„Twitter“ kaltina „Google“ savo projektų protegavimu
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 12 Sausis 2012 12:47

Trumpųjų žinučių socialinis tinklas „Twitter“ apkaltino interneto paieškos milžinę „Google“ proteguojant savo projektus paieškos rezultatuose. Pastaroji atšauna, kad „Twitter“ pats pareikalavo pašalinti jį iš paieškos rezultatų.Vakar „Google“ pristatė paslaugą „Search plus Your World“ (liet. paieška plius tavo pasaulis), kuri paieškos rezultatus papildo socialinio tinklo „Google+“ turiniu (kuriuo pasidalino jūsų pažįstami), skelbia Tchland.time.com.

Panašu, kad „Twitter“ to jau seniai laukė, kadangi iškart po paslaugos pristatymo kompanija išplatino pranešimą spaudai, kuriame piktinasi tuo, jog „Google“ savo projektų turiniui paieškos rezultatuose suteikia prioritetą.

„Dažnai žmonės nori rasti daugiau informacijos apie svarbiausius pasaulio įvykius ar naujausias žinias. „Twitter“ iškilo, nes buvo svarbus naujausios informacijos šaltinis. Daugiau nei 100 mln. mūsų vartotojų išsiunčia per 250 mln. žinučių kiekvieną dieną praktiškai visomis įmanomomis temomis. Kaip jau teko nekartą įsitikinti, dažniausiai karštos naujienos pirmiausia pranešamos „Twitter“ tinkle. Taigi „Twitter“ vartotojų sąskaitos ir jų žinutės dažnai atspindi tiksliausius paieškos rezultatus. Mes esame susirūpinę, kad dėl pokyčių „Google“ paieškos sistemoje rasti tokią informaciją visiems bus gerokai sunkiau. Mes manome, kad tai pakenks žmonėms, leidėjams, naujienų agentūroms ir „Twitter“ vartotojams“, – rašoma „Twitter“ pranešime.

Netrukus „Google“ sureagavo į šį pranešimą, išplatindama trumpą komentarą, kuriame pabrėžė, kad kompanija „Twitter“ pati pareikalavo pašalinti jos turinį iš paieškos sistemos rezultatų.

„Mus nustebino „Twitter“ komentarai apie „Search plus Your World“, nes jie patys dar praeitą vasarą nusprendė neatnaujinti susitarimo su mumis (Goo.gl/chKwi). Nuo tada mes laikėmės jų „rel=nofollow“ (atributas, kuriuo svetainių administratoriai paieškos serveriams nurodo nesekti nuorodų puslapyje – aut. past.) instrukcijų“, – teigiama „Google“ pranešime.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed