LOGIN 2014: „Y karta“ nenori nuolatinio darbo
Įvairenybės
Pirmadienis, 07 Balandis 2014 16:33

Tradicinę darbo sistemą, kurioje įprasta darbo diena trunka nuo 8 iki 17 val., nuo pjedestalo kelia naujas, laisvai samdomų darbuotojų, darbo modelis. Vadinamosios „Y kartos“ atstovus vis dažniau traukia galimybė patiems susikurti darbo sąlygas bendradarbiaujant su verslininkais iš viso pasaulio, kai darbo atlikimui užtenka tik kompiuterio bei interneto ryšio. Naujausias kitokios darbo rinkos prognozes progreso konferencijoje LOGIN apžvelgs internetinės darbo platformos „Elance“ viceprezidentas Kjetil‘as J. Olsen‘as.

 

„Taip kaip e-komercija pradėjo keisti apsipirkimo įpročius, taip ir internetas vis labiau keičia tradicinį darbuotojų samdymo modelį. Priežastys, kodėl šis modelis sparčiai populiarėja, yra įvairios: verslo atstovai turi progą atrasti talentus, kurie tenkintų tiek kainos, tiek kokybės prasme, bei nejausti kvalifikuotų specialisto trūkumo. Tuo tarpu darbo ieškančius specialistus toks veiklos būdas suvilioja galimybe nesunkiai siekti savo asmeninių ambicijų, kontroliuoti visą darbo procesą bei susikurti sau patinkančias sąlygas, t.y. dirbti kiek nori, su kuo nori, ir kada nori“, – sako dar 1999 m. sukurtos ir šiuo metu pasaulyje pirmaujančios internetinės darbo platformos „Elance“, kuria naudojasi jau daugiau nei 800 tūkst. verslo specialistų ir 3 mln. samdomų specialistų, atstovas K. J. Olsen‘as.

 

Naujausiais „Elance“ duomenimis, D. Britanijoje net 87 proc. aukštąjį išsilavinimą turinčių studentų užsakomuosius darbus laiko itin patraukliu darbo variantu. Juolab, kad specialistus vilioja ir finansinė motyvacija – 2013 m. D. Britanijoje specialistų, dirbančių pagal tokį darbo modelį, valandinis atlyginimas pakilo 6,7 proc. Tokie pokyčiai darbo rinkoje turėtų atkreipti ir valdininkų dėmesį – kylantis laisvai samdomų darbuotojų poreikis ir specialistų pasiūla ateityje turėtų gerokai pakoreguoti esančias nedarbo problemas. Specialistas atkreipia dėmesį, kad laisvai samdomų darbuotojų paklausa didėja tiek išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip JAV, tiek ir augančiose. „JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton yra pasakiusi – talentų yra visur, galimybių – ne. Progreso, technologijų amžiuje sėkmė jau nebepriklauso nuo to, kur gyvename, bet nuo to, ką ir kaip darome“, – sako K. J. Olsen‘as.

 

Šiuo metu laisvai samdomų specialistų poreikis didžiausias kūrybos ir programavimo sektoriuose, kuriuose atliekama beveik 80 proc. visų „Elance“ siūlomų darbų. Nors projektų įvairovė vis didėja, akivaizdu, jog internetinėmis darbo platformomis nepavyks pasinaudoti visiems norintiems: „Į internetinę erdvę visų darbų perkelti nepavyks. Į šią sritį savo paslaugas kelia jau ir kai kurios teisines paslaugas teikiančios firmos, tačiau, pavyzdžiui, gydytojų darbas šiuo (ir turbūt dar greitu) metu tokios galimybės neturės“, – tendencijas pristato K. J. Olsen‘as.

 

Nors suvokimas apie kitokį darbo būdą į žmonių sąmones kelią skinasi jau kelerius metus, įstatymų pritaikymas naujiesiems darbo santykiams stringa. K. J. Olsen‘o teigimu, neretai laisvai samdomas darbuotojas dirbančiu asmeniu tarsi ir nelaikomas – mokėdamas mokesčius tikrai dar ne visose šalyse gaus tokias pačias socialines garantijas kaip kiti, dirbantieji pagal įprastas darbo sutartis.

 

Balandžio 11 d. progreso konferencijoje LOGIN, kurios ilgametė partnerė yra telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, K. J. Olsen‘as, kuris įkūrė vieną pirmaujančių Europos elektroninio įdarbinimo platformų bendrovių „EasyCruit“, papasakos apie pasaulyje vis populiarėjantį naująjį darbo modelį, pristatys pranešimą apie specialistų ir užsakovų santykius internetinėje darbo platformoje bei tokio darbo modelio įtaką šalies ekonomikai.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed