„Tildė IT“ ragins pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias
Įvairenybės
Trečiadienis, 18 Rugpjūtis 2010 13:27
Lietuvoje jauni žmonės vis aktyviau įsitraukia į lietuviškų rašmenų populiarinimo virtualioje erdvėje vajų. Todėl kalbines technologines plėtojanti bendrovė „Tildė IT“, kasmet organizuojanti moksleivių lietuvių kalbos skatinimo elektroninėje erdvėje konkursą „Švari kalba – švari galva“, ketina šį konkursą plėsti bei pakviesti įsitraukti ir studentus.

Pasak šios idėjos autoriaus, bendrovės „Tildė IT“ direktoriaus Vaclovo Pranskūno, netikėtai kilo mintis naujųjų mokslo metų proga pasiūlyti studentams sekti moksleivių pavyzdžiu ir taip pat pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. „Mano manymu, „Švari kalba – švari galva“ „išaugo savo marškinėlius“. Jau pernai mes eksperimentavome ir pateikėme moksleivišką testą pramogų pasaulio atstovams, o šįkart ketinu siūlyti partneriams pabandyti dar labiau praplėsti konkurso ribas. Įsivaizduoju, kad, pavyzdžiui, biologijos, chemijos, filosofijos ir kitų specialybių studentams taip pat būtų įdomu sužinoti, ką jie prisimena iš lietuvių kalbos pamokų mokykloje, o gal net pakonkuruoti, kurios specialybės studentai geriausiai moka lietuvių kalbą. Galbūt sulauktumėme ir netikėtų staigmenų“, - lietuvių kalbos žinių patikrinimo idėją ir motyvus dėstė V. Pranskūnas.

„Švari kalba – švari galva“ – tai jau tradicija tampantis konkursas, kuriuo siekiama įrodyti, jog lietuvių kalba yra patogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis. Jį organizuoja bendrovė „Tilde IT“, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras. Praeitais metais jame dalyvavo beveik aštuoni su puse tūkstančio 6-10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

Pranešimas žiniasklaidai
 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed