Internete subūrė tūkstantinį chorą
Interneto Gidas
Antradienis, 12 Balandis 2011 00:19
Praėjusią savaitę interneto svetainėje „YouTube“ pirmą kartą nuskambėjo choras, kuriame –daugiau kaip 2 tūkst. dainininkų iš 58 pasaulio šalių.

Didžiausio pasaulyje internetinio kolektyvo „Virtualus choras 2.0“ („Virtual Choir 2.0“), sumanytojas Ericas Whitacre`as oficialiai vaizdo įrašą pristatė Niujorke.

Praėjusiais metais kompozitorius, dirigentas, Julliardo mokyklos absolventas pasiūlė žmonėms sudainuoti jo chorinę kompoziciją „Miegas“, įrašyti, o įrašus patalpinti interneto svetainėje „YouTube“.

Savo „YouTube“ puslapyje jis pateikė kūrinio natas ir vaizdo įrašą, kuriame kompoziciją diriguoja.

E. Whitacre`o žinutė nuskambėjo kibernetinėje erdvėje. Šių metų sausio 10 dieną, kai projektas baigėsi, savo asmeninius įrašus buvo pateikęs 2051 dainininkas, dainuojantis kūrinio dalis sopranui, altui, tenorui ir bosui. Jauniausiems dainininkams – 8 ir 9 metai, o seniausias jau įžengęs į aštuntą dešimtį ir nebuvo dainavęs daugybę metų.

Daugelis dainininkų savo partijas atliko miegamuosiuose, stovėdami prie paukščių narvų, svetainėse, prie kompiuterių, o tai sukėlė problemų garso komandai. Pirmajame sujungtame įraše dainininkai „skambėjo kaip krūva girtų zombių“, pripažino E. Whitacre`as, tačiau būdamas projekto vyriausiuoju prodiuseriu, jis nusprendė norįs, kad kiekvieno balsas būtų išgirstas.

Tuo metu garso komanda patobulino neapdirbtą garso įrašą, pašalino visus foninius garsus, kuriuos skleidė lojantys šunys ir šaukiantys tėvai. Tuomet 2051 takelis apjungtas ir sukurtas nublizgintas garsas, girdimas galutiniame choro įraše. Produkcijos kompanija sukūrė vaizdo įrašą, kuriame dainininkai ir jų „YouTube“ įrašai sugrupuoti pagal kilmės šalį.

Panašų, bet mažesnį chorinį eksperimentą E. Whitacre`as atliko pernai, įkvėptas gerbėjos Britlin Losee, kuri sudainavo vieną jo kūrinių ir atsiuntė „YouTube“ patalpintą įrašą. Tuomet jis nusprendė sužinoti, ar tą patį norėtų padaryti ir kiti dainininkai.

Įgyvendindamas projektą, kuris galiausiai tapo „Virtualiu choru 1.0“, jis patalpino vaizdo įrašą, kuriame pagal fortepijonu grojamą muziką diriguoja savo kūrinį „Lux Arumque“, kviesdamas žmones kūrinį dainuoti, filmuoti ir siųsti jam.

Praėjus 6 mėnesiams, 2010 metų kovo 23 dieną choras debiutavo, o „Lux Arumque“ dainavo 185 žmonės. Šio pasirodymo įrašą „YouTube“ peržiūrėjo daugiau kaip 2 mln. žmonių.

Praėjus 24 valandoms po „Virtualaus choro 2.0“ starto, „YouTube“ puslapyje apsilankė 19 tūkst. žmonių, o E. Whitacre`as jau laukia pasiūlymų, koks turėtų būti „Virtualus choras 3.0“.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

  • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

    Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed