„TeliaSonera“ papildomai apmokestins „Skype“ vartotojus
E-verslas
Ketvirtadienis, 19 Balandis 2012 19:28

Vis daugiau mobiliųjų telefonų vartotojų bendravimui naudoja IP telefonijos paslaugas. Dėl šios priežasties telekomunikacijų bendrovės praranda pajamas iš tradicinių paslaugų teikimo. Švedijos telekomunikacijos bendrovė „TeliaSonera“ nutarė nuo vasaros apmokestinti tokių IP telefonijos paslaugų kaip „Skype“ vartojimą. Iš pradžių šios paslaugos bus apmokestintos Ispanijoje ir Švedijoje, praneša talouselama.fi

Mobiliųjų technologijų sektoriuje pagreitį įgauna 4G internetas, drauge su šia paslauga populiarėja internetinė telefonija. Naudodami „Skype“, „Google Talk“ ir panašias programas žmonės komunikuoja naudodamiesi internetu. Šiuo metu „TeliaSonera“ 70 proc. pajamų gauna iš tradicinių balso telefonijos paslaugų teikimo.

Anot kompanijos, jeigu visi vartotojai įprastus skambučius iškeistų į IP telefonijos paslaugas, bendrovė netektų 70 proc. pajamų.

Apie ši sprendimą „TeliaSonera“ pranešė, kai pristačius pirmojo ketvirčio finansinius rezultatus tapo aišku, kad bendrovės pelnas mažėja.

Telekomunikacijų bendrovė pastebėjo, kad balso paslaugų vartojimo sumažėjimas yra proporcingas internetinių duomenų srauto padidėjimui. Vartotojai siekdami išvengti mokesčių už balso pokalbius stengiasi išnaudoti mobiliųjų telefonų galimybę prisijungti prie pasaulinio interneto tinklo.

Iki šiol „TeliaSonera“ visus internetu siunčiamus duomenis apmokestindavo vienodu tarifu, tačiau panašu, kad netrukus bendrovė pradės skirstyti siunčiamus duomenis į atskiras klases, tad IP telefonijos vartotojams teks sumokėti papildomą kainą.

Ispanijoje „TeliaSonera“ klientai kas mėnesį privalės mokėti 6 eurus už 100 megabaitų duomenų, kuriuos galės išnaudoti IP telefonijos paslaugoms. Ateityje bendrovė ketina panašią strategiją taikyti ir kitose rinkose. Be to, „TeliaSonera“ pristatys savo IP telefonijos paslaugų programėlę, rašo  „The Wall Street Journal“.

Pastaruoju metu kova tarp IP telefonijos ir mobiliųjų paslaugų operatorių sulaukė ir politikų dėmesio. Pernai Europos Komisija aiškinosi, kurios telekomunikacijų bendrovės riboja IP telefonijos naudojimą. Nuo to laiko telekomunikacijų bendrovės stengėsi neeskaluoti IP telefonijos klausimo, tačiau „TeliaSonera“ nuomone laukti nebegalima.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed