FTB nori sekti „Facebook“ ir „Twitter“ vartotojus realiuoju laiku
Interneto Gidas
Pirmadienis, 30 Sausis 2012 01:05

JAV federalinių tyrimų biuras paskelbė konkursą programos kūrimui, kuri galėtų sekti „įtartinus“ pranešimus socialiniuose tinkluose ir naujienų portaluose. Internautų sekimas turi būti vykdomas automatiškai ir realiuoju laiku.

Teigiama, kad tokia stebėjimo sistema turi rinkti duomenis, kurie gali kelti grėsmę JAV saugumui. Vienu metu informacija turi būti renkama iš „Facebook“, „Twitter“, „Flickr“, „YouTube“, „Fox News“, CNN ir MSNBC, o vėliau pažymėta „online“ žemėlapyje. Konkurso laimėtojas turi paaiškėti vasario 10-ąją.

„Socialiniai servisai tapo pagrindiniais žvalgybos duomenų rinkimo šaltiniais, nes jie pirmieji reaguoja į svarbiausius įvykius ir yra galimai besivystančių įvykių pirmuoju signalu“, - rašoma dokumente.

Manoma, kad sistema turi mokėti pažymėti potencialias grėsmes „Google Maps 3D“ ir „Yahoo Maps“ žemėlapyje, turėti automatizuotą paieška socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidos interneto svetainėse, o taip pat versti užsienio kalba parašytus pranešimus į anglų kalbą.

Be to, programinė įranga privalo turėti specifinio žargono žodyną, kuris naudojamas socialiniuose tinkluose ir kitose interneto bendrijose. Pabrėžiama, kad programa turi rinkti tiek viešą informaciją.

Parengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed