Verslo dovanų apmokestinimas
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 19 Lapkritis 2020 10:02

Tiek mažos, tiek vidutinės, tiek ir didelės įmonės tam tikromis progomis savo partneriams ir / arba klientams rodo dėmesį verslo dovanomis. Svarbu žinoti kaip verslo dovanos yra apmokestinamos.

Kaip verslo savininkas/-ė turėtumėte žinoti, kaip svarbu palaikyti ir stiprinti glaudžius santykius su pagrindiniais klientais, pardavėjais bei kitais asmenimis. Vienas iš labiausiai pasiteisinusių būdų stiprinti glaudžius verslo santykius yra verslo dovanų teikimas. Tačiau ne viskas yra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ar kada nors susimąstėte, kokios yra verslo dovanų atskaitymo mokesčių taisyklės? Jei ne, šis straipsnis kaip tik Jums!

Pagal Lietuvos valstybės nustatytus įstatymus verslo dovanos turi būti apmokestintos. Bet pirmiausia reiktų pradėti nuo pačio apibrėžimo, kas yra verslo dovanos pagal numatytą mokesčių įstatymą? Jei dovanas dovanojate vykdydami prekybą, verslą arba siekdami gauti pajamų asmeniui, tai jau yra laikoma „verslo dovanomis“.

O kokios yra verslo dovanų atskaitymo mokesčių taisyklės? Išleistame mokesčių mokėjimo įstatyme teigiama, kad galite atskaityti tam tikra numatyta suma eurais už verslo dovanas, kurias tiesiogiai ar netiesiogiai dovanojate kiekvienam asmeniui per savo verslo mokestinius metus. Dovana įmonei, skirta konkretaus asmens ar ribotos grupės žmonių asmeniniam naudojimui ar naudai, bus laikoma netiesiogine dovana tam konkrečiam asmeniui arba dovaną gaunantiems asmenims iš tos žmonių grupės. Įstatyme nėra numatyta jokių apribojimų, kiek žmonių galite padovanoti tam tikros vertės eurais dovaną.

Jei dovanojate kliento šeimos nariui, dovana paprastai yra laikoma netiesiogine dovana klientui. Ši taisyklė netaikoma, jei su tuo šeimos nariu turite sąžiningų, savarankiškų verslo ryšių ir dovana nėra skirta galutiniam kliento naudojimui.

Svarbu žinoti tai, kad Jei Jūs ir Jūsų sutuoktinis dovanojate dovanas, Jūs abu esate laikomi vienu mokesčių mokėtoju. Nesvarbu, ar turite atskirą verslą, dirbate atskirai, ar kiekvienas iš Jūsų turi savarankišką ryšį su gavėju. Jei bendrija dovanoja dovanas, bendrija ir partneriai laikomi vienu mokesčių mokėtoju.

Plačiau: https://www.vmi.lt/evmi/dovanos3

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

  Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

 • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

  Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

 • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

  Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

   

 • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

  Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

 • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

  Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed