Pasauliniame kompiuterinės grafikos konkurse "NVArt" pirmoji vieta vėl skirta lietuviui
Įvairenybės
Trečiadienis, 18 Rugpjūtis 2010 13:35
Liepos 28 dieną paskelbti portalo "CGSociety" ir vaizdo plokščių gamintojo "NVidia" surengto penktojo pasaulinio kompiuterinės grafikos konkurso "NVArt" laimėtojai. Antrus metus iš eilės pirmąją vietą laimėjo Lietuvos atstovas - šį kartą laimėtoju tapo Arnoldas Vitkus su kūriniu "Crono Viper".

Penktojo "NVArt" skaitmeniniam menui skirto konkurso tematika pavadinta "Accelerate" ("Greitėjimas"). Visi jo dalyviai turėjo pateikti savo futuristinės transporto priemonės viziją, sukurtą remiantis žymaus futuristo Syd'o Mead'o stiliumi. Iš viso konkursui atsiųsta daugiau kaip 1300 darbų, iš kurių prizinės vietos paskirtos penkiems geriausiems. Palyginimui, praėjusiais metais konkurse dalyvavo 400 darbų.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė Adam Savage ir Jamie Hyneman ("Mythbusters" vedėjai), Mark Frauenfelder (portalo boingboing.net įkūrėjas), Kevin Kelly (žurnalo "Wired Magazine" įkūrėjas), Brian Gernand (kompanija "Kerner Group", kūrybinis režisierius), Lorne Lanning (kompiuterinio žaidimo "Oddworld" kūrėja), David Wright (kompanijos NVIDIA kūrybinės grupės vadovas) ir Mark Snoswell ("CGSociety" prezidentas) bei pats Syd'as Mead'as.

Pirmąją vietą užėmusį kūrinį "Crono Viper" jo autorius sukūrė kompiuteriu, naudojančiu palyginti senokai (2007 metų balandį) pradėtą gaminti vaizdo plokštę "NVidia GeForce 8600 GT". "Tai mane tikrai pritrenkė ir tiesiogine prasme išvertė iš kojų. Negaliu nusakyti, kaip džiaugiuosi gavęs šį apdovanojimą. Konkurse sumaniau dalyvauti todėl, kad aš mėgstu savo įsivaizduojamus objektus paversti matomais žmogaus akiai. Nuo pat tada, kai aš pirmą kartą išvydau futuristinius plakatus su Mead'o kūriniais, o vėliau - filmus, kuriuose jie panaudoti - "Tron" ir "Alien", aš mąsčiau, jog tai yra galimybė nors šiek tiek suvokti jo supratimą apie ateitį. Niekada nemaniau, jog galėsiu prie to pats priartėti. Tačiau panašu, jog tai yra vienas didžiausių mano gyvenimo pasiekimų! Labai dėkoju vertinimo komisijai", vėliau sakė Arnoldas.

"Bendra šio darbo spalvinė gama yra stipriai detalizuota pačioje transporto priemonėje, o fone yra pereinama į tam tikrą 'padidinto išlaikymo' paletę. Taip pasiektas mašiną pabrėžiantis derinys, perteikiama keista nežemiška aplinka, kuri kažkiek primena architektūrinį dizainą. Metališkas automobilio tonavimas nuostabus; užuomina į titaną, sidabrą, arba kokį nors egzotišką lydinį, kuris bus sukurtas ateityje", komentavo vertintojų komisijos narys Syd'as Mead'as.

Antrąją vietą konkurse laimėjo Anthony Scime (Fort Lauderdale, JAV) su kūriniu "TS 2850", trečiąją vietą laimėjo Pavel Mikhailenko (Maskva, Rusija) su kūriniu "NASTRA015", ketvirtoji vieta skirta Roman Mrazek (Brno, Čekijos Respublika) su kūriniu "Black Cucumber TH BIO 8000", o penktoji prizinė vieta atiteko Dmytro Zyubyairov (Charkovas, Ukraina) su kūriniu "Arrival". Daugiau informacijos apie konkursą ir jo laimėtojus galite rasti "CGSociety" svetainėje.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed