Lietuva išlieka Europos šviesolaidinio interneto tinklo lydere
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 16 Vasaris 2012 19:49

Šiandien „Fiber To The Home“ (FTTH) konferencijoje vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyta naujausia 2011 metų Europos FTTH rinkos apžvalga. Lietuva išlaikė šviesolaidinio interneto tinklo plėtros lyderės poziciją Europoje.

Dėl dabartinės ekonomikos aplinkos šviesolaidinis internetas įsitvirtina vis daugiau Europos šalių: šviesolaidinio interneto ryšio plėtra per 2011 metus paaugo 41 proc., paslaugų vartotojų padaugėjo 5,1 mln., 2011-ųjų pabaigoje jomis pradėjo naudotis beveik 28 mln. šeimų.

Pagal šviesolaidinio tinklo plėtros reitingą lyderiais išliko tos pačios šalys: Lietuva (šviesolaidinį internetą naudoja 28,3 proc. vartotojų), Norvegija (14,7 proc.) ir Švedija (13,6 proc.). Labiausiai savo pozicijas pagerino antrąją vietą užėmusi Norvegija, tvirtinanti, kad Skandinavijos šalys yra dinamiškos, taip pat Latvija ir Turkija, aplenkusios Italiją. Vengrija nukrito per dvi vietas ir liko po Estijos ir Portugalijos.

Lietuvoje šviesolaidinio interneto skverbtis nuo praėjusių metų padidėjo 3 proc., Norvegijoje – 2 proc., o Švedijoje – tik 0,4 proc. Lyginant su ankstesniu reitingu, 10 pirmaujančių šalių skverbtis vidutiniškai padidėjo 1,23 proc.  

Nors Ispanija kol kas nepriklauso FTTH reitingui, tikėtina, kad į jį bus įtraukta artimiausiu metu, nes 2011-aisiais pademonstravo didžiausią augimą – 184 proc.

„Džiugu, kad FTTH technologija yra vis labiau plėtojama, nors ekonomikos situacija išlieka neaiški, – teigia Hartwigas Tauberis, „FTTH Council Europe“ generalinis direktorius. – Visgi, jei norime, kad Europa pasiektų 2020-iesiems numatytus itin greito šviesolaidinio interneto diegimo tikslus, būtina imtis papildomų priemonių.“

Jungtinių Tautų komisija, atsakinga už plačiajuosčio ryšio skaitmeninę sklaidą, pažymi, kad kiekviena šalis turėtų sudaryti savo 2015 m. plačiajuosčio ryšio diegimo planus. Tai reikalinga, nes galimybė naudotis internetu turėtų būti laikoma viena iš pagrindinių žmogaus teisių, o plačiajuostis ryšys skatina ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą. Europos Komisija rekomenduoja 2014–2020 metais greitaeigio plačiajuosčio ryšio ir susijusių paslaugų diegimui išleisti 9,2 mlrd. eurų, o infrastruktūrai numatyti 7 mlrd. eurų investicijų.

FTTH skaičiavimais, pirmaujančios ekonomikos ir toliau keisis, o svarbiausias dabartinis tikslas – užtikrinti tvarią Europos ekonomikos ateitį.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

  Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

 • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

  Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

 • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

  Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

 • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

  Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed