Apple įrenginių vartotojai vis labiau rizikuoja savo saugumu
Virusai
Penktadienis, 11 Liepa 2014 12:43

Naujienos apie kibernetinius išpuolius prieš Windows ar Android operacines sistemas galimai kuria įspūdį, jog Apple programinės įrangos vartotojai nuo tokių grėsmių apsaugoti. Priešingai – ESET ekspertai įspėja, jog pasaulyje žaibiškai išplitę Apple produktai pritraukia ir kibernetinių nusikaltėlių dėmesį.

 

Šių įrenginių vartotojai dažniausiai yra aukštesnes pajamas turintys žmonės, todėl yra didesnis grobis, o per mažas rūpinimasis Apple įrenginių apsauga gali pridaryti rimtų nuostolių.

 

Svarbių duomenų vagystės, šnipinėjimas, išpirkos reikalavimas ar įrenginio valdymo perėmimas – šiandien tai toli gražu ne tik Windows ar Android vartotojų problemos. Nuo 2004 metų, kai pasirodė pirmasis į Mac kompiuterius nukreiptas virusas, iOS sistemų vartotojai vis dažniaiu tampa sukčių taikiniais.

 

„Nors daugiau kalbama apie išpuolius prieš Android ar Windows operacines sistemas, tai nepaneigia fakto, jog Apple įrenginiai taip pat turi rimtų saugumo spragų, – sako Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas. – Pavyzdžiui, vienas paskutinių virusų CoinThief, vagiantis Bitcoin elektroninę valiutą, atakavo iOS operacinės sistemos, o ne Windows vartotojus. Tai tik dar kartą įrodo, jog Apple įrenginiai yra svarbus kibernetinių nusikaltėlių susidomėjimo objektas”.

 

Virusas pavadinimu „Oleg Pliss“, kuris užrakina telefoną ir reikalauja už tai išpirkos, pastaruosius mėnesius privertė sunerimti iPhone, iPod Touch, iPad ir Apple TV įrenginių, naudojančių iOS operacinę sistemą, vartotojus. Kitas šiomis dienomis sparčiai plintantis kenkėjas – LaoShu, kuris plinta per „spam“ laiškus ir susirenka iš iPhone ir kitų įrenginių neapsaugotus vartotojo duomenis.

 

„Kiekvieną savaitę stebimas naujų, į Apple įrenginius nukreiptų kenkėjų, versijų plitimas. Dėl šios priežasties būtina nedelsinat imtis visų įmanomų atsargumo priemonių ir apsisaugoti bent jau įsidiegiant tinkamą programinę įrangą”, – sako ESET atstovas Lietuvoje.

 

Pavyzdžiui, vienas iš visapusiškos antivirusinės apsaugos sprendimų – ESET Cyber Security – ne tik įspėja apie grėsmes internete, bet ir apsaugo nuo šnipinėjimo, duomenų pasisavinimo, kenkėjiškos informacijos socialiniuose tinkluose. „Tokiu būdu bus sumažinta galimybė, jog bus pavogta vartotojo tapatybė, įsilaužta į sąskaitą ar įdiegiamos svetimos programos – be to, vartotojas bus nuolat aprūpintas saugumo atnaujinimais”, – sako T. Parnarauskas.

 

Apie „NOD Baltic“

Pažangius programinės įrangos sprendimus pristatanti bendrovė „NOD Baltic“ (www.nodbaltic.lt) turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių kūrėjos ESET atstovavimo teises Lietuvoje bei šalyje siūlo antivirusinę programinę įrangą „ESET NOD32 Antivirus” ir „ESET Smart Security“. Lietuvoje ESET saugumo sprendimus naudoja Ignalinos atominė elektrinė, LR kultūros ministerija, televizijos kanalas LNK, Kauno technologijos universitetas ir daugelis kitų kompanijų.

 

Bendrovė pristato ir pirmaujančios teksto atpažinimo sprendimų kūrėjos „ABBYY“ produktus, papildomas apsaugos priemones ir modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui. „NOD Baltic“ taip pat yra pirmasis autorizuotas „Google Apps“ virtualaus biuro sprendimo atstovas Lietuvoje.

 

Apie ESET

ESET sukurtos antivirusinės įrangos sistemos „ESET NOD32 Antivirus” ir „ESET Smart Security“, pelniusios daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į „Deloitte“ sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą bei yra pirmoji bendrovė, gavusi daugiausia, net 81 „Virus Bulletin“ apdovanojimą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), kompanija tudėmesįri filialus San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina). Jos atstovai veikia daugiau negu 180-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.lt.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed