Siūloma pasitikrinti, ar hakeriai nėra pavogę jūsų duomenų
Interneto Gidas
Penktadienis, 17 Birželis 2011 15:22
Hakerių grupuotė „Lulz Security“ internete paskelbė daugiau nei 60 000 interneto vartotojų prisijungimo prie el. pašto, „Facebook“, „Twitter“ ir kitų paslaugų paskyrų duomenis.

Penkias pastarąsias savaites aktyviai besidarbuojantys „Lulz Security" hakeriai didžiausių žiniasklaidos priemonių dėmesį atkreipė įsilaužę į „Sony BGM„, „Nintendo.com“, „Sonypictures.com“, „PBS.org“, „Fox.com„ ir visą eilę kitų visame pasaulyje žinomų bendrovių svetainių. Kad grupuotės narių apetitas auga, patvirtina ir vakarykštis pranešimas apie „Lulz Security“ praėjusią savaitę „išlaužtą“ JAV Senato ir Centrinės žvalgybos valdybos interneto svetainių apsaugą.

Per kelių pastarųjų savaičių atakas buvo perimta ir viešai paskelbta apie 150 000 interneto vartotojų asmeninių duomenų – vardų, pavardžių, el. pašto adresų, slaptažodžių, telefonų numerių, gyvenamosios vietos adresų ir kt. Visa ši informacija turėjo būti saugiai laikoma interneto paslaugų teikėjų serveriuose.

Naujausia iš „išlaužtų" žaidimų serverių ir kitų svetainių pavogtos asmeninės informacijos porcija buvo „išmesta“ vakar.  Nemokamoje interneto talpykloje „MediaFire" „LulzSecurity" paliko tekstinį failą su daugiau nei 62 000 prisijungimo vardų ir slaptažodžių. Manoma, didelė jų dalis buvo gauta prasibrovus į „Writerspace.com“ svetainę.

Grupuotės atstovai savo „Twitter" paskyroje paragino savo gerbėjus išbandyti šiuos atsitiktinai atrinktus kitų žmonių prisijungimo duomenis jungiantis prie populiariausių el. pašto tarnybų, tarp jų „Gmail„ ir  „Yahoo“,  „Facebook“ socialinio tinklo,  „Twitter“ mikrotinklaraščių svetainės,  „PayPal„ mokėjimų sistemos, žaidimų serverių ir kitų populiarių interneto resursų. Buvo pranešta, kad per kelias pirmąsias failo su pavogtais slaptažodžiais paskelbimo „MediaFire“ serveryje minutes jis buvo parsisiųstas 3200 kartų. Kol „MediaFire“ administratoriai jį pašalino, failas buvo pasiekiamas bent valandą, praneša „The NextWeb.com“.

Pasak leidinio, interneto vartotojai, norintys pasitikrinti, ar „Lulz Security" hakeriai nėra pavogę ir viešai paskelbę jų prisijungimo prie įvairių interneto paslaugų paskyrų duomenų arba kitos asmeninės informacijos, gali pasinaudoti šiuo internetiniu įrankiu. Šis paieškos įrankis esą tikrina visą „Lulz Security" grupuotės perimtos ir viešai internete paskelbtos asmeninės informacijos duomenų bazę. „The NextWeb.com“ garantuoja, kad šio įrankio kūrėjai nerenka galiojančių el. pašto adresų elektroninėms šiukšlėms siuntinėti, todėl naudotis juo yra saugu.

Įvedus jame savo el. pašto adresą jis bus palygintas su „Lulz Security" pavogtų duomenų baze. Jei paaiškėtų, kad prisijungimo duomenys pavogti, rekomenduojama kuo greičiau pakeisti slaptažodį ar net užregistruoti naują paskyrą, sakoma pranešime. Be to, teigiamo atsakymo atveju reikia nepamiršti, kad hakeriai galėjo gauti prieigą ir prie kitų vartotojo duomenų.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.

  • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

    Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed