Prarastas nešiojamas kompiuteris kompanijoms vidutiniškai kainuoja 50000 dolerių
E-verslas
Sekmadienis, 26 Balandis 2009 16:03
Ponemon instituto atliktos 28 JAV kompanijų apklausos metu buvo padaryta išvada, kad vienas "pamestas" arba pavogtas nešiojamas kompiuteris verslo atstovams kainuoja vidutiniškai beveik 50000 dolerių. Toks rezultatas gautas ištyrus iš viso 138 tokio tipo atvejus.
Nuostolis dėl tokio praradimo buvo apskaičiuojamas sudedant paties kompiuterio kainą, nuostolius dėl duomenų praradimo ir sumažėjusio produktyvumo, įvykio tyrimo kainą ir kitus kintamuosius. Tiksli vidutinė nuostolio suma Ponemon atstovų teigimu sudaro 49246 dolerio. Minimalus tyrimo metu analizuotas nuostolis sudarė 1200 dolerių, o maksimalus - vos šiek tiek mažiau nei vienas milijonas dolerių.
Pati brangiausia kompiuterio praradimo dedamoji yra informacija - ji sudaro apie 80 procentų visos sumos. Tačiau tyrime dalyvavę ekspertai teigia, kad  kompanijoms didžiausią riziką kelia ne jų vadovai, kurie paprastai pasižymi pomėgiu pamiršti nešiojamuosius kompiuterius pačiose įvairiausiose vietose. Nors prarastų duomenų vertė paprastai koreliuoja su darbuotojo pareigomis, aukščiausio lygmens vadovų atveju stebimas didelis kompiuteriuose saugomos informacijos vertingumo sumažėjimas. Vidutinio lygmens vadybininko ar vadovo kompiuterio pametimas paprastai ekvivalentus 60000 dolerių nuostoliui, tuo tarpu aukščiausio lygmens vadovo atveju nuostolis sudaro vos pusę šios sumos. Žinoma, ekspertai pripažįsta, kad į savo skaičiavimus neįtraukė tokio aspekto kaip nuostoliai dėl šantažo.
Didžiausius nuostolius pametus kompiuterius patiria konsultacine veikla užsiimančios kompanijos, advokatų biurai, finansinių paslaugų teikėjai, sveikatos apsaugos sektoriaus, farmacijos, švietimo ir technologijų kompanijos. Technologijų įmonės užima pirmąją vietą vien tik įskaičiuojant prarastą produktyvumą. Jei kompiuteryje esanti informacija yra užšifruojama, bendri nuostoliai sumažėja tik trečdaliu. Instituto atstovai daro prielaidą, kad tokia tendencija galima dėl netinkamai apsaugotų duomenų.
Tyrimo ataskaitą galima rasti čia.

Šaltinis: technologijos.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed