Nuo kovo 1-osios nauja „Google“ privatumo politika: esate sekamas dar labiau
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 01 kovas 2012 13:29

Nuo kovo pirmosios dienos įsigalioja naujoji „Google“ privatumo politika, todėl dabar paskutinė galimybė pasidomėti šiais pasikeitimais ir galbūt pasikeisti nustatymus, jei jums neramu, kokią informaciją apie jus surinks „Google“.

Digitaltrends.com teigimu, nauja „Google“ politika reiškia, kad kompanija rinks ir sistemins informaciją apie vartotoją iš visų jai priklausančių tinklalapių: GMail, Youtube, Blogger, Shopping, News, Maps, Books, Google+ ir t. t.

„Google“ teigia, kad šis pasikeitimas iš esmės nieko nekeičia – tiesiog iš skirtingų šaltinių surinkta informacija bus naudojama visuose jai priklausančiuose tinklalapiuose, o jokia nauja informacija nebus renkama. Tačiau tai reiškia, kad, pavyzdžiui, skaitydama asmeninius laiškus GMail sistemoje „Google“ nuspręs, kokius vaizdelius asmeniškai jums rekomenduoti prisijungus prie savo Youtube paskyros arba remdamasi pirkimo įpročiais ir pasirinkimais pateiks atitinkamus paieškos rezultatus.

Kai kurių žmonių šis pasikeitimas nejaudina (nes jau kurį laiką renka informaciją apie vartotojus), tačiau nemažai interneto vartotojų sunerimo, kad kompanija išsižada savo šūkio „nebūk blogas“ (angl. don’t be evil). Sujungdama savo valdomas interneto svetaines „Google“ ne tik turės gigantišką asmeninės informacijos archyvą, tačiau galės daryti daug įtakos parinkdama vartotojams atitinkamus paieškos rezultatus ar rodydama aktualias ir didelį poveikį konkrečiam vartotojui turinčias reklamas.

Tyrimai rodo, kad vos 12 proc. interneto vartotojų yra skaitę „Google“ privatumo politikos aprašymą, todėl nenuostabu, kad nemažai žmonių nežino, nei kaip buvo iki šiol, nei kas keičiasi prasidėjus šių metų pavasariui.

Esate prisijungęs – esate sekamas

Daugiausia dėmesio rūpinantis savo privatumu reiktų skirti, jei turite daug „Google“ kompanijai priklausančių įmonių paskyrų (prisijungimų).

Jei esate prisijungęs, „Google“ jus seka visą laiką. „Google“ renka informaciją, kai tikrinatės paštą, rašote tinklaraštį, įkeliate vaizdelį į Youtube ar bendraujate su draugais. Apibendrinusi informaciją „Google“ galėtų pristatyti gana išsamų dosjė apie nemažą dalį savo vartotojų, pradedant gyvenamąja vieta, išsilavinimu, darbu, hobiais, draugais ir įpročiais.

„Google“ surenka dar daugiau informacijos, jei prisijungę būnate nuolatos. Nesvarbu, ar tai darote naudodamiesi tradiciniu kompiuteriu, ar išmaniuoju telefonu su „Android“ sistema, „Google“ nuolatos renka reikšmingą informaciją. Vis dėlto yra būdų, kaip geriau užtikrinti savo privatumą.

Naršymo istorija (angl. Web Gistory). „Google“ įsimena visas per jos sistemą atliktas paieškas internete. Šią istoriją galima pamatyti ir redaguoti prisijungus prie savo „Google“ paskyros. Ją galima netgi visiškai išjungti arba ištrinti.

Youtube naršymo istorija. Nors „Google“ sujungia visus savo valdomus tinklalapius, tai dar nereiškia, kad jų nustatymai yra bendri. Išjungėte naršymo istorijos sekimą, tą patį padarykite ir Youtube nustatymuose, jei nenorite, kad „Google“ sektų, kokie vaizdeliai jums labiausiai patinka.

GMail. „Google“ pašto sistema yra tikras informacijos lobynas apie kiekvieną individualų vartotoją. Žinoma, „Google“ darbuotojai neskaito jūsų asmeninių laiškų, tačiau kompiuterinės programos tikrai tą daro ir renka reikšmingą informaciją. Šios programos perskaito jūsų laiškus dar iki jiems patenkant į jūsų pašto dėžutę, net jei ištrinsite laišką jo neatidarę, „Google“ jau bus spėjusi surinkti ir išanalizuoti visą informaciją. GMail taip pat kaupiama ir Google Chat istorija Google Voice įrašai. Vis dėlto pasirinkus atitinkamus nustatymus, šią istoriją taip pat galima išvalyti ar išjungti.

Reklamų nustatymai. Jei jau seniai naudojatės „Google“ paskyra, jie tikrai žinos jūsų amžių, lytį, gyvenamąją vietą ir interesus. Pagal tai jums bus rodomos atitinkamos reklamos, kurių poveikis, manoma, bus pats didžiausias, t. y. jei dažniausiai skaitote apie sportą, greičiausiai daug dažniau matysite sportinių batelių reklamas, o ne pasiūlymus pirkti naujo modelio keptuvę.

Kitos „Google“ paslaugos. News Docs, Calendar, ar Blogger taip pat renka informaciją apie jus. Prisijunkite prie Google Dashboard, ten galite keisti įvarius nustatymus ir nuspręsti, kokią informaciją norite dalyti, o ką pasilikti tik sau.

Jei nesate prisijungęs – vis tiek esate sekamas

Taip „Google“ vis tiek gali rinkti tam tikrą informaciją apie jus. „Google“ kiekvienai neprisijungusiai naršyklei suteikia anoniminį ID, kuris naudojamas atpažinti tą patį vartotoją ar bent naršyklę. Toliau viskas taip pat, kaip ir su prisijungusiais vartotojais: istorija, nustatymai, reklamos ir t. t.

Pirmiausia, ką „Google“ sužino apie kiekvieną vartotoją, tai jo IP adresas. To išvengti neįmanoma, „Google“ tai laiko būtinu aspektu teikti savo paslaugas. Taip pat sekama, kokias reklamas paspausite ar vaizdelius žiūrėsite.

Kaip apsaugoti informaciją

Jei esate sunerimęs, kad įsibrauta į jūsų asmeninį gyvenimą, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jaustumėtės šiek tiek saugesnis.

Ištrinkite Google Toolbar. Šis naršyklės įskiepis leidžia greitai peržvelgti naršymo istoriją ar surasti reikiamus elektroninius laiškus. Tačiau lygiai taip pat renka ir sistemina jame įvedamą informaciją. Naujos naršyklių versijos visiškai atstoja šio įskiepio funkcionalumą naudojantis vien tik adreso įvedimo laukeliu, taigi, jei nerimaujate dėl savo privatumo, atsisakykite šios paslaugos.

Neprisijunkite. Ir nesinaudokite „Google“ paslaugomis. Jas puikiai gali pakeisti kiti internetinių paslaugų tiekėjai: Vimeo (vaizdo peržiūrai), Yahoo (paštas), Bing (paieška ar žemėlapiai). Žinoma, nepamirškite, kad kiti teikėjai taip pat renka informacija, tiesiog galbūt neturi jos tiek daug.

„Android“ vartotojai vis dėlto turės susitaikyti su „Google“ sekimu. Susijusį „Android“ naudojantį įrenginį nėra jokių galimybių išsiregistruoti. Nebent atkurti gamyklinius nustatymus.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed