Malkų įvairovė: kada tiks uosinės, o kada – alksninės?
Įvairenybės
Penktadienis, 13 Gegužė 2022 15:33

Klausimas, kaip ir kuo apšildyti namus Lietuvoje, visada buvo vienas aktualiausių, kadangi vasara mūsų krašte trunka vos 3 mėnesius, o atėjus žiemai, oro temperatūra neretai nukrenta net ir kelias dešimtis žemiau nulio. Atsižvelgiant į tai, kad mūsų šalis visada buvo įvardijama kaip miškų kraštas, nieko keista, kodėl būtent malkos yra vienas populiariausių pasirinkimų namų ar kitų patalpų šildymui. Belieka tik pridurti, kad malkų rinka mūsų šalyje tikrai žavi savo įvairove.

Taigi, belieka tik tinkamai pasirinkti. Tai padaryti bus tikrai lengvai, jei žinosite, kada ir kokios rūšies malkos yra geriausias pasirinkimas. Jau netrukus įvardinsime svarbiausias skirtingų rūšių malkų savybes, o kol kas – svarbu priminti, kad greitai bei patogiai galite jų įsigyti visoje šalyje. Malkos Šiauliuose – spauskite, jei norite jų įsigyti šiame mieste.

Ąžuolinės malkos

Vienas galimų pasirinkimų yra ąžuolinės malkos. Nors šios rūšies mediena paprastai yra naudojama baldų bei įvairių interjero detalių gamybai, malkos – irgi populiarus pasirinkimas. Taip yra todėl, kad būtent ąžuolinės malkos pasižymi itin aukštu kaitrumu, tad puikiai tinka, jei norite ypač efektyviai papildyti patalpas. Kita vertus, svarbu pabrėžti, kad šios malkos yra tinkamas pasirinkimas tik tuo atveju, jei nėra numatytas itin mažas biudžetas, kadangi tai – vienas brangiausių pasirinkimų rinkoje.

Uosinės malkos

Kaip ir ąžuolinės, taip ir uosinės malkos yra vienos brangiausių, tačiau tuo pat metu – vienu vienos kaitriausių. Taigi, nors tokio pobūdžio pirkinys pareikalaus ne pačių mažiausių išlaidų, galite būti tikri, kad labai nedidelio kiekio jo pakaks, kad namuose būtų šilta bei jauku. Ir net pačiomis šalčiausiomis žiemomis gyvensite labai šiltai.

Lazdyno malkos

Galbūt skamba šiek tiek neįprastai, tačiau lazdynas irgi puikiai tinka namams apšildyti. Taigi, jei netoliese augantis, jums priklausantis lazdynas veda mažai derliaus, verta pagalvoti apie jo panaudojimą kurui. Tiesa, verta pabrėžti, kad lazdyno šakelės dažniausiai būna tokio pločio, kad jų ir skaldyti net nereikia.

Alksninės malkos

Šios rūšies malkų kaitrumas yra kur kas žemesnis nei uosinių ar ąžuolinių, todėl jos puikai tinka, kai ieškoma sprendimų, kaip ir kuo apšildyti namus pavasarį bei rudenį. Tiesa, šių malkų kaina irgi gerokai žemesnė nei uosinių ar ąžuolinių. Uosinės malkos greitai džiūva, o išdžiūvusios yra labai lengvos.

Liepinės malkos

Jų kaitrumas bei kaina taip pat  yra žemesni nei uosinių ar ąžuolinių malkų, tad geriausiai tinka namų šildymui pavasarį ar rudenį. Tiesa, dėmesį verta atkreipti į tai, kad šios rūšies malkos labai neatsparios puvimui. Taigi, jas sandėliuoti reikėtų tik ypač gerai vėdinamoje patalpoje.

Beržinės malkos

Jos pasižymi puikiu kainos bei kaitros santykiu, todėl yra labai populiarios. Visgi, viena svarbi taisyklė – šios rūšies malkas kūrenimui galima naudoti tik tada,  kai jos yra kokybiškai išdžiovintos.

Malkos kūrenimui – gali būti pačios įvairiausios: ąžuolinės, uosinės, alksninės, liepinės, beržinės ar net lazdyno. Taigi, pasirinkimų yra labai daug, svarbiausiai – tinkamai įvertinti savo poreikius bei lūkesčius. Beje, ypač puikiu sprendimu gali tapti kelių rūšių malkų įsigijimas: žemesnio kaitrumo malkos puikiai tiks šildymui pavasarį ir rudenį, o aukštesnio kaitrumo – atėjus žiemai.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed