„Google“ nutverta klastojant paieškos rezultatus (video)
Interneto Gidas
Trečiadienis, 25 Sausis 2012 16:07

„Facebook“ ir „Twitter“ darbuotojai pademonstravo, kaip „Google“ keičia savo paieškos sistemos pateiktų rezultatų eilės tvarką siekdama reklamuoti savo pačios produktus.

„Facebook“ programuotojas Blake'as Rossas, padedamas kolegų iš socialinio tinklo „MySpace“ ir mikrotinklaraščių portalo „Twitter“, parašė „Java“ skriptą, leidžiantį interneto vartotojams savo akimis įsitikinti, kaip „Google“ dirbtinai keičia paieškos rezultatus, siekdama labiau išpopulairinti savo pačios socialinį tinklą „Google+“, skelbia „Guardian.co.uk“.

Pavyzdžiui, atliekant paiešką su „Google.com“ naudojant raktažodžius „movies“, „music“, „photography“, „programming“, „cars“, „cooking“, „science“, „google“, „twitter“ ir kt., gautų rezultatų sąrašo pradžioje pateikiamos nuorodos į atitinkamus „Google+“ puslapius. Pasak skriptą kūrusių programuotojų, tai vyksta net ir tada, kai užklausą pateikęs interneto vartotojas nėra prisijungęs prie „Google+“ ar išvis neturi  paskyros šiame socialiniame tinkle.

Taip pat pastebėta, kad tais atvejais, kai raktažodžiai yra gerai žinomų kompanijų pavadinimai (pvz., „The New York Times“, AT&T) ar garsenybių pavardės (pvz., Martha Stewart), paieškos rezultatų viršuje, iškart po nuorodų į oficialias svetaines, pateikiamos nuorodos į atitinkamus  „Google+“ puslapius.

Programuotojai aptiko ir tai, kad ir tada, kuomet naudojama „Google“ paieškos siūloma rašomo raktažodžio atspėjimo funkcija, taip pat ekrane atsiranda nuorodos į „Google+“, net jei analogiški „Facebook“ ar „Twitter“ puslapiai yra žymiai populiaresni ar juose daugiau susijusių raktažodžių.

Pranešama, kad šis skriptas naudoja pagrindinius „Google“ serverio mechanizmus ir pateikia rezultatus pagal jų atitikimo laipsnio mažėjimą nepriklausomai nuo to, kam priklauso tinklalapis: „Google“, „Facebook“, „Twitter“,  „Myspace“ ar kt. Norint aktyvuoti skriptą iš pradžių reikia sukurti naršyklėje žymą ir pereti į ją po to, kai paieška bus atlikta. Aktyvavus skriptą paieškos rezultatai bus pateikti taip, kaip turėtų būti, tai yra, be „Google“ įsikišimo. Nurodos į „Google+“ nuslinks toli į apačią, užleisdamos vietą viršuje „Facebook“, „Twitter“ ir kt. nuorodoms.

Šis skriptas ir jo naudojimo instrukcija paskelbti svetainėje „Focusontheuser.org“. Ten pat pateikti ir nesąžiningo „Google“ paieškos „reguliavimo“ įrodymai. Šiame vaizdo siužete pasakojama apie „Google“ paieškos „objektyvumo“ patikrinimą ir tokio tyrimo rezultatus.Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed