FTB išjungė „Megaupload“, hakeriai išjungė FTB
Interneto Gidas
Penktadienis, 20 Sausis 2012 13:49

JAV valdžia uždarė vieną didžiausių internete failų laikymo ir keitimosi svetainių „Megaupload.com“. Jos savininkai suimti ir apkaltinti autorių teisių pažeidimais.

„Megaupload.com“ išjungė ir domeno vardą konfiskavo FTB pareigūnai, vykdydami Virdžinijos valstijos teismo nutartį, praneša  „CNet News“.  JAV teisėsaugos pareigūnai kaltinimus pateikė 7 asmenims, iš jų 4, įskaitant savininką, buvo areštuoti. Pranešama, kad kaltinimai įvairiais autorių teisių pažeidimais, pinigų plovimu ir reketu pateikti „Megaupload.com“ ir jį valdančios bendrovės „Megaupload Ltd.“, įregistruotos Honkonge, įkūrėjui bei vieninteliam su svetainės verslu susijusios bendrovės „Vestor“ akcininkui vokiečiui Kimui Schmitzui,  Vokietijos piliečiui Finnui Batato, slovakui Juliusui Bencko, vokiečiui Svenui Echternachui, vokiečiui Mathiasui Ortmannui, estui Andrusui Nommui ir olandui Bramui van der Kolkui.

FTB atstovai informavo, kad K. Schmitzas, M. Ortmannas ir  B.van der Kolkas pagal JAV išduotus arešto orderius vakar buvo suimti N. Zelandijoje ir laukia ekstradicijos. Likusieji įtariamieji dar nesulaikyti. Visi su „Megaupload.com“ ir kitų 18 interneto svetainių veikla susiję asmenys, FTB teigimu, kaltinami iš nusikalstamos veiklos gavę daugiau nei 175 mln. dolerių pajamų. Autorių teisių savininkams esą buvo padaryta daugiau nei 500 mln. dolerių žala platinant piratinius kino filmus, TV programas, muziką ir kitą turinį.

Jei teismas įtariamuosius pripažins kaltais, už jiems inkriminuojamus nusikaltimus subendrinus bausmes gresia iki 25 metų laisvės atėmimo, sakoma pranešime.

„Megaupload.com“ yra viena didžiausių interneto svetainių, skirtų savo parsisiųstiems failams laikyti ir keistis jais su kitais. Šiuo metu ji neveikia, pagrindiniame tinklalapyje prieš uždarymą buvo rodomas FTB paskelbtas domeno arešto orderis.

Netrukus po to, kai buvo pranešta apie „Megaupload.com“ išjungimą, prieš FTB interneto svetainę buvo surengta itin didelio masto paskirstytoji atsisakymo aptarnauti (DDos) ataka, dėl kurios kurį laiką tinklalapis FBI.gov buvo nepasiekiamas. Atsakomybę už šią ataką „Twitter“ portale prisiėmė hakerių grupuotė „Anonymous“. Savo paskyroje grupuotės atstovas pranešė, kad praėjus 15 minučių nuo „Megaupload.com“ uždarymo, „Anonymous“ išjungė FTB, kitas JAV valdžios įstaigų ir įrašų pramonės bendrovių svetaines.

„Mes, „Anonymous“, pradedame didžiausio masto ataką, kokia tik buvo kada nors surengta prieš vyriausybines ir muzikos pramonės svetaines. Juk FTB nemanė, kad taip lengvai atsipirks po to, ką padarė? Jie turėjo to tikėtis“, – rašoma „Anonymous“ paskyroje.

Hakerių grupuotės atstovas taip pat paskelbė kitų planuojamų atakuoti tinklalapių sąrašą, tarp kurių yra JAV Demokratų partijos lyderių ir JAV garso įrašų pramonės įmonių asociacijos svetainės. Be to, hakeriai paskelbė Demokratų partijos vadovų asmeninius duomenis, įskaitant jų namų telefonų numerius, adresus, turimą turtą, jų vaikų vardus, amžių, mokyklas, kuriose jie mokosi, ir kt.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed