Pasauliniame kompiuterinės grafikos konkurse "NVArt" pirmoji vieta vėl skirta lietuviui
Įvairenybės
Trečiadienis, 18 Rugpjūtis 2010 13:35
Liepos 28 dieną paskelbti portalo "CGSociety" ir vaizdo plokščių gamintojo "NVidia" surengto penktojo pasaulinio kompiuterinės grafikos konkurso "NVArt" laimėtojai. Antrus metus iš eilės pirmąją vietą laimėjo Lietuvos atstovas - šį kartą laimėtoju tapo Arnoldas Vitkus su kūriniu "Crono Viper".

Penktojo "NVArt" skaitmeniniam menui skirto konkurso tematika pavadinta "Accelerate" ("Greitėjimas"). Visi jo dalyviai turėjo pateikti savo futuristinės transporto priemonės viziją, sukurtą remiantis žymaus futuristo Syd'o Mead'o stiliumi. Iš viso konkursui atsiųsta daugiau kaip 1300 darbų, iš kurių prizinės vietos paskirtos penkiems geriausiems. Palyginimui, praėjusiais metais konkurse dalyvavo 400 darbų.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė Adam Savage ir Jamie Hyneman ("Mythbusters" vedėjai), Mark Frauenfelder (portalo boingboing.net įkūrėjas), Kevin Kelly (žurnalo "Wired Magazine" įkūrėjas), Brian Gernand (kompanija "Kerner Group", kūrybinis režisierius), Lorne Lanning (kompiuterinio žaidimo "Oddworld" kūrėja), David Wright (kompanijos NVIDIA kūrybinės grupės vadovas) ir Mark Snoswell ("CGSociety" prezidentas) bei pats Syd'as Mead'as.

Pirmąją vietą užėmusį kūrinį "Crono Viper" jo autorius sukūrė kompiuteriu, naudojančiu palyginti senokai (2007 metų balandį) pradėtą gaminti vaizdo plokštę "NVidia GeForce 8600 GT". "Tai mane tikrai pritrenkė ir tiesiogine prasme išvertė iš kojų. Negaliu nusakyti, kaip džiaugiuosi gavęs šį apdovanojimą. Konkurse sumaniau dalyvauti todėl, kad aš mėgstu savo įsivaizduojamus objektus paversti matomais žmogaus akiai. Nuo pat tada, kai aš pirmą kartą išvydau futuristinius plakatus su Mead'o kūriniais, o vėliau - filmus, kuriuose jie panaudoti - "Tron" ir "Alien", aš mąsčiau, jog tai yra galimybė nors šiek tiek suvokti jo supratimą apie ateitį. Niekada nemaniau, jog galėsiu prie to pats priartėti. Tačiau panašu, jog tai yra vienas didžiausių mano gyvenimo pasiekimų! Labai dėkoju vertinimo komisijai", vėliau sakė Arnoldas.

"Bendra šio darbo spalvinė gama yra stipriai detalizuota pačioje transporto priemonėje, o fone yra pereinama į tam tikrą 'padidinto išlaikymo' paletę. Taip pasiektas mašiną pabrėžiantis derinys, perteikiama keista nežemiška aplinka, kuri kažkiek primena architektūrinį dizainą. Metališkas automobilio tonavimas nuostabus; užuomina į titaną, sidabrą, arba kokį nors egzotišką lydinį, kuris bus sukurtas ateityje", komentavo vertintojų komisijos narys Syd'as Mead'as.

Antrąją vietą konkurse laimėjo Anthony Scime (Fort Lauderdale, JAV) su kūriniu "TS 2850", trečiąją vietą laimėjo Pavel Mikhailenko (Maskva, Rusija) su kūriniu "NASTRA015", ketvirtoji vieta skirta Roman Mrazek (Brno, Čekijos Respublika) su kūriniu "Black Cucumber TH BIO 8000", o penktoji prizinė vieta atiteko Dmytro Zyubyairov (Charkovas, Ukraina) su kūriniu "Arrival". Daugiau informacijos apie konkursą ir jo laimėtojus galite rasti "CGSociety" svetainėje.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed