Rytoj prasidės didžiausias interneto streikas
Interneto Gidas
Antradienis, 17 Sausis 2012 14:44

Protestuodami prieš JAV Kongresui perduodamus svarstyti įstatymų projektus, leisiančius teismams uždaryti piratavimu apkaltintas interneto svetaines, tūkstančiai JAV tinklalapių trečiadienį pradės interneto streiką.„Wikipedia“ jau patvirtino rytoj 24 valandoms uždaranti savo interneto svetainę protestuodama prieš Kongresui pateiktus SOPA (Stop Online Piracy Act) ir PIPA (Protect Intellectual Property Act) įstatymų projektus, skirtus efektyviau kovoti su piratavimu internete, praneša „CNet News“.  Vienas laisvosios interneto enciklopedijos steigėjų Jimmy Walesas patvirtino, kad „Wikipedia“ bus nepasiekiama nuo trečiadienio 5.00 val. GMT laiku iki ketvirtadienio 5.00 val. ir patarė visiems, ketinantiems naudotis šiuo vienu populiariausių informacijos internete šaltiniu, „atlikti namų darbus iš anksto“. Rytoj „Wikipedia“ savo lankytojus pasitiks kvietimu pasirašyti po atviru laišku JAV Kongresui, kuriame protestuojama prieš valdžios ketinimą įvesti interneto cenzūrą, sakoma pranešime.

J. Waleso teigimu, „Wikipedia“ streikas palies apie 100 mln. anglišką enciklopedijos versiją naudojančių žmonių.  „Wikipedia“ yra šeštoji pagal lankomumą interneto svetainė pasaulyje.

Rytojaus streike taip pat dalyvaus ir kitos populiarios svetainės, tarp jų „Reddit“, „Mozilla“, „Nerd Reactor“, „Free Press“, WordPress“, „Tucows“. Svarbiausia, kad galimybę streikuoti, tiesa, nebūtinai visiškai uždarant prieigą prie turinio ar paslaugų, tačiau vienaip ar kitaip išreiškiant griežtą savo poziciją, svarsto ir interneto milžinai „Google“, „eBay“, „Twitter“, „PayPal“ ir kt.

Pasak organizacijos „NetCoalition“, vienijančios interneto turinio kūrėjus ir leidėjus, atstovo Markhamo Ericksono, JAV Kongresui pateikti naujieji kovos su piratavimu įstatymų projektai iš esmės gali pakeisti interneto veikimo būdą. „Žmonės turi suprasti, kokios bus šių tam tikroms interesų grupėms palankių įstatymų pasekmės kiekvienam naudojančiam internetą“, – pareiškė jis.

Visa informacija norintiems prisijungti prie streiko ir vienu ar kitu būdu jį paremti skelbiama „SOPA Strike“ interneto svetainėje. Tinklalapių savininkai gali į savo serverius įkelti HTML ar „JavaScript“ kodo fragmentą ir prisijungti prie protestuojančių.

Streikuoti susirengusiųjų manymu JAV Kongresui pateiktus SOPA ir PIPA įstatymų projektus „stumia“ labai įtakingų Holivudo kino studijų lobistai. Dėl interneto piratų didelių nustolių patiriančios kino kompanijos siekia žymiai sugriežtinti kovą su autorių teisių pažeidimais internete. Jos tikisi, kad galimybė laikinai ar net visam laikui uždaryti piratavimu apkaltintus tinklalapius, įskaitant ir jų domenų konfiskavimą, turėtų veiksmingai prisidėti prie šių pastangų.

Baltieji rūmai sekmadienį išreiškė savo kritišką požiūrį į Kongresui pateiktus įstatymų projektus: esą dabartiniu pavidalu jie neturėtų būti priimti. Nepaisant tokio B. Obamos administracijos signalo,  „SOPA Strike“ streiko organizatoriai ketinimo streikuoti neatšaukė.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed