektų įvairovė vis didėja, akivaizdu, jog internetinėmis darbo platformomis nepavyks pasinaudoti visiems norintiems: „Į internetinę erdvę visų darbų perkelti nepavyks. Į šią sritį savo paslaugas kelia jau ir kai kurios teisines paslaugas teikiančios firmos, tačiau, pavyzdžiui, gydytojų darbas šiuo (ir turbūt dar greitu) metu tokios galimybės neturės“, – tendencijas pristato K. J. Olsen‘as.

 

Nors suvokimas apie kitokį darbo būdą į žmonių sąmones kelią skinasi jau kelerius metus, įstatymų pritaikymas naujiesiems darbo santykiams stringa. K. J. Olsen‘o teigimu, neretai laisvai samdomas darbuotojas dirbančiu asmeniu tarsi ir nelaikomas – mokėdamas mokesčius tikrai dar ne visose šalyse gaus tokias pačias socialines garantijas kaip kiti, dirbantieji pagal įprastas darbo sutartis.

 

Balandžio 11 d. progreso konferencijoje LOGIN, kurios ilgametė partnerė yra telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, K. J. Olsen‘as, kuris įkūrė vieną pirmaujančių Europos elektroninio įdarbinimo platformų bendrovių „EasyCruit“, papasakos apie pasaulyje vis populiarėjantį naująjį darbo modelį, pristatys pranešimą apie specialistų ir užsakovų santykius internetinėje darbo platformoje bei tokio darbo modelio įtaką šalies ekonomikai.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed